Skocz do zawartości
Boromir

problem z łożyskiem koła przedniego

Rekomendowane odpowiedzi

oki spox

jak widzę jesteś w UK więć jeżeli nie jest to taki duży problem

to przyjedź do Polski i zrób to u nas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradu

No właśnie w tym problem że tu nie ma jak pogrzebać ani kanału ani na ulicy wszystkiego nie zrobię a warsztatach...szkoda gadać.

Te barany tylko umią gadać i nic z tego nie wynika w polsce każdy jeden amator który zaczynał od poldków zna się lepiej od tutejszych mechaników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , panowie temat który dręczy mnie juz jakieś 3 mieś, otóż przy prędkości ok 20-40km/h mój passek zaczyna sie bujać, tzn poruszajac się w korku widzę we wstecznym lustrku że tył mojego auta porusza sie na boki. Pierwsza diagnoza "kwadratowe" alusy, pojechałem do gościa który prostuje alusy i ku mojemu zdziwieniu wszystkie alu ok. Podniosłem auto na podnośniku i odpaliłem go na 2 biegu na wolnych obrotach, ku mojemu zdziwieniu widzę ze przednie lewe koło "faluje" myśle fachowiec do bani bo koło bije jak olerka. Do celów porównawczych postanowiłem nakręcić video telefonem [ame]http://www.youtube.com/watch?v=dKDNsJog9G4[/ame] po czym zalożyłem zupełnie nowe koło i nakeciłem 2 video. [ame]http://www.youtube.com/watch?v=0_7n1UA7NDE[/ame] jak widać nadal bicie koła, Kolejna diagnoza krzywa piasta , zamówiłem i wymieniłem dziś. Ku mojemu żdziwieniu to samo czyli nadal "bije". Mam nadzieję ze po obejżeniu filmików ktoś powie mi co jest grane , wspomnę tylko ze łożysko nie wykazuje żadnych luzów i nie hałasuje. Ręce mi opadają . pomocy!!! Dzięki za wszelkie info

 

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

 

nowa piasta dziś założona i to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to półoś ci nie bije czasem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem , nie widać żeby półoś sie ruszała, od strony przegłóbu, skoro łożysko jest wciskane w zwrotnice, a piasta z drugiej strony to tam nie ma zadnego luzu czy krzywizny, a koło bije, zastanawiam sie czy wymienić łożysko czy cała zwrotnice na używke ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowa piasta dziś założona i to samo

No to stawiam na przegub..a dokładnie na ośkę przegubu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierz tarczę hamulcową w miejscu gdzie dochodzi do piasty lub podmień z prawą stroną na próbę. Krzywa półoś raczej nie dawałaby takich efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdze to jutro , aczkolwiek nie podejrzewam tarcz bo nie ma bicia przy hamowaniu itd. Poza tym kolo jest na 5 śrubach wiec mysle ze dociągneły by one tarcze do piasty , chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdze to jutro , aczkolwiek nie podejrzewam tarcz bo nie ma bicia przy hamowaniu itd. Poza tym kolo jest na 5 śrubach wiec mysle ze dociągneły by one tarcze do piasty , chyba...

 

Warto również poczytać we właściwym dziale tzn. B5 :dobrze, moze ktoś miał podobny przypadek:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomierz tarczę hamulcową w miejscu gdzie dochodzi do piasty lub podmień z prawą stroną na próbę. Krzywa półoś raczej nie dawałaby takich efektów.
ha , zamieniłem tarczę i zrobiłem test. po zamianie "usterka" przeniosła się na drugie koło. Wymienie tarcze i wreszcie święty spokój.. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko. Co to za firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytasz o tarcze czy moje miejsce pracy? :) Jesli o tarcze to nie mam pojęcia , były na aucie jak je kupiłem . Jeszcze raz dzięki za celny strzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności