Skocz do zawartości
Diesel14

Problem z przyciskiem otwierania wlewu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze was o pomoc w rozwizaniu mojego\problemu tzn. ostatnio nie otwiera mi sie wlew po wciśnięciu przycisku, trzeba go przycisnać z 30 razy i potem normalnie się otwier i niema problemu przez najbliższe pare godzin. Jak na drugi dzień znowu póbuję problem się powtarza czyli musze naciskać kilkadziesit razy przycisk i potem się otwiera. Ostatnio podpinałem pod kompa i nie ma żadnych błędów a przycisk wycignałem i wtyczka jest podpieta dobrze. Czy to może być przycisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisk raczej będzie dobry, sprawdz lepiej siłownik który otwiera klapke .

zdemontuj boczek w bagażniku i luknij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś go przeczyścić jakimś preparatem?Jest on rzadko używany więc zmęczenie materiału nie wchodzi w grę.Raczej mikrostyki "zaśniedziały".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, jednak u siebie sprawdziłem pierw siłownik to prosta sprawa w bagażniku otwierasz boczek po prawej stronie wykręcasz 2 śuby i odpinasz złączke z przewodami i siłownik jest twój , możesz go podpiąć do prostownika lub bezpośrednio do akumulatora. Poprawnie działa w ten sposób że chowa się na chwile ramie siłownika i pod wpływem sprężyny wraca do pierwotnego stanu. U mnie siłownik i wyłącznik są OK natomiast stwierdziłem że do wyłącznika dochodzi mi zbyt małe naięcie , gdzieś mam uszkodzone złącze lub kabel między bezpiecznikim a wyłącznikiem. Możesz to sprawdzić wyciągając wyłącznik z kokpitu dochdzą ci 3 przewody , jeden ten o najmniejszym przekroju to podświetlenie wyłącznika, drugi to + z bezpiecznika, a trzeci odejście na siłownik, weź żarówkę samochodową połącz jeden biegun z masą a drugi z tym plusem płynącym z bezpiecznika na wyłącznik, jeśli świeci ci pełnym światłem to dopływ jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje zobaczyć siłownik. Czy można gdzieś kupić nowy przycisk oczywiście po za ASO bo na allegro sa tylko używki które wygldaja gorzej niż u mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo to samo zdjąłem ten plastik od strony kerowcy znajdujacy sie od str.kierowcy po lewej stronie idzie tam wiązka do wlewu paliwa.pogmeralem w kabelkach tzn po ostrym ruszeniu wiazki sygnał do klapki wracał zlokalizowawszy kabel nie wiem co mu dolegalo ale wyciągnąłem go nardzie bardziej ku kabinie i sie naprawilo a mialem juz jechać do elektryka .Do tej poty dziala a minęły juz 2 miesiace.odkręcasz srubke przy progu i wywalasz plastik sprobuj tam poszukac.Uszkodzenie siłownika to rzadka i ostatnia rzecz której bym szukał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "dłubałem" w swoim, w bardzo prosty sposób sprawdzisz siłownik bez wyciągania go z samochodu, wyjmij wyłącznik od wlewu (wystarczy lekko podważyć go od tyłu małym wkrętakiem) weź kawałek kabelka i podaj mu "+" na czerwony z niebieskim paskiem przewód i wciśnij wyłącznik, jeśli zadziała to masz problem na zasilaniu wyłącznika. Cały czas sugeruje ci że wyłącznik masz OK , te kabelki idą pod dywanem od kierowcy(wczoraj nie zdążyłem ich sprawdzić) a tam zbiera się dużo wilgoci więc są narażone na korozję. Napisz czy zlikwidowałeś usterkę i co było bo ja cały czas nad tym pracuje tyle tylko że mam na to za mało czasu.

Edytowane przez bronek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem w końcu ten wlew paliwa, uszkodzony tak jak myślełem perzewód pomiędzy wyłacznikiem wlewu a bezpiecznikiem czyli zasilający + , umiejscowiony we wiązce w podłodze pod nogami kierowcy, nie dałem rady w którym dokładnie punkcie gdyż musiałbym zrywać dywanik a to niestety zbyt dużo roboty iodpuściłem. Przewlokłem nowy kabelek i zaprawiłem go od wyłącznika wlewu paliwa do złączki na dole przy lewym przednim słupku w kabinie, kolor przewodu czerwony z niebieskim paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności