Skocz do zawartości
Gość slowik

Mycie szyb w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. To był rewelacyjny środek oparty na amoniaku. Żaden tłuszcz nie miał szans (prawie jak pragnienie ze Spritem :) ) Tylko, że od czasu jak sie okazało, że Amway to prawie sekta to już tego w Polsce raczej nie kupisz. A może znacie jakiś środek - piankę z amoniakiem innej firmy. Wiem, że są takie do czyszczenia np. Monitorów, ale nigdzie nie moge trafić.

 

No właśnie sam to stosuję "jako członek tej "sekty:eek:"". Ktoś potrzebuje to pisać na PW. Cena 35,00zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paju ale odkopałeś wykopalisko. Zobacz z którego roku są posty. Ale nawiązując do tematu tylko ściereczka z mikrofibry nawilgocona letnią wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się J@ceq. Ale to tak przy okazji mycia szyb w swoim aucie.

See Spray dodatkowo zabezpiecza przed parowaniem szyb od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po myciu szybek w pastuchu ! .Clin cytrynowy z /alkoholem/ i dobra szmatka i zadnego problemu ze smugami albo czymś innym :)

 

..P.S. --> ale fajowo wygląda z czystymi szybami /tak się błyszczy :D :D /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wykopalisko na miarę złotego szpadla, ale nie lubię pisać nowego tematu, mimo że stary gdzieś jest, po drugie ten znalazłem na pierwszej stronie google.

Mianowicie piszecie o clinach, ale on ma alkohol, który podobno potrafi odbarwić plastiki i inne elementy wnętrza, nic wam się nie dzieje?

Czy macie jakieś własne patenty na szyby w autach?

I czym czyścicie przednią szybę w lato, kiedy robactwo strasznie się osadza i nie idzie tego zmyć spryskiwaczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakichś dwóch lat na wszystkie szyby z zewnątrz stosuje niewidzialną wycieraczkę (rain-x lub autoland - i tą i tą można spotkać w marketach za ~15zł). Na bocznych szybach potrafi się to utrzymać nawet 3 miesiące (tylko trzeba dobrze przygotować szybę, umyć ją dokładnie płynem i poprawić alkoholem - ja używam IPA). Na przedniej i tylnej w okresie letnim (jak używam letniego płynu do spryskiwaczy) dwie warstwy niewidzialnej wycieraczki utrzymują się ~ 2 miesiące ;) W zimie, jak leje zimowy płyn do spryskiwaczy to zabieg trzeba wykonywać mniej więcej raz na miesiąc :)

Jeśli chodzi o zmywanie owadów, to na pewno robi się to dużo wygodniej, bo nie przyklejają się tak mocno do szyby, dzięki czemu z łatwością idzie je zmyć ;)

 

Od środka natomiast myje zwykłym płynem do mycia szyb ale nie psiukam go na szybę bezpośrednio tylko na ręcznik i myję ;) Plastiki wtedy kontaktu z płynem nie mają żadnego ;)

 

Miesięcznie auto robi ~2800km, więc możesz się odnieść na ile mniej więcej kilometrów starcza niewidzialna wycieraczka w moim aucie ;) Dodam jeszcze, że przez te dwa lata zużyłem dopiero lekko ponad pół butelki 300ml ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także myję szyby na zewnątrz i wewnątrz IPĄ . Następnie rain-x. Z tym, że niewidzialna wycieraczka pozostawia smugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tej z Autoland'u i żadnych smug nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następnie rain-x. Z tym, że niewidzialna wycieraczka pozostawia smugi.
Używam tej z Autoland'u i żadnych smug nie ma

Podobno na przedniej szybie mogą powstawać smugi, ile w tym prawdy to zobaczę jak dotrze do mnie mój zestaw, od k2 tym razem ;)

Swoją drogą podobno też niektórzy polecają dodać trochę tej niewidzialnej wycieraczki do płynu do spryskiwaczy, ma niby pomóc.

A swoje szyby zacząłem czyścić clinem o zapachu winogron czy kwasu z winogron. Pachnie dobrze, czyści też, nie mam na co narzekać.

W ogóle jest tu na forum jakiś dział/temat o detailingu?

Edytowane przez niewienikt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clin / ajax - najlepsze wg mnie. Najlepiej czyścić papierowymi ręcznikami, a później na sucho przetrzeć szmatką do czyszczenia szyb dostępną w każdym markecie na dziale samochodowym aby usunąć smugi. Proste, tanie i skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
clin / ajax - najlepsze wg mnie. Najlepiej czyścić papierowymi ręcznikami, a później na sucho przetrzeć szmatką do czyszczenia szyb dostępną w każdym markecie na dziale samochodowym aby usunąć smugi. Proste, tanie i skuteczne.

Stosuję samą szmatkę, minusem jest to, że jeśli jest coś więcej do zrobienia to niestety, ale trzeba będzie przygotować jeszcze jedną, bo pierwsza zrobi się zbyt mokra do dobrego wycierania. A jeśli papier to bezpyłowy, można taki specyfik zakupić i też się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno na przedniej szybie mogą powstawać smugi, ile w tym prawdy to zobaczę jak dotrze do mnie mój zestaw, od k2 tym razem ;)

 

Zdaj relacje jak się sprawuje ;)

 

Swoją drogą podobno też niektórzy polecają dodać trochę tej niewidzialnej wycieraczki do płynu do spryskiwaczy, ma niby pomóc

 

Ja bym chyba był daleki od takiego zabiegu, bo niewypolerowana niewidzialna wycieraczka maże się po szybie okrutnie, więc nawet nie chce próbować co by się stało jakby wycieraczki zaczęły to "polerować po szybie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić paste do polerowania od Autoglym, car glass polish. BardO fajny środek do szyb, ruszy każdy brud i nie zostawia najmniejszej smugi :) jedynym minusem może być to że trochę 'pyli' podczas polerowania, ale nie jest to uciążliwe ;) Miałem zacieki na szybie z przodu od płynu do spryskiwaczy i nie szło tego niczym ruszyć, żaden płyn nie dał rady dopiero to pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaj relacje jak się sprawuje

Raczej będę stosować na bocznych, nie wiem czy chcę na przedniej. Nie jeżdżę na trasach aż tyle, żeby to miało sens. Ale może za pierwszym razem spróbuję, lepiej raz spróbować i najwyżej później miesiąc kląć niż nie spróbować i po roku pluć sobie w brodę, że się nie używało :)

 

Ja bym chyba był daleki od takiego zabiegu, bo niewypolerowana niewidzialna wycieraczka maże się po szybie okrutnie

Chodzi o niewielką ilość na 5 litrów, ma to niby pomóc piórom wycieraczek. Nie wiem na ile w tym jest prawdy, raczej stosować nie będę, ot taka ciekawostkę gdzieś usłyszałem.

 

Miałem zacieki na szybie z przodu od płynu do spryskiwaczy i nie szło tego niczym ruszyć,

Może zaparkowałeś gdzieś albo przejeżdżałeś pod budową i był to jakiś beton/cement czy coś pochodnego? Takie plamy są trudne do usunięcia właśnie. Ja bym się obawiał o swoje szyby, jednak to pasta polerska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był płyn jakis chu***y niestety ;)

 

To nie jest jakaś mega agresywna pasta i niema szans nią zrobic najmniejszej szkody :) przeważnie robi się tak że za pomocą szmatki polerujesz szybe i zostawiasz do wyschnięcia, a póżniej przecierasz żeby zebrać resztki i wsio. Nawet polerując maszyną ciężko zrobić krzywde szybie tyle że ja nie widziałem potrzeby używać maszyny bo ręcznie bardzo fajnie sobie radzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio poświęciłem 4godz czasu na doprowadzenie szyb do stanu prawie idealnego .

Pasta tempo świetnie sobie poradziła ze wszystkim , później szyby wymyte płynem do szyb Meguiars Perfect Clarity Glass Cleaner , później nałożyłem niewidzialną wycieraczkę na wszystkie szyby Rain-x .

 

Efekt mega , teraz po myciu szyby wyciera się szybko i przyjemnie bez smug i zacieków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio poświęciłem 4godz czasu na doprowadzenie szyb do stanu prawie idealnego .

Pasta tempo świetnie sobie poradziła ze wszystkim , później szyby wymyte płynem do szyb Meguiars Perfect Clarity Glass Cleaner , później nałożyłem niewidzialną wycieraczkę na wszystkie szyby Rain-x .

 

Efekt mega , teraz po myciu szyby wyciera się szybko i przyjemnie bez smug i zacieków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasta tempo świetnie sobie poradziła ze wszystkim , później szyby wymyte płynem do szyb Meguiars Perfect Clarity Glass Cleaner , później nałożyłem niewidzialną wycieraczkę na wszystkie szyby Rain-x .

 

musze sprobowac ;)

 

a przednia? mam strasznie duzo odprysków od kamieni jak to w 15 letnim aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przednia? mam strasznie duzo odprysków od kamieni jak to w 15 letnim aucie

Podobno najfajniejszy jest tlenek ceru, odsyłam do google bo tyle wiem :)

 

Efekt mega , teraz po myciu szyby wyciera się szybko i przyjemnie bez smug i zacieków

Pochwal się zdjęciami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przedniej szyby ci tlenkiem ceru nie zrobią bo bardzo łatwo ją 'przytrzeć' i będzie zniekształcać ;) Poza tym taki zabieg jest tylko trochę tańszy od nowej szyby, a w dodatku nie usunie ci zbyt wiele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności