Skocz do zawartości
vento9

Licznik czy bedzie pasowal ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukałem juz wszędzie ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, a mianowicie posiadam w swoim pasku licznik z literka D na końcu podświetlający sie na zielono i zarazem najtrudniejszy do przeróbki, ale trafiła mi sie okazja zakupu licznika z 98r o innych numerach niż Moj i o fabrycznym podświetleniu czerwono niebieskim w dodatku posiada on mfa w przeciwieństwie do mojego.

Moje pytanko to oczywiście czy ten licznik z 98r bedzie pasowal do mojego paska i będzie dobrze działał, czy trzeba będzie zrobić korektę przebiegu czy może przebieg zapisuje sie w komputerze?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj numery liczników,z kapelusza ci nikt nie odpowie,korekta przebiegu nieunikniona jeśli chcesz mieć ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój numerek licznika to 3B0 919 880 D a moj znajomy ma na sprzedaz niebiesko czerwone o numerkach: 3B0 919 930 C 3B0 920 805 A 3B0 919 880 E i jeszcze jedno pytanko: czy jezeli nie mam mfa to dalo by rade jakos je zamontowac i czy to duzo roboty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0 920 805 A ten licznik nie będzie pasować bo jest na CAN już ( wszystkie liczniki które maja 920 w środku są na canie ) ty masz bez CANa ( 919 w środku ).

 

Dołożenie MFA to nie problem. Jest pełno tematów o tym, wystarczy poszukać.

 

Co do licznika to owszem będą pasowały, ale niestety pestki immo w kluczykach które masz już nie będą, ponieważ liczniki z zielonym podświetleniem miały immo ze stałym kodem ( Megamos 13 bodajże ), a liczniki z niebieskim mają już Megamos Crypto 48, więc czekać Cię będzie wymiana transponderów i ponowne kodowanie kluczyków, jednak jeśli to zrobisz to licznik oczywiście będzie bezproblemowo działać.

 

Widzę, że jesteś ze Zduńskiej Woli, więc jeśli byś się zdecydował na zmianę to mogę pomóc z kodowaniem kluczyków bo mam kabel do wyciągnięcia kodu PIN z licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki jak cos to sie odezwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój numerek licznika to 3B0 919 880 D a moj znajomy ma na sprzedaz niebiesko czerwone o numerkach: 3B0 919 930 C 3B0 920 805 A 3B0 919 880 E

Wg Etki twój licznik powinien być z wyświetlaczem wielofunkcyjnym,3B0 919 930 C- licznik od anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg Etki twój licznik powinien być z wyświetlaczem wielofunkcyjnym

No właśnie. Twój licznik powinien mieć MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niestety nie ma nawet nie mam tych guziczkow przy manetce wycieraczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotkę licznika i podrzuć na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki fotki zrobie na wieczor i wrzuce ale mam jeszcze jedno pytanko czy jak kupie ten licznik od anglika i przeloze tarcze z km/h to bedzie wszystko pasowac? no i oczywiscie bede musiał przeprogramowac go za pomoca kabelka z mil na km??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze musiałbyś kupić na allegro-zamiennik do anglika, bo w angliku inaczej się układają prędkości na skali. Albo przekodować na kilometry i zostawić angielską tarczę-w końcu kilometry są na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo przepraszam za wprowadzenie w blad ale mialem lekko zamazane na naklejce i pomylilem jedna cyferke dopiero teraz udalo mi sie odczytac numer licznika przez vag jest to 3B0 919 860 D jeszcze raz bardzo przepraszam

 

więc czekać Cię będzie wymiana transponderów

Vivi czy moglbys mi objasnic gdzie sa te transpondery? i jak je wymienić?

Edytowane przez vento9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Transpondery są w kluczyku. Jeśli masz scyzoryk to są one w górnej części, czyli tej w której jest grot. To samo tyczy się starego kluczyka pilota, typu łezka, tam też jest w górnej części. Jeśli masz zwykły płaski kluczyk bez żadnego pilota to szczerze nie mam pojęcia bo nigdy go nie rozbierałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa kluczyki orginal z latarka uruchamiana poprzez wcisniecie znaczka vw a drugi dorabiany, gdy go rozpolowie to w srodku plastiku jest pust nie ma nic natomiast orginal ma miejsce na baterie do latarki i to wszystko. Moje kluczyki sa to najzwyklejsze plaskie, bez zadnych guzikow od zamykania auta itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dwa kluczyki orginal z latarka uruchamiana poprzez wcisniecie znaczka vw a drugi dorabiany, gdy go rozpolowie to w srodku plastiku jest pust nie ma nic natomiast orginal ma miejsce na baterie do latarki i to wszystko. Moje kluczyki sa to najzwyklejsze plaskie, bez zadnych guzikow od zamykania auta itp

 

Pownieneś mieć cosik takiego jak na fotce

PICT2183.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolega Marcin_B5 tak wygląda od środka zwykły kluczyk. Poniżej przedstawiam zdjęcie samego transpondera crypto 48, oraz zdjęcia mojego kluczyka w którym mam starszy stało kodowy transponder, pasujący do zielonego licznika.

Wygląda on tak samo jak ten który ty powinieneś mieć, ale jeśli założysz licznik z czerwono-niebieskim podświetleniem to nie będzie on pasował i będziesz musiał wymienić go na taki:

 

http://autodiag.pl/index.php?p128,transponder-megamos-crypto-id48

IMG_7686a.jpg

IMG_7687a.jpg

IMG_7688a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak tak właśnie zaowazyłem dzieki marcin_B5 jak i vivi jak narazie wszystko wiem, ale jak coś to bede pisał vivi to sie umowimy na kodowanie kluczykow. Jeszcze raz wielko pozdro i wielkie dzięki

Edytowane przez vento9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności