Skocz do zawartości
robertgreenford

Fotelik dla dziecka a tylne poduszki powietrzne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie jak w temacie

Mianowicie chodzi mi o to że właśnie za dni kilka zostane tatą (będzie chłopak) i trzeba będzie potomka zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i prawem wozić w samochodzie w foteliku. I tu pojawi sie problem bo moje auto wyposażone jest w boczne poduszki powietrzne w tylnych drzwiach i kurtyny boczne. Pytanie brzmi czy montując fotelik na tylnim fotelu moge go zamontować zaraz przy drzwiach czy raczej po środku kanapy bedzie najbezpieczniej?

Myslalem też o wyłączeniu tych tylnich poduszek ale nie wiem czy jest to możliwe,auto posiada wyłącznik poduszki pasażera ale nie wiem czy wyłacza on też boczne poduchy (może da sie to wyłaczyć kompem?). Czy ktoś z was spotkał sie z takim problemem. Fotelik oczywiście obowiązkowo jest z isofix-em

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środkowy fotel ma chyba pas tylko dwupunktowy a fotelik trzeba montować przy pasach trzypunktowych więc środek odpada. więcej nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ale isofix ma własny system montażu i trzeba zobaczyć czy są punkty mocowania po środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja audi mówi, ze można przewozić dzieci ale nie powinny one głowami opierać się o szybę czyli powinny siedzieć bezpiecznie. Na rysunkach fotelik jest mocowany po bokach jak i na środku do 3 punktowych pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotelik oczywiście obowiązkowo jest z isofix-em

 

w systemie ISOFIX nie ma mozliwosci przesuwania fotelika na boki (sa to tylko dwa stale uchwyty do fotelika) wiec z systemem ISOFIX zamontujesz go tylko w jednej pozycji i jest on odsuniety od drzwi.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8961&highlight=isofix

 

Środkowy fotel ma chyba pas tylko dwupunktowy

 

niektore Passaty maja trzypunktowy pas na srodku tylnej kanapy

 

w Passacie nie mozny zamontowac fotelika na srodku kanapy za pomoca systemu ISOFIX

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
wozić w samochodzie w foteliku. I tu pojawi sie problem bo moje auto wyposażone jest w boczne poduszki powietrzne w tylnych drzwiach i kurtyny boczne.

No i jaki problem?

Montujesz i koniec kropka.

Nie ma żadnych obostrzeń. Małe dziecko jest na tyle małe że do szyby co najwyżej wyciaga rączke. Mam córke 1,5 roku i głowa jest mocno schowana w foteliku. Poza tym dziecko trzymają jeszcze pasy które dość skutecznie ograniczają ruchy.

Wozić najlepiej tyłem do kierunku jazdy. Jeżeli z przodu to wtedy koniecznie trzeba wyłączyć poduszkę czołową pasożyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta bowiem stoję przed dylematem jeśli chodzi o przewożenie swojego 2 letniego bąka na przednim siedzeniu.Dzwoniłem na policję i dowiedziałem się,że dyżurny ma tyle zgłoszeń i nie takie mu pierdoły w głowie-na nich zawsze można liczyć :glaszcze.Z wielu źródeł wiem,że dziecko można przewozić na przednim fotelu w foteliku przodem do kierunku jazdy(świadczy również o tym naklejka z boku deski) oraz waga dziecka ma przekraczać 14kg o.k ale co teraz z poduszką może być włączona czy ma być wyłączona:ocochodzi Pomóżcie koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz poduche jak dziecko wozisz na przodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie chyba się nie da w B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba Vag-iem wiem ze jest taka mozliwosc ze mozna ale pod kompa trzeba auto podłączyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 2 latek siedzi już przodem.

Ja generalnie moją 2.5 letnią córkę (co prawda wzrostem, wagą i wyglądem to bliżej jej do 4latki, aniżeli do 2 latki, a i fotelik już też ma ostatniej kategorii wiekowej) wożę z tyłu, jednak gdy zdarzy mi się krótka przejażdżka koło domu tylko z nią, to sadzam ją z przodu, ma frajdę dzieciak wtedy, ale poduchę na wszelki wypadek wyłączam. Próbowałem znaleźć jakieś informacje na ten temat i jedyne co znalazłem, to że trzeba zobaczyć w instrukcji pojazdu, czy poducha ma być off czy on w tym przypadku, a najlepiej to wozić z tyłu...pomocne, że hej. W każdym razie wyszedłem z założenia, że dziecko w foteliku, jest jednak trochę inaczej usadowione aniżeli dorosły, a przednia poducha pasażera jest dość duża i lepiej żeby była off, aniżeli miałaby zrobić krzywdę. zwłaszcza, że jeżdżąc koło domu prędkości i tak są małe. Ja jednak mam ten plus, że mogę włączać i wyłączać kiedy zechcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie,jak jedzie tyłem-off,przodem-on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy odswieze troszke temat.

 

Mam pytanko posiadam zintegrowany fotelik fabryczny w tylnych kanapach z jednej i drugiej strony po nacisnieicu srodka wyskakuje do gory siedlisko dla dzieci i pytanko czy mozna w ten sposob przewozic dzieci na tym fotelu nie bedzie z tego powodu przy kontroli zadnych problemów ?? Czy trzeba uzywac "normalnego fotelika dokladanego" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy odswieze troszke temat.

 

Mam pytanko posiadam zintegrowany fotelik fabryczny w tylnych kanapach z jednej i drugiej strony po nacisnieicu srodka wyskakuje do gory siedlisko dla dzieci i pytanko czy mozna w ten sposob przewozic dzieci na tym fotelu nie bedzie z tego powodu przy kontroli zadnych problemów ?? Czy trzeba uzywac "normalnego fotelika dokladanego" ??

 

Jeżeli dziecko spełnia warunki przewidziana do przewożenia na podstawce, to tak możesz użyć wbudowanych w kanapę podstawek (bo umówmy się to nie foteliki tylko podwyższenie). Natomiast jak to zabezpiecza dziecko w stosunku do pełnowymiarowego fotelika, to już pozostaje do Twojej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności