Skocz do zawartości
Rastaman

Podlaski off topic, czyli pogawędki na różny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, robił ktoś coś w Auto Klinice na Składowej 11 ? Jaką mają opinię ? Dokładnie to mi chodzi o regenerację felg ( alusy proste, nie pęknięte, tylko porysowane o krawężniki ) i doszycie kawałka skóry w fotelu skórzanym kierowcy. Może polecicie kogoś co dobrze i szybko zajmuje się tymi sprawami.

Edytowane przez kamyk73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze robią ale kosztuje tam trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zastrzeżenia można mieć też do manualnych skrzyń biegów – użytkownicy nierzadko donoszą o problemach z włączaniem pierwszych dwóch przełożeń. Serwisy radzą zacząć od wymiany oleju na rzadszy – w wielu wypadkach taka operacja przynosi odczuwalną poprawę. W dalszej kolejności trzeba przyjrzeć się synchronizatorom."

To dzisiaj wyczytałem w necie, na stronce Auto Świat(a). Link do artykułu : http://www.auto-swiat.pl/uzywane/golf-iv-czy-ma-same-zalety/m6j01 "Pacjent" to Golf 4 :).

Też ostatnio tak mam, że ciężko mi wchodzi jedynka. Wydaje mi się, że jest gorzej jak się nagrzeje olej w skrzyni. Chcę wymienić olej i teraz takie pytanie, zalecają w tym artykule wymianę na RZADSZY. Fabrycznie zalewana skrzynia była olejem SAE 75W90. Podpowie ktoś, który to olej będzie ten rzadszy i jakiej lepkości ? Jakiej firmy olej polecacie ? Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Edytowane przez kamyk73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś sie orientuje gdzie opłaca sie kupić intelcoller ? Lub na którym szrocie szukać używki najlepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z faktem iż od wczoraj Kolega Dariusz rozpaczliwie zwraca uwagę iż wyrządziłem krzywdę grupie podlaskiej, oraz faktem iż od pewnego czasu mam mniej czasu proponuję aby został wyłoniony nowy opiekun grupy podlaskiej. Być może Dariusz chce nim ponownie zostać skoro tak rozpaczliwie komentuje. Niema problemu Każdy Cię zna więc będziesz miał łatwą drogę, bankowo rozkręcisz towarzystwo.

 

Aby tego nie przeciągać proponuję aby zgłosiły się osoby chętne powiedzmy w przeciągu tygodnia tu na forum i to będzie dobre rozwiązanie.

Edytowane przez eldorado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, gdyby ktoś miał chęć na spocik nad jeziorkiem na mazurach to zapraszam: http://forum.vw-passat.pl/threads/145092-Spot-Grupy-W-M-Mrągowo-13-14-06-2015 Dodam tylko, ze będzie masa atrakcji: możliwość wędkowania, nurkowania, spływ kajakowy, grill/ognisko. Pozdrowionka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto ogarnia passki b3 i pomogl by mi okreslic co jest przyczyna szorowania tarczy o klocek? Dodam ze klocki zmienione tarcze zmienione cylinderek od zacisku nie pordzewialy. Zima mialem akcje ze kolem walnalem w kraweznik i to zdrowo bo felga poszla won. Bylem u roznych mechanikow stosowalem sie do ich zalecen (wymiany tarcz klockow koncowek) i wwalilem tylko kase w bloto bo to nie przez to tarcza szoruje. Ja podejrzewam ze to przez wykrzywiona piaste ale nie wiem dokladnie i nie chce znow wywalic pieniadze na czesc ktora mam w dobrym stanie. Jak pomozecie flache stawiam!

 

PS: Dodam ze tarcza nie szoruje non-stop o klocek. Ma jedno miejsce gdzie nastepuje styk klocka z tarcza

Edytowane przez Foma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... Skoro ma jedno miejsce to jest skrzywiona oś obrotu łożyska z piastą... i się "giba" na boki... Trzeba zmierzyć bicie samej piast i tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was bo zaczyna mi drgać auto podczas ruszania i to co wyczytałem to pada sprzęgło/docisk, i tu mam pytanie takie czy ktoś z was to robił w białym i ile taka impreza kosztuje oraz ile km mogę przejechać na takim szalonym sprzęgle bo mam wyjazd nad morze i się zastanawiam co z tym zrobić.

Edytowane przez brat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z faktem iż od wczoraj Kolega Dariusz rozpaczliwie zwraca uwagę iż wyrządziłem krzywdę grupie podlaskiej, oraz faktem iż od pewnego czasu mam mniej czasu proponuję aby został wyłoniony nowy opiekun grupy podlaskiej. Być może Dariusz chce nim ponownie zostać skoro tak rozpaczliwie komentuje. Niema problemu Każdy Cię zna więc będziesz miał łatwą drogę, bankowo rozkręcisz towarzystwo.

 

Aby tego nie przeciągać proponuję aby zgłosiły się osoby chętne powiedzmy w przeciągu tygodnia tu na forum i to będzie dobre rozwiązanie.

 

chyba ktoś rozpaczliwie poszukuje łatwej drogi do wyjścia z nieładu .... nie mam obecnie VW także targaj swój bagaż bezczynności na Swoich barkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Ma ktoś może zbędną wkładkę zamka do paska b5. Swoją rozebrałem i jest tak zapieczona, że i moczenie w kwasku cytrynowym nie pomaga. Może być także zaślepka. Prawa strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 zł na Alledrogo, wkładasz swój klucz, doszlifowujesz ew. zamieniasz kolejnością zapadki i masz nową wkładkę pod ori klucz;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem. 2 zapadki były strasznie pogięte i blokowały trzecią. Wbiłem kluczyk młotkiem. Wkładkę przeczyściłem po wyjęciu i na razie zamontowałem. Sęk w tym, że auto miałem na dworze przy bloku bez wkładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Białymstoku dostanę porządne wężyki do podciśnienia od sterowania turbo? Tam chyba idą dwa rodzaje tzn. dwie średnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem na Nowowarszawskiej 28, tam części części do polonezów i ciągników są. Przewody jak najbardziej też kupisz w zasadzie za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie gdzie w Białym można dostać siatkę do spawania plastików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja brałem na Nowowarszawskiej 28, tam części części do polonezów i ciągników są. Przewody jak najbardziej też kupisz w zasadzie za grosze.

 

Nowowarszawska 28 czy 128?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności