Skocz do zawartości
Gość XXX

czy potrzebny mi atest?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość XXX

witam forumowiczow. prosze o zrozumienie to moj pierwszy post. wczoraj kupilem passata kombi i ma on taki jakby przyciemnioone szyby ale nie na czrarno tylko bardziej biale i teraz pytanie czy moge z tym jezdzic? czy potrzeba jakis atest bo ja nic takiego nie mam:( proszeforumowiczor o pomoc i wyrozumialosc poniewaz nigdy nie mialem takich szyb i nie mam o tym pojecia. acha nie wiedzialem gdzie temat napisac jesli jest zle to prosze przestawic. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szyby masz przyciemnione folia??

Generalnie nie mozna nic naklejac w promieniu 180 stopni od glowy kierowcy, wiec jesli masz folie na przednich bocznych szybach, mozesz miec problemy. Kiedys mialem caly samohcod przyciemniony, jezdzilem 2 lata i z policja nie mialem problemów, gorzej bylo na przegladzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XXX

mam przyciemnione wszystkie szyby oprocz przedniej. ale to nie jest naklejka. wyglada na to jakby folia byla wtopiona w szybe. wiec nie wiem czy przy vr6 tak jest fabrycznie czy nie. nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale na aucie pisze exlusiv(czy jakos tak) i mam skore na siedzeniach a nie welur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli przyciemnione chemicznie lub piecowo to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XXX

ok dzieki za szybka pomoc... spadl mi kamien z serca. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz radę zerwać to zerwij z przednich drzwi,ajak nie to może faktycznie piecówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XXX

ale tam nie ma co zrywac bo one we wsztskich szybach oprocz przedniej sa jakby wtopione w szybe... chodzi o to ze nie mam atestu a gosciu od ktorego kupilem auto powiedzial ze juz kupil z takimi szybami i ze mial atest ale gdzies mu zginal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

jak masz znajomego policjanta to podptaj,moj koles mial mi ustawe podeslac zgodnie z jej punktami przednia szyba moze miec max do 14 albo 20% przyciemnienia nie pamietam (ale podobno stwarzaja problemy ze to nie moze byc folia) boczne od kierowcy moga miec max 30% nie zaleznie czy masz atest czy nie, o calym tyle za kierowcą i tylniej nic nie pisze wiec mozesz sprajem zamazac,i zaden baran na przegladzie niema prawa sie przyczepic (mi sie czepial do przedmiotow w apteczce a koles policjant powiedzial mi ze niejest obowiazkowa i moze mi nask....) ja zamierzam przyciemnic na 30% przednie i wydrukowac sobie ustawe i w razie co bede pokazywac, jesli niemasz pewnosci jaka masz folie to powinna byc w wiekszym miescie stacja diagnostyczna z przyrzadem do mierzenia bo policja niema takich zabawek,w szczecinie jest jedna (dowiedzialem sie) a co do koloru szyb to jest warunek ze nie moga oslepiac kierowcow wiec za lustrzanki bedą wlepiac chyba ze ktos ma farta

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy wie jak jest z tymi atestami, jak nie masz to kup na allegro folię za kilkanaście złotych , taką którą sprzedają z atestem(instytutu szkła..) , naklej atest , folię wywal albo zrób z nią co chcesz i już masz atest.ale te atesty to sprawa dyskusyjna, bo jak napisał mój poprzednik , policja nie ma sprzętu do mierzenia .co najwyżej wysyłają na diagnostykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XXX

ok dzieki jak bede mogl to wjade sprawdzic ta przejzystosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wilku troche sie myli.

na przednie boczne NIC NIE MOŻNA naklejac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega wilku troche sie myli.

na przednie boczne NIC NIE MOŻNA naklejac.

Dokładnie,ponieważ są zielone szyby orginalnie,a policja ma przyrządy do mierzenia przepuszczalności i ich używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te przyrzady to o kant dupy potluc. sa do du#$%.

W przepisach jest wyraznie napisanie ze nie mozesz nic naklejac i tyle. koniec.

jesli chodzi o przepuszczalnosc swiatla to nawet przezroczysta folia nie przechodzi testu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekFR
te przyrzady to o kant dupy potluc. sa do du#$%.

W przepisach jest wyraznie napisanie ze nie mozesz nic naklejac i tyle. koniec.

jesli chodzi o przepuszczalnosc swiatla to nawet przezroczysta folia nie przechodzi testu :)

 

To błędna informacja, folie z atestem mogą być naklejane na szyby w obrębie 180 stopni wokół głowy kierowcy czyli przednia i przednie boczne, jednakże przepuszczalność światła po takim zabiegu winna wynosić najmniej 75%, reszta szyb nie jest brana pod uwagę, można je nawet zamalować na czarno :] , informacja prosto z policji :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednakże przepuszczalność światła po takim zabiegu winna wynosić najmniej 75%

powodzenia w naklejaniu :) od razu dowodzik zatrzymany :)

te 75% przepuszczalności to jakiś żart :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekFR

"powodzenia w naklejaniu :) od razu dowodzik zatrzymany :)

te 75% przepuszczalności to jakiś żart :rotfl:"

phehe, wymyślonych informacji nie podaję, oglądałem wypowiedź policjanta w TVN Turbo gdzie mowa była właśnie o przyciemnianiu szyb, z przodu musi być 75% a tył nie jest brany pod uwagę, tak powiedział właśnie, inne przepisy w innych częściach kraju?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiekFR, szyby fabrycznie są już delikatnie przyciemnione a jak dorzucisz chociażby najjaśniejszą folię na szyby kierowcy i pasażera to już w tym momencie przekraczasz próg 75%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak domel. nawet naklejenie przezroczystej folii przekracza norme, dlatego nie mozna nic naklejac.

Chociaz 3 lata temu jak stracilem dowod, diagnosta pokazywal mi przepis w ktorym bylo ze nie mozna naklejac. (nic na temat przepuszczalnosci.)]

jesli chodzi o "zabejcowanie" tylnych szyb to samochod musi wtedy byc wyposazony w boczne lusterka... ale to norma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekFR

chodzi mi tylko o to, że sam fakt naklejenia foli jest dopuszczalny, jeśli sumarycznie szyba+folia dadzą min 75% przepuszczalności, jeśli ktoś nie ma przyciemnianych fabrycznie szyb to śmiało może folię narzucić ale tylko do 75%, w paskach są przyciemniane szyby ale ile mają przepuszczalności nie wiem i się nie wypowiadam, zwróciłem uwagę tylko na aspekt prawny czyli co jest dopuszczalne, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

ja mam przednie boczne folia przyciemniane (sam przyciemnialem) ostatnio mnie policja zlapala polowali na mnie juz dlugo wkoncu byl poscig i zatrzymali mnie pod samym domem jak juz do garazu mialem wjechac od razu zabrali mi dowod i chcieli mi mandat wlepic ale powiedzialem ze zerwe folie przy nich na miejscu to policjant mi powiedzial ze oddadza mi dowod i sie obejdzie bez mandatu wiekszy problem mialem z przegladem bo niechcieli mnie przepuscic i zaden atest ich nieobchodzil tylne mam tez przyciemnio ne na maxa i przy kazdorazowej kontroli mam dokladna rewizje samochodu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności