Skocz do zawartości
Gość Kaiser68

[B3]Brak prądu na świecach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaiser68

Witam.

Wczoraj próbowałem odpalić mojego passka 1.6TD, ale odmówił mi posłuszeństwa. Sprawdziłem kilka rzeczy i okazało się że nie dochodzi prąd na świece.Czym może to być spowodowane ? Świece się grzeją bo jak dałem im prąd to się ładnie zagrzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz bespiecznik znajduje się w komorze silnikowej na podszybiu od strony kierowcy jak się nie mylę w czarnym plastiku i dochodzą dwa przewody grubsze a ten bezpiecznik to alminiowy płaskownik na dwuch końcach do przykręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bezpiecznik, o którym pisze rysiek19 w silnikach 1Z może być od świec podgrzewających płyn chłodzący, jeżeli samochód takie ma. U mnie właśnie tak jest. Wtedy bezpiecznik od świec żarowych silnika jest za skrzynką przekaźników w kabinie. Niestety nie wiem, czy w każdym aucie tak jest. Może być tak, że ten na podszybiu jest od świec silnika, jeżeli nie ma tych świec od płynu. Nie wiem jak to jest do końca. Może ktoś wyjaśni. Ale najlepiej sprawdź obydwa. Wydaje mi się, że w SB będzie ten na podszybiu.

Ale swoją drogą przy takiej temperaturze jaka teraz jest, świece żarowe nie są potrzebne. Silnik bez problemu powinien odpalić bez ich grzania. Może przyczyna leży gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpenij czujniki temperatury, wtedy grzeją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank jeden z tych bezpieczników, i z tego co wiem, to jak żadna świeca nie grzeje to nawet w upalne lato nie odpali silnik. Ja tak miałem, padł mi ten bezpiecznik na ścianie grodziowej, i ni huhu, nie zapali. A bezpiecznik wart 1,50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności