Skocz do zawartości
Gość dayv

VW T5 opinie o motorze 1.9TDI 105 PS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dayv

Czesc

 

Swego czasu byl pasek potem zamiana na a6 2.5tdi (mile chwile...) przyszedl czas aby auto zzaczęło zarabiac wiec postanowilem kupic T5.

 

Auto ma przejechane 290tys km. Zadbane i serwisowane do konca.

Mam pytanko jak z żywotnoscią tych klekotow? (mogę miec za 200pln ori pompowtryski po 6tyś km - peknieta glowica i w aso wymienili wsio :D) Przy takim przebiegu trzeba o czyms bardziej myslec ? Auto pieknie odpala bardzo ladnie przyspiesza nie kopci i logi ma nawet wporządku. Zadnych blędow w kompie nie ma(byly stare wykasowalem i spokoj) Wiadomo jest troche do pogrzebania w zawieszeniu + oczywiscie krancowka w zamku keirowcy + pompa wspomagania.

 

Ponawiam: C osądzicie o tym 105konnym motorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry motorek barzo polecam na pewno będziesz miał z nim mniej kłopotu niż z 2.0 a szczególnie, że był do końca serwisowany. Jeśli chodzi o żywotnośc to ok. 500k km powinien śmiao wytrzymac a może i więcej. Miłego użytkowania i pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

Mechanik powymienial rozrzady filtry oleje pouszczelnial IC zb. spryskow i jakies drobazgi ale stwierdzil ze skrzynia beigow najprawdopodobniej byla naprawiana i jest delikatnie spocona. Kazdy bieg wchodzi z delikatnym oporem(skrzynia ejst precyzyjna ale biegi wchodza z wyczuwalnie wyzsza sila nizeli w osobowce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry motorek barzo polecam na pewno będziesz miał z nim mniej kłopotu niż z 2.0 a szczególnie, że był do końca serwisowany. Jeśli chodzi o żywotnośc to ok. 500k km powinien śmiao wytrzymac a może i więcej. Miłego użytkowania i pozdrawiam.

 

zdecydowanie do t5 polecam 2,5! Przejedz sie 1,9 i 2,5 a podejmiesz decyzję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego ma służyc to auto, osobiście mam T5 2,5TDI 131KM i jak dla mnie jest trochę z słabe. Widziałem T5 z przebiegami rzędy 800kkm i więcej wiec to sa wytrzymałe autka :)

P.S.

dużo dowiesz się na forum " busiarzy" http://www.bus-forum.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez przymierzam sie do kupna mam t4 ale z 1.9 TD 50 KW to stanowczo za mało, robie trasy rzędu 1300 KM . max 120 na trasie bo po wyżej robi sie juz głośno no i pali swoje.

myślałem nad takim 105 PS bo te 2,5 są drogie w exploatacji i pala pewnie więcej ...

Edytowane przez b3tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 nie są aż tak drogie w eksploatacji, odpada pasek rozrządu bo masz łańcuch, co prawda więcej oleju wchodzi. Co do spalania mi caravelle brała ok 8,5l/100km w trasie.

Myślę że pomiędzy 1.9 a 2,5 nie będzie zbyt wielkiej różnicy w spalaniu bo jednak T5 trochę waży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności