Skocz do zawartości
grave_digger

Czy takie koła w moim pasku będą dobrze hulać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę do mojego B4 94' variant GL kupić felgi z oponami 16" 4x100 rozmiar 215/40/Et35. Co sądzicie o takich rozmiarach i jak się będzie sprawował? Czy nie będzie tarło nigdzie? Jak z przekłamaniem licznika?

Dzięki za info z góry!:on::provw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przekłamanie licznika to tu jest fajna stronka http://www.miata.net/garage/tirecalc.html. Podajesz rozmiar fabryczny, czyli 185/65/14 i ten, który chcesz założyć. Ja bym dla siebie nie zakładał rozmiaru większego niż 15'', bo nie mamy najlepszych dróg i odbije się to na komforcie, trwałości zawieszenia i oponę łatwiej uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem ciekaw czy ktoś jeździ na podobnych i jakie wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja jeździłem na podobnych- bardziej polecam jak już chcesz 16" to 205/45. i przygotuj się mimo wszystko na tłuczenie w autku.Jeśli chodzi Ci o ładny wygląd paska to polecam 17" i opony 215/40. Aktualnie mam założone felgi 15" i opony 195/60 komfort jazdy jest dużo większy za to gorzej wygląda;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16" 4x100 rozmiar 215/40/Et35. Co sądzicie o takich rozmiarach i jak się będzie sprawował? Czy nie będzie tarło nigdzie? Jak z przekłamaniem licznika?

Miałem takie oponki, nigdzie nie będzie tarło, licznik minimalnie przekłamuje (w stosunku do 205/50/15)

Ale moim zdaniem takie opony są za małe do b4, jest za duża wnęka między oponą a błotnikiem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f368a747db8c5b4b.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ten temat przerobiłem na borbetach,i każda większa dziura kończyła się prostowaniem felg nie polecam tego rozwiązania.Tylko że ja miałem 9calowe felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No między 16 a 19 cali jest "mała" różnica...;)a ja wciąż nie jestem przekonany do zakupu tych 16 calówek a dodam że jeżdżę na 14" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Monter mówi, oponki 205/50/15 są strasznie małe w wnękach, a co za tym idzie, każdy ich zamiennik będzie wyglądał równie dziwnie, szczególnie na seryjnym zawiasie. Powiem szczerze, że mój B4 na zimówkach 195/65/15 dużo lepiej się prezentuje jeżeli chodzi o wypełnienie wnęki, oczywiście mowa o seryjnym zawiasie. Moja rada prosta, jak masz serię to raczej szukaj 17" z większym profilem-wygodniej będzie i auto lepiej będzie wyglądało, a przy et35 nie będzie problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy takich dużych oponach, kiedy auto się dobrze bujnie np. na jakiejś hopce/dziurze, opona nie przytrze o nadkole? Ja bym zakładał takie, jakie są zgodne z rozmiarem fabrycznym: 185/65/14 -> 195/55/15. I tak jak wcześniej pisałem, nie większe niż 15 cali. Ale to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma 17" et35 7"szerokie i opony 225/45 i jemu nic nie ociera.Ja osobiście miałem w starym b4 16" 7"szerokie to na oponach 225/55 tarło na zakrętach jak szybciej jechałem...dlatego musiałem szukać 205/45 i to był jak dla mnie najlepszy rozmiar do tych felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności