Skocz do zawartości
Gość matelek

zbiorniczek wyrównawczy-pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym założył porządny termostat. Temperatura pomiędzy 90 a 100 w korku to normalka. Wentylator się odpala i schładza do 90. Szkoda silnika, bo jest słabo dogrzany.

Nie zapominajmy, że w zestawie zegarów jest wskaźnik temperatury, a nie miernik :) Mi na trasie też wskazywał 85st, w korkach wentylator włączał się przy 95st, dopiero jak porównałem z termometrem rtęciowym okazało się że pokazuje za mało o 5 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zeby miał mniejsza temperature nizeby mi sie kolejny kolejny kolejny raz zagotowal -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przewodem odpowietrzającym jest przewód który wchodzi do zbiorniczka wyrównawczego od góry czy przewód był ciepły niewiem nie sprawdzałem

 

Czy w tym przewodzie powinno się coś znajdować, jakiś filtr na śmiecie, czy on jest pusty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w tym przewodzie powinno się coś znajdować, jakiś filtr na śmiecie, czy on jest pusty ?

Chłopie, orientuj się trochę... post #74 na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymontowałem ponownie termostat i przewód odpowietrzający jest drożny i dalej to samo temperatura skacze,

 

w samochodzie brak ogrzewania,

a wentylator się nie włącza ...

 

No i czujnik najprawdopodobniej padł, jak jechałem trzymał temperature 85 - 90 C, na światłach skacze do 110 C potem spada do 90 C ale wiatrak nie działa,

 

Więc jutro wymienie termowłącznik i zobacze czy da efekt !!

Edytowane przez Mariusz_ber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na krótko czy działa wentylator mogł także pójśc silnik wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz na krótko czy działa wentylator mogł także pójśc silnik wentylatora

SIlnik wentylatora działa,

Czujnik działa,

 

No i teraz wymieniłem pompę wody i wszystko wróciło do normy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej zeby miał mniejsza temperature nizeby mi sie kolejny kolejny kolejny raz zagotowal -.-

 

Jak założysz porządny termostat to się nie zagotuje. Będzie właściwa temperatura i wtedy będzie LEPIEJ. A koszt termostatu zwróci Ci się po ok 1000-1500km (różnica w spalaniu silnika pracującego we właściwej temp. a silnika niedogrzanego). Nie wspomnę już o szybszym zużywaniu się niedogrzanego silnika - tego już tak łatwo niestety policzyć się nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy takiej ładnej pogodzie bardzo gorąco było, i powiem wam szybciej sie dogrzał i trzymał w mieście jak i za miastem temperature 90 stopni, a tą temp. otrzymał po przejechaniu moze 7km więc szybko, oczywiscie przy spokojniej jeżdzie więc myśle ze samochud ma odpowiednią temp. pracy a na lato będzie wyśmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... temperature 90 stopni, a tą temp. otrzymał po przejechaniu moze 7km więc szybko...

 

Wiesz co, mój 2.0 do takiej temperatury rozgrzewał się przy -10 stopniach po ok 4-5km więc nie wydaje mi się żeby to było szybko - ale może to tylko moje subiektywne odczucie... Najważniejsze że Ty jesteś zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej podobnie sie rozgrzewał w zime po przejchaniu 10 km miał może 70 stopni maksymalnie. Skoro w zime bardzo długo się rozgrzewa silnik i mu to nic nieszkodzi to myśle ze nie powinno to zaszkodzic w lato ze rozgrzeje sie troche dłuzej ale za to sie nie zagotuje mi gdzies w trasie lub gdzies w innym miescie tylko nie wiadomo jak długo to pociągnie taki układ ;/ będzie trzeba pomyślec o tym ;|

Edytowane przez Ratkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności