Skocz do zawartości
Shewush

Zwiększanie się poziomu oleju w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Ale gdyby gumki na pompkach byly nieciekawe to mialby chyba trudnosci z odpalaniem ?

Jak sprawdzic uszczelnienie pompy VACUM ? Jakies objawy oprocz puszczania ropy do oleju?

 

U mnie objawiło się to tym, że po wyjęciu bagnetu śmierdziało z niego ropą i było widać, że olej jest taki rozrzedony, no i wywaliło kontrolkę o braku smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też przybywało oleju, problemem były gumki na pompkach. Auto idealnie odpalało jak stało równo, albo delikatnie w dół. Jak stało przodem pod górę to był problem z odpaleniem, ustaw się przodem do góry i zobacz jak ci auto odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki zobaczę i dam znac. Wydaje mi się że olej jest trochę rzadszy, i czuć trochę ropę, hmm. Nie mam info o braku smarowania, uff

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie - jaki mniej wiecej jest koszt uszczelniaczy pompowtrysków i ile mniej więcej za robotę ?

Chodzi o moj silnik AVF 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 17 zł za zestaw Boscha - na jedną pompkę. A co do kosztu wymiany to jak wymieniałem pompowtrysk, mechanik policzył 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info - powiedz mi - jest ryzyko, ze po wymianie uszczelnien PD będzie gorzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17zł to tanio coś, ja 2 lata temu u jednego z forumowych sprzedawców płaciłem ok 40zł za uszczelnienia na 1 pompowtrysk, i takie tez ceny były w innych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cena 63zl za uszczelniacz i 50zl robota za sztukę to dużo? Komplet 250 i robota 200, jeszcze uszczelka pokrywy 40zl

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za uszczelniacze trochę drogo. Uszczelkę pokrywy jesteś pewien że musisz wymieniać?

co do roboty, hmm... robiłem u siebie sam i 200 bym za to nie dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie muszę wymieniać uszczelki zaworów.

Czyli zapytam jeszcze w innych miejscach.

Dzięki za info

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile jutro powiedzą w innym warsztacie

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy wydatek będzie, jeśli głowica będzie wyrobiona pod pompowtryskiwaczami. Wtedy koszt regeneracji gniazd pewnie z 200-300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17zł to tanio coś, ja 2 lata temu u jednego z forumowych sprzedawców płaciłem ok 40zł za uszczelnienia na 1 pompowtrysk, i takie tez ceny były w innych sklepach.

zgadza się. Spojrzałem na paragon i 33 zł płaciłem, ale za jeden. A że brałem dwa to w złą stronę policzyłem :) ahhh ta matematyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do innego mechanika - zobaczymy jaka oferte mi przedstawi :) Mam nadzieje ze lepsza !

 

EDIT:

 

W innym miejscu powiedzieli 300 za robote i 100 za materialy - o zgrozo!

Edytowane przez StaryKoniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności