Skocz do zawartości
Gość multips

Szarpanie przy jeździe pod górke i przyśpieszaniu 1.8t Automat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość multips

Witam w mojm passacie B5 z 97r 1.8t w automat/tiptronik po wymianie paska rozrządu i oleju w skrzyni biegów pojawiły sie problemy samochód tak jak by kaszle przy przyspieszaniu oraz jeździe pod górke szarpie nim i nie ma mocy jechac te objawy występują po nagrzaniu auta do ok 90.C

aby przyśpieszyc musze wcisnąc pedał na maxa i odpusczać wtedy samochud zaczyna wchodzic z wielkim trudem po przez szarpania na wysokie obroty.

 

Z czym to moze byc powiązane, komputer niewykazuje zadnych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

multips, witamy na forum! Skoro masz dostęp do komputera, to możesz też zrobić logi i sprawdzić co dolega Twojemu autku. Temat 1.8T jest dość mocno rozgryziony na tym forum -> jeśli zrobisz logi zgodnie z instrukcją (opis -> dział diagnostyka), to może ktoś będzie potrafił Ci pomóc. Bez tego - ciężko wróżyć z fusów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się.

 

U mnie podobny objaw - przy wzroście obciążenia (jazda pod górkę) pojawia się szarpanie. Skrzynia automat, silnik AVF.

Robiłem logi statyczne i dynamiczne - przepływka, ciśnienie, pompowtryski ok.

Zrobiłem dzisiaj grupę 003 (na biegu N) w Basic Settings i zauwazyłem że przy zamykaniu i otwieraniu zaworu EGR pojawia się takie samo szarpanie.

Poza tym pojawia się bład 17664 (sensor G62).

Czy to szarpanie to wina zaworu EGR? Wymieniac go czy naprawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności