Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

rady bo w temacie car audio jestem zupełnie zielony

 

Złota rada brzmi: poczytaj jakie wiadomości powinieneś podać dla osób od których oczekujesz pomocy/porady (co 2 strony jest ta sama śpiewka) a później zadawaj pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złota rada brzmi: poczytaj jakie wiadomości powinieneś podać dla osób od których oczekujesz pomocy/porady (co 2 strony jest ta sama śpiewka) a później zadawaj pytania
No tyle to czytałem, interesuje mnie tylko opinia odnośnie tego konkretnego modelu wzmacniacza (a reszta to pikuś) jakoś na forum nie znalazłem nic o tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten konkretny model JBL GTO 2000 to nie jest to zbyt mocarna 2 kanałówka. Możesz podłączyć pod nią albo zestaw przedni (średniej mocy) na zwrotnicach albo suba na mostku tez niewielkiej mocy.

Mając na uwadze to, że będziesz budował zestaw, gdzie w skład wchodzi system odseparowany na przód i sub z tyłu - to ten wzmak zdecydowanie odpada. Chyba, że będziesz bawił się w podwójne ciąganie kabli i dasz tego wzmaka na system przedni a na tył kupisz jakiegos monoblocka. Moim zdaniem odpuść sobie.

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ten konkretny model to nie jest to zbyt mocarna 2 kanałówka. Możesz podłączyć pod nią albo zestaw przedni (średniej mocy) na zwrotnicach albo suba na mostku tez niewielkiej mocy.

Mając na uwadze to, że będziesz budował zestaw, gdzie w skład wchodzi system odseparowany na przód i sub z tyłu - to ten wzmak zdecydowanie odpada. Chyba, że będziesz bawił się w podwójne ciąganie kabli i dasz tego wzmaka na system przedni a na tył kupisz jakiegos monoblocka. Moim zdaniem odpuść sobie.

wiec, chyba sobie to odpuszczam i poszukam coś lepszego ... choć tego dostane za hmm bronxa :D thx za pomoc, pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choć tego dostane za hmm bronxa

 

Weź za bronxa i wystaw na aukcję - zarobisz przynajmniej na okablowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a czy ktoś uzywał owego sprzetu

 

Mam nadzieję, że nie znalazł się taki jeleń !!!

 

Z opisu aukcji wynika:

 

1. Serce BassPro™ II stanowi 4-kanałowy wzmacniacz o mocy 100W - po jakiego grzyba 4 kanałowy wzmacniacz do jednego głośnika (nie zrobisz z tego 1 kanału) i moc 100W ale to co na kanał czy łącznie ?? - BZDURA !!!

 

2. głośnik basowy 165mm z unikalną cewką z wiązki czwórkowej - kto widział głośnik basowy 165 mm dający głęboki bas - ręka do góry !!! - BZDURA !!!

 

3. Zamknięta komora tylna – zwiększa moc - chyba ciśnienie w obudowie ???

 

Szkoda kasy i moich dalszych opinii

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zadam pytanie-aktyna skrzynia do 400zł to....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zadam pytanie-aktyna skrzynia do 400zł to....

 

... to zależy jaką mocą dysponujesz i jakiej średnicy głośnik cię interesuje :) Ale pomijając to masz do wyboru:

 

POWERBASS P S-12

HERTZ ES 250

GROUND ZERO GZIW 250X

RE AUDIO SuperMini REX-8 D4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki budżet taki zestaw - co mam zaproponować mu okablowanie w cenie wzmaka ??

nie ma sensu bawic sie w ca wtedy... z gówna bata nie ukrecisz takie mam zdanie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam wzmacniacz Blaupunkt GTA 270 SF

Skrzynia pod wymiar bagażnika + 2 subwoofery Lightning Audio. Modelu nie pamiętam 2x400 W RMS

 

Tak to wygląda z jednej strony

 

[ATTACH=CONFIG]70234[/ATTACH]

 

A tak z drugiej strony jak obrócę skrzynie.

 

[ATTACH=CONFIG]70235[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 subwoofery Lightning Audio. Modelu nie pamiętam 2x400 W RMS

 

Lightning Audio LA1.12.4 12" x 87.7" 400 W RMS - racja

 

 

U siebie mam wzmacniacz Blaupunkt GTA 270 SF

 

RMS power 4 ohms

 

2 x 70 watts / 1 x 200 watts

 

Jakim cudem napędzasz te 2 suby tym pudełeczkiem ??

 

Skrzynia pod wymiar bagażnika

 

A dlaczego nie pod litraż subwooferów ??

 

Wizualnie ładnie ale ... Daleka droga przed tobą - życzę sukcesów i zacząłbym od wymiany pieca

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako tako teraz gra. Wzmacniacz był PYLE mocniejszy ale niestety padł i ten jest wsadzony tymczasowo.

Na Pyle waliło pięknie.

 

Skrzynia jest zrobiona na wymiar auta i pod litraż subwooferów w firmie http://www.carmania.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako tako teraz gra

 

Nie ma się co oszukiwać, że to i tak za mocno powiedziane. Sam zresztą widzisz jak się ma stosunek 70W do 400W. Ta moc, którą dysponujesz teraz możesz napędzać średniej jakości zestaw przedni... Można powiedzieć że na chwile obecna twoja inwestycja nie przyniosła korzyści. Żeby napędzić te suby potrzebujesz czegoś mocnego i najlepszym rozwiązaniem bedzie zastosowanie 2 monoblocków - po jednym na każdego suba. Dopiero wtedy usłyszysz no i zobaczysz po karoserii co to jest prawdziwy "bass"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujesz jakąś rozbudowę w najbliższym czasie czy czekasz na przypływ gotówki ?? Bo plany są ambitne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do radia Delta 6 w passacie b5 grudzień 2004 (model 2005) jest możliwość podłaczenia subufera jakiegoś aktywnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Mam pytanie co sądzicie o takim zestawie:

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-jbl-gt5-1204br-kable-gratisy-twet-i1945699854.html

http://allegro.pl/carpower-hpb-1502-promocja-kurier-0zl-gratis-i1944610838.html

Czy będzie to dobrze grało? Czy potrzebny będzie do tego kondensator czy może nie koniecznie?

Może podawać również swoje typu skrzynek, jestem otwarty na propozycję :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy będzie to dobrze grało?

Jeżeli zależy Ci na łupaniu, dudnieniu to tak, jeśli chcesz jakości z basu to nie tędy droga.

Czy potrzebny będzie do tego kondensator czy może nie koniecznie?

wystarczy, że dasz odpowiedni przekrój przewodu z miedzi ofc, chociaż w tym budżecie to jedynie wchodzi w grę spawarka OS 25 mm2 wystarczy koło 12 zł za metr.

 

Gdybym ja zaczynał z pustym kontem(kiedyś też kupiłem podobny zestaw:D), to kupiłbym coś pokroju:

http://allegro.pl/kenwood-kac-8152d-gwarancja-i1945481627.html

http://allegro.pl/powerbass-s12c-bassbox-kurier-gratis-paragon-fv-i1906241530.html

 

Wzmacniacz używka, bo z nówek za dobre wzmacniacze trzeba trochę wyłuskać.

Przemyśl sprawę, bo kupno łubudubu jbl szybko się nudzi ja taki system miał może z miesiąc, a sprzedać za przyzwoitą cenę graniczy z cudem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym właśnie jakiś taki trochę bardziej soczysty bass, ale łubudu też by się czasem przydało ;D Bo właśnie myślę trochę nad zmianą sprzętu bo jak na razie na początek miałem coś takiego:

http://allegro.pl/aktywna-skrzynia-numer1-marki-peiying-alien-bb300x-i1940484965.html

i jakoś to tam sobie pyka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności