Skocz do zawartości
marecek

VAGLOG - platforma analizy logów (już wkrótce)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panie i Panowie!

Dawno mnie tutaj nie było ze względu na wyjazdy służbowe. Ale nie ma tego, co by na złe nie wyszło: przez ostatni tydzień pracowałem nad systemem, który będzie w stanie przeanalizować dostarczone przez Was logi (w formacie CSV - dokładnie to, co "wypluwa" VAG_COM) i automatycznie przedstawi je w postaci graficznej, z zaznaczeniem miejsc, które są poprawne, a które nie.

 

Na początek przygotuję pokrycie dla najczęstszych problemów, czyli przepywomierz w TDI/1.8T oraz kwestie doładowania w 1.8T / TDI. Jedyne, co będziecie musieli zrobić, to przygotować log i wstawić go w odpowiednie miejsce na stronie.

 

Jako próbkę poniżej wklejam screen z wersji "beta1" (analiza doładowania logu doładowania silnika 1.8T)

 

vaglog_test.png

 

Tutaj wykres "wszystkiego", tzn. całej grupy A w funkcji czasu (w przeciwieństwie do wykresu powyżej, na której po analizie wybrany został fragment, na podstawie którego powstał wykres wartości w funkcji RPM)

 

vaglog_test2.png

 

Przede mną 32 godziny w samolocie - może mi się uda to skończyć na tyle, żeby w przyszłym tygodniu udostępnić Wam tą platformę do testów... :)

 

Zasadniczo chciałbym, żeby ten system robił trzy rzeczy:

-> wyświetlał wykres dowolnego wycinka Waszego logu (wartości w funkcji czasu)

-> robił analizę wartości w funkcji obrotów (czyli to, co robi największe wrażenie ;) ).

-> porównywał wartości z wykresem referencyjnym i wyoślał problem z jakimś minimalnym komentarzem (żebyście wklejając logi mogli od razu wkleić graficzny przebieg z wstępnym komentarzem).

 

 

W związku z tym mam prośbę o wklejenie do tego tematu Waszych logów w formacie CSV (dokładnie tych, które wychodzą z VAG_COMa !*NIE*przetworzone przy użyciu żadnych konkwerterów typu csv_convert). Potrzebuję logów dynamicznych przedstawiających:

-> doładowanie

-> przepływomierz

 

 

...z jak największej ilości silników... Ot - do testów i do stworzenia jakiejś bazy logów (podobnie jak chłopaki http://rtnet.pl/vaglog tworzą sobie taką bazę na potrzeby komercyjne ;) ).

 

(nie ważne czy 1, 2 czy 3 grupy na raz, ale im mniej - tym większa dokładność pomiaru, więc i wartość logu).

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat AFN

Logi.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz dopiero zaczaiłem, że już jest takie coś jak vaglog... hmm... trzeba pomyśleć nad zmianą nazwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz dopiero zaczaiłem, że już jest takie coś jak vaglog... hmm... trzeba pomyśleć nad zmianą nazwy

A kiedy udostępnisz do użytku?

 

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ramach szybkiego update'u:

 

Co chciałem stworzyć, a co mi się udało:

 

generowanie wykresu na bazie logów:

- w funkcji czasu (wszystkie dane po kolei)

- na wykresie w funkcji obrotów (automatycznie rozpoznawany jest najdłuższy ciąg rosnący obrotów i brane są wartości tylko względem tego ciągu )

- samodzielnie ustalacie które wartości mają się pojawiać na wykresie

 

do zrobienia:

- dorzeźbić moduł do rejestracji żeby mieć możliwość agregacji logów względem użytkownika

- dorzeźbić referencje, czyli możliwość naniesienia na wykres wykresu wzorcowego, tak ważnego w przypadku analizy przepływomierzy...

 

kiedy?

- ciężko powiedzieć, bo siedzę na teraz na L4 w domu i mam trochę wolnego czasu. Gorzej z przejrzystością myśli twórczej w związku z powracającą gorączką... Nie mniej - produkt jest gotowy. Została kosmetyka... ;)

 

ogólnie to bardzo mi się podoba efekt pracy, bo wykresy są po prostu śliczne :) :) :)

[programiści powiedzieliby, że są "sexy", ale ja chyba nie jestem jeszcze aż tak skrzywiony] ;)

 

trzeba będzie tylko przerobić instrukcje robienia logów na tym forum, bo wszyscy tutaj krzyczą za pliki CSV, podczas gdy ta aplikacja żyje tylko z CSV, czyli: odpalamy VAGa, robimy log, wchodzimy na stronę, wskazujemy plik i tyle... zaczynamy się bawić.

 

Kilka screenów z działania (zarówno wykresy w funkcji czasu, jak i w funkcji obrotów)

 

vaglog1.png

vaglog2.png

vaglog3.png

 

czekam też na odpowiedź od właściciela rtnet.pl/vaglog czy nie będzie miał nic przeciwko używaniu tej nazwy (VAGLOG), bo nie chciałbym teraz kombinować z nową (nazwą).

 

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

 

edit: zgoda jest ;)

kończę ten cudowny moduł do autoryzacji i przekazuję narzędzie do testów :) :) :)

 

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 18:12 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59879

 

ten temat zamykam.

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności