Skocz do zawartości
Gość Fortunata

Napinacz paska alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Fortunata

Witam!

 

Muszę wymienić napinacz paska alternatora. Jaką firmę byście polecili? Facet w sklepie motoryzacyjnym proponował coś firmy ZINA. W innym sklepie powiedziano mi, że firma SKF czy coś takiego robi bardzo dobre zamienniki. Nie znam się, a w serwisie pewnie niezłą sumkę zaśpiewają.

 

Pzdr, Fortunata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wstawiałem INA i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INA lub SKF - warto kupić.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fortunata

Drogi ten napinacz. Z SKF kosztuje niecałe 450 zł, a oryginalna częśc zamienne, ta volkswagen'owska kosztuje prawie tyle samo, kilka złotych tańsza nawet. Więc którą byście polecali, chyba oryginalną vw, co?

PS. Nie wiedzialam, że to takie skomplikowane :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to na początku roku napinacz w ASO kosztował ok 800zł

 

Teraz są takie ceny

500 siłownik

230 rolka

280 mocowanie (to można wykorzystać ponownie)

Edytowane przez darekj61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fortunata

Ciekawa jestem ile będzie kosztowała robocizna. Oby nie kolejne 400 zł, bo na resztę rzeczy mi nie styknie, hihi. Darku, a Twoim zdaniem leiej kupić skf czy ten oryginalny? Ja się nie znam, ale chyba oryginał to oryginał... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dwa razy zmieniałem rozrząd i wkładałem napinacze INA. Przy drugiej wymianie rozrządu jak wykręcałem napinacz to było tylko lekko jedno ucho rozbite na siłowniku ale i tak założyłem nowy a stary teraz śmiga (po wymianie tulejki) u brata w pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fortunata

Ale to nie chodzi o napinacz paska rozrządy, tylko paska alternatora. A w tych sklepach u mnie, w których pytałam, nie mają z INA tych napinaczy. Już mi bokiem wychodzi ten samochod. Nie wiem o co lotto, a nie chcę zapłacić za dużo tylko dlatego, że ktoś wyczuje ze nie bardzo sie orientuję, więc pytam gdzie się da... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...warto pamiętać, że w "oryginale" równie dobrze może siedzieć SKF ... tyle tylko, że z emblematem VW. Pozdrawiam

Edytowane przez wojjtecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do AFN-a w IC meli tylko jeden zamiennik: HANS PRIES TOPRAN (GERMANY)

kosztował bez faktury i rabatów 330 pln

za oryginał VW chcieli 380, i bym wziął, ale 350pln w portfelu miałem a musiałem wymienić 'na wczoraj'.

 

mowa o kompletnym napinaczu z rolką, wiem że rolki można sobie wymieniać na różne (skf, ina) ale u mnie było potrzeba zmienić cały wygięty napinacz.

do AFN wygląda to tak:

 

http://allegro.pl/item679498615_napinacz_paska_micro_audi_a4_a6_vw_passat_1_9_tdi.html

 

wiem że przepłaciłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 110km ma inny napinacz niż 130km. 400zł to dużo za dużo. Możesz kupić firmy FEBI taki jak w linku:

http://moto.allegro.pl/item688371029_napinacz_paska_vw_passat_audi_a4_a6_1_9_tdi_febi.html

 

lub jeszcze tańszy bo są nawet za 91zł na allegro. Wymiana jest prosta i zajmuje mało czasu. Nie trzeba ściągać przodu auta tylko odkręcić wiatrak pod alternatorem (siedzi chyba na imbusie), wyciągnąć go w stronę chłodnicy, odkręcić napinacz i go wymienić. Śruba od napinacza ma lewy gwint wiec nie ma problemu z założeniem paska z powrotem. Częstym powodem uszkodzenia napinacza jest uszkodzone sprzęgiełko alternatora które powoduje drgania napinacza i szybkie jego zniszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fortunata

Wielkie dzięki za wszystkie opinie? Ale, przepraszam, teraz to już kompletnie nie wiem jaki kupić... Już chciałam zamówić ten oryginalny za 447 zł, ale teraz jak piszecie że mozna za 91 zł... to po co przepłacać. Ale czy aby na pewno ta firma FEBI dobra jest..? Za HANS PRIES facet mi powiedział cos ok. 300 zł. Nie chciałabym kupić czegoś i znowu wymieniać za niedługi czas.

U mnie też trzeba wymienić cały napinacz, nie samą rolkę.

Tak sobie myślę, ze może tato by mógl sam to wymienić, co? Skoro nie jest to takie skomplikowane. Gostek od ktorego auto kupowałam, też wspominał, że wystarczy grilla zdjąć itd...

 

Motoryzacja jak widać nie jest moją mocna stroną... :znudzony:

 

---------- Post added at 12:32 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

 

do AFN-a w IC meli tylko jeden zamiennik: HANS PRIES TOPRAN (GERMANY)

kosztował bez faktury i rabatów 330 pln

za oryginał VW chcieli 380, i bym wziął, ale 350pln w portfelu miałem a musiałem wymienić 'na wczoraj'.

Desper, i jak Ci się sprawuje ten napinacz z Hans Pries?

 

Czy w ogole warto kupować taką częśc na allegro? Może jednak w sklepie lepiej... Różnica w cenie jest rzeczywiscie sporawa - prawie 300 zł. Ale żeby nie okazło się póxniej, ze kupię na allegro i będzie wielkie porobiony bubel i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak dla mnie cena 330 zł za HANS PRIES to stanowczo za duuuzo!! Mozna ten napinacz dostac W DETALU za 175 zł i jest to cena bardzo konkurencyjna w stosunku do FEBI (446zł). Swoja dogą Febi to bardzo dobra firma. Dodam jeszcze, że ostatnio kolega zakupił właśnie Hansa i za 3 tygodnie... wrócił po FEBI :-)

Edytowane przez wojjtecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fortunata

Hans Pries kosztuje niecałe 300 zł w sklepie, a na allegro 90-110 zł. Ta strona z HANS PRIES za 91 zł to porazkowa jakaś - gostek ma tylko 1 komentarz. FEBI na allegro luk_tor przesłał linka i kosztuje 279 zł. Czyli mówisz, że FEBI sprawdzona firma...? Czyli co byście mi poradzili - lepiej kupić to FEBI na allegro czy skf lub oryginalną vw w sklepie za ok 450 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja musiałem wejść do sklepu i wyjść z napinaczem... nie było wyboru, bo stary przez rozsiekanie paska, o mało nie rozwalił mi rozrządu. akcja musiał być szybka.

 

Gdyby był do wzięcia - zapewne brałbym febi. o tej firmie słyszałem i wiem że zbiera dobre opinie.

 

no ale cóż - póki co trzeci miesiąc lata ten hans pries i jest na razie ok.

wymieniałem sam, nie jest to żadna sztuka i nawet żadnego grilla zdejmować nie trzeba.

jest temat na forum o wymianie.

niektórzy zdejmują tylko wentylator z wisko, ale ja np. zdemontowałem jeszcze alternator, łatwiejszy dostęp był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego FORTUNATA ja brałbym Febi, ale jesli chcesz tansze to za 175 zł jest własnie HANS PRIES, widze, że jestes z Konina wiec podjedz do firmy FOTA w Koninie i popros o taki nr -028 903 315 M . Nie maja na miejscu ale ściągną :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fortunata

Koleżanka Fortunata - tak w ramach sprostowania ;) A ile ten Febi kosztuje w tej firmie FOTA? Chyba jednak wolałabym lepszy, co - wiem z własnego dosaidczenia - wcale nie znaczy droższy, ale z tych opinii na forum wynika jasno, że jednak febi jest lepszą firmą. Tyle że pogubiłam sie już gdzie co i jak. U mnie w jedny sklepie febi jest za 380. w innym za 400zł, a na allegro za 280. I bądź tu człowieku mądry i kup dobrze, hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się poprawiam- koleżanko Fortunata :-) Febi kosztuje 446 zł ale jest napewno dobry jakościowo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wojteccki: w Inter Cars, bez żadnych upustów (ale też bez faktury) oryginał VW 380PLN, więc 446PLN to trochę drogo jak za zamiennik, nawet jeśli to febi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności