Skocz do zawartości
lukas63

Zniżki OC od współwłaściciela

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nic nie zataja. Chodzi o to, żeby przeczytać OWU ( ogólne warunki ubezpieczenia). Ja mam tanio, ale w razie czego:

- nie zwracają mi za alusy

- nie zwracają za żadne niefabryczne wyposażenie samochodu - czyli np: dokupione radio, kierunki i lampy "tjuningowe", cb, i wszelkie inne przeróbki, w którym na naszym forum się lubują: lusterka z wersji taxi, przekładane skrzynie, licznik z dużym FIS, manetki itd, etc

 

Jak się szuka najtaniej to jest dobrze o ile nic się nie stanie. Tylko jak ukradną parcha to potem problem bo parch z gratami był wart 30 000, a po odliczeniu niefabrycznych gratów i alusów oddadzą 15 000 :)

 

Także prosić agenta o przysłanie wzoru OWU zanim się zdecydujecie, bo jak już umowa leży na blacie a agent naciska to się podpisuje byle szybciej - no bo przecież tanio mam oc nie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nikt o tym nie pisze ale jest jeszcze inna metoda na zniżki.

Sprawa wygląda tak: Jestem sam na dowodzie rejestracyjnym i mam max zniżki od dnia rejestracji.

Dlaczego? - Mój ojciec został notarialnie współużytkownikiem samochodu (całe 45zł u notariusza) i ubezpieczył samochód. Ja na polisie jestem na 2 miejscu.

ZERO problemów z późniejszą sprzedażą samochodu, współwłaścicielami itp.

 

Dlaczego jednak ludzie nie chcą pogrzebać w regulaminach i z tego skorzystać... nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janoslaw
Nikt nic nie zataja. Chodzi o to, żeby przeczytać OWU ( ogólne warunki ubezpieczenia). Ja mam tanio, ale w razie czego:

- nie zwracają mi za alusy

- nie zwracają za żadne niefabryczne wyposażenie samochodu - czyli np: dokupione radio, kierunki i lampy "tjuningowe", cb, i wszelkie inne przeróbki, w którym na naszym forum się lubują: lusterka z wersji taxi, przekładane skrzynie, licznik z dużym FIS, manetki itd, etc

 

Jak się szuka najtaniej to jest dobrze o ile nic się nie stanie. Tylko jak ukradną parcha to potem problem bo parch z gratami był wart 30 000, a po odliczeniu niefabrycznych gratów i alusów oddadzą 15 000

 

Także prosić agenta o przysłanie wzoru OWU zanim się zdecydujecie, bo jak już umowa leży na blacie a agent naciska to się podpisuje byle szybciej - no bo przecież tanio mam oc nie?

Zgadzam się z Tobą, że OWU trzeba czytać i ubezpieczenie wybierać mając świadomość tego co wchodzi w jego zakres. Potem w razie szkody nie będzie zaskoczenia. A z tymi agentami to bywa naprawdę różnie, więc uważam, że lepiej samemu się zorientować niż polegac na pośredniku, który zawsze będzie kombinował, co mu się bardziej opłaca. Jak dla mnie to oczywiste. Jeśli chodzi jeszcze o OWU to widziałem, że np. link ma je na stronie, więc jest jakby co pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na dowodzie jako właściciel z przodu,a ojcice jako współwłaściciel z tyłu,zniżki są na niego samochod na mnie a oc na jego nazwisko w rejestrze,druga rata przychodzi na jego adres,pełna opcja znizek i jest OK,kazdy jest zadowolony, a jesli chodzi o kupno to na umowie kupna MUSI być współwłaściciel,na ktorego bedą zniżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o kupno to na umowie kupna MUSI być współwłaściciel,na ktorego bedą zniżki.

 

Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Na umowie byłem tylko ja, a zniżek mam 60 %. Czary - mary.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Na umowie byłem tylko ja, a zniżek mam 60 %. Czary - mary....

 

Popieram szanownego przedmówcę w całej rozciągłości zamieszczonego tutaj oświadczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ze odświeżam stary temat, ale mam takie pytanko. Bo jest dla mnie niejasna pewna kwestia, minowicie, ojciec chce podarować mi samochód (100%), passat b5 wiadomo troche wiecej wart niz te 9tys. Zastanawiam się jaką kwote wpisać w umowie darowizny, jest to jakoś określone? moge wpisać te 9tyś, doczepią się? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darowizny są wolne od podatku w Twoim wypadku - linia ojciec -syn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m3828585.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taak, tylko że z tego co wyczytałem jesli kwota przekracza ~9600zł to trzeba jakies dodatkowe druki skladac do naczelnika us itd... zastanawiam się czy byłby jakis problem gdybym wpisał, wartość auta 9tyś, na jakiej podstawie wpisywana jest ta wartość? pozdrawiam AHA I JESZCZE MAM PROŚBĘ, BYŁBYM BARDZO WDZIECZNY JAK WYGLĄDA SPRAWA PORUSZANA PARE POSTÓW WYŻEJ, CHODZI O SKORZYSTANIE ZE ZNIŻEK OSOBY KTÓRA NIE EJST WPISANA DO DOWODU REJESTRACYJNEGO, DZOWNIŁEM DO PZU I MBANKU TO KATEGORYCZNIE ZAPRZECZYLI CZEMUŚ TAKIEMU, TWIERDZĄ ŻE ZNIZKI MOGĄ BYĆ NALICZONE TYLKO I WYŁĄCZNIE OD OSOBY WPISANEJ DO DOWODU... ehh biurokracja;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności