Skocz do zawartości
elkrecik

Jak dołożyć siatkę rozdzielającą do bagażnika w B5 3BG ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, proszę o małą poradę: w swoim Pasku 3BG Variant mam tylko roletę bagażnika. Chciałbym dołożyć siatkę rozdzielającą bagażnik od kabiny. Na allegro jest dość dużo ofert siatek, nigdzie nie ma jednak informacji o sposobie jej zamocowania. Czy siatka jest razem z roletą w jednej listwie ?? Jakie mocowania trzeba na dole a jakie w podsufitce ?? Czy jest możliwość aby za bardzo podsufitki nie niszczyć i jak dołożyć mocowania górne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, siatka jest montowana na oparciu kanapy z tyłu na dwóch zasówach. Jeżeli nie masz ich jeszcze na oparciu to musisz kupić siatkę z tymi właśnie zasówkami.

Natomiast górne mocowanie, jest jak się nie mylę, w światełkach z tyłu, po bokach takie okrągłe wgłębienie

Edytowane przez Viki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy światełkach tylnych nie mam niestety żadnych otworów na zaczepy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast górne mocowanie, jest jak się nie mylę, w światełkach z tyłu, po bokach takie okrągłe wgłębienie

Jest tuż za słupkiem bocznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego jakby co to mam taką oryginalną rolete-siatke bagażnika do Passata B5/B5FL Combi z oryginalnymi mocowaniami do oparcia siedzenia i śrubami. Kiedyś kupiłem do swojego,bo nie miałem takiej siatki ale teraz wymontowałem,bo poprostu nie korzystam z niej. Jakby co to pisz na PW. Mile widziany odbiór osobisty. Możliwa wysyłka ale nawet nie wiem ile może kosztowac wysyłka ze wzgledu na gabaryty? Pozdrawiam. Krzysztof.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tej aukcji są widoczne uchwyty o które pytam. Te z lampkami mnie nie interesują, chodzi o te małe- ja je zainstalować ??

Tu masz fotkę jak są zainstalowane w moim passku.

 

uchwytgrnysiatkipionowe.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podsufitkę zdejmować i robić robótki ręczne. Nie wiem tylko jak tam z miejscem do przykręcenia czy jest jakaś dodatkowa blacha, w którą należało by wkręcić wkręty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie- nie wie nikt jak zamocować te zaczepy górne na podsufitce ?? Dostałem oferte na sama siateczke z uchwytami dolnymi od jednego z klubowiczów, ale dalej nie wiem jak zamocowac gorne bo standardowo ich nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta Panowie, znowu wyjazd wakacyjny i tym razem na 100% muszę ową roletę dołożyć. Znalazłem taką oto roletkę:

http://allegro.pl/vw-passat-b5-roleta-bagaznika-pionowa-siatka-i1653491738.html

ale mam wątpliwości- czy są może rolety siatkowe i zwykłe poziome w jednej zwijarce i w jednym mocowaniu do półek? Bo czytając na forum znalazłem info, że siatkę mocuje się do oparcia tylnej kanapy, a mi zależy na tym, aby przy złożonej czasem połówce tylnego siedzenia roletka siatkowa była tylko u góry. Takie rozwiązanie ma mój tato w A4 B6.....

Edytowane przez elkrecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ja próbowałem dołożyć siatkę ale okazało się że potrzebne są mocowania do uchwytów tych co masz powyżej na zdjęciu zamieszczonym przez "J@ceq" . Ogólnie roleta pozioma , z siatka pionowa to dwa oddzielne elementy . nawet jak zdobędziesz owe mocowania to i tak najlepiej wymienić podsufitkę raz że otwór lampki bocznej jest dłuższy , dwa że dochodzą dodatkowe otwory . Myślę że jeśli w obecnej chwili nie posiadasz wszystkich elementów to daj sobie z tym spokój ...

I jeszcze jedna rzecz ... roleta pozioma ma specjalne podcięcie z którego wysuwa się siatka , tak więc jeśli miało by to działać to roletę poziomą też by należało wymienić .

.

Bo czytając na forum znalazłem info, że siatkę mocuje się do oparcia tylnej kanapy, a mi zależy na tym, aby przy złożonej czasem połówce tylnego siedzenia roletka siatkowa była tylko u góry. Takie rozwiązanie ma mój tato w A4 B6.....

 

W tym przypadku nie ma żadnego problemu , siatka u góry a Ty swobodnie kładziesz oparcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam to mocowanie siatki na oparciu siedzenie jest na tej szerszej czesci. Wiec 1/3 oparcia mozesz polozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja właśnie 2/3 potrzebuję położyć :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dołączyć się do tematu:

 

Miałem już uchwyty przy lampkach na górze, kupiłem siatkę, ale ta siatka ma chyba za szeroki górny teleskopowy pręt bo nie wchodzi, a talerzyki na końcach są nieco za duże.

Czy były różne typy tych siatek? Szukać innej czy przerabiać końcówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może tak być kolego. Ja kupiłem całą tapicerkę skórzaną i tam już siatka przy oparciu była zamocowana. Po przełożeniu okazało się że uchwyty mocujące w siatce faktycznie są większe i nie wchodzą w zaczep w podsufitce. Założyłem więc starą moją siatkę i wszystko gra. Dodam tylko że mam autko z 2002 r. a nowa tapicerka którą kupiłem była z roku 2004 może przez te 2 lata coś się zmieniło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na rysunku są 2 rodzaje zaczepów, a każdy z nich jaszcze się różni w zależności od wyposażenia.

Jak mi się uda to zaraz wrzucę w PDFie nr części

 

 

387d843ad3c18b18.jpg

 

W załączeniu rysunek i nr części

siatka.fpi.pdf

Edytowane przez mariorally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzięki Ci Mariorally, ja mam wersję bez kurtyn powietrznych, dałbyś radę mi znaleźć numer zaczepu tego małego (nr 6) oraz metalowego mocowania (nr 8) bo to chyba trzeba w komplecie zakupić? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poście masz załącznik PDF (siatka.pdf) tam znajdziesz rysunek i nr części :)

 

Jak nie wiesz co i jak to:

 

W pierwszej kolumnie szukasz nr 6 lub 8 :) w drugiej kolumnie masz nr ori , a w trzeciej masz dokładny opis do danego nr ori - w zależności od wersji wyposażenia :)

Spisujesz nr który Ci pasuje i śmigasz do ASO ;)

Edytowane przez mariorally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariorally, bardzo fajny post, ale jeśli można jeszcze jedno pytanie: samych siatek (nr 14) jest 6 różnych. Jak mam dobrać właściwą siatkę (nr części) do mojego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariorally, bardzo fajny post, ale jeśli można jeszcze jedno pytanie: samych siatek (nr 14) jest 6 różnych. Jak mam dobrać właściwą siatkę (nr części) do mojego auta?
przez nr VIN podaj GURAL-oiw a on ci poda jaka pasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności