Skocz do zawartości
Gość slowik

Mycie szyb w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slowik

Witam.Jakie macie patenty na czyste szyby w swoich autach.Ja gdy straram się dokładnie umyć szybę mam przeważnie problem.Gdy czyszczę je z obu stron zawsze pozostanie jakaś smuga,a gdy próbuje ją zlikwidować powstaje druga.Próbowałem już kilku płynów.Wcześniej wycierałem szyby miękką ściereczką,kolega poradził mi bym zamienił to na papierowe ręczniki,są całkiem niezłe,ale to jeszcze nie jest to,a może to wina płynu?Jeśli ktoś już doszedł do perfekcji w tym temacie to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slowik, ciepła woda z ludwikiem, gąbka i ściereczka z mikrofibry :) gąbką czyścimy szybę i wycieramy do sucha ściereczką z mikrofibry do polerowania szyb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Z doświadczenia powiem ci że najlepszym płynem do szyb jest "Clin" i do tego ręcznik papierowy albo czysta szmatka.Psikasz Clinem wycierasz szmatką, bierzesz drugą suchą szmatkę i wycierasz jeszcze raz likwidując smugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Ja juz próbowałem ludwika z wodą i odrobina octu,potem płyn do szyb i kicha smugi zostaja szczególnie od środka.

Może denaturatem by sie odtłuściło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Jakie macie patenty na czyste szyby w swoich autach.

 

Mr Muscle jako "czyściciel" a jako szmatka kompresy wyjałowione z apteki (duży rozmiar). Pryskam na szybę, jedną stroną kompresu myję a drugą wycieram i poleruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik

Ciekawe pomysły,ale chyba po denaturacie to zapach zostaje w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekFR

nie no rewela, właśnie myślałem o takim poście :-)

Ja również mam problem z szybami w swoim aucie, tak jak mówicie, że najpierw na mokro a potem do sucha papierowym ręcznikiem, niby spoko ale mam coś takiego jakby ten płyn z szymy strasznie szybko znikał i jak poleruję to naprawdę ciężko, tarcie wzrasta niemiłosiernie, nie wiem dlaczego :/, a czy ktoś korzystał z takich preparatów nie do czyszczenia a do polerowania szyb, co niby mają znakomicie odprowadzać wodę itp.?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Axelnl

Ja zawsze uzywam plynu do mycia szyb spryskuje a potem wycieram gazeta na sucho tylko nie kolorowa i nie mam problemu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Muscle i "Linia Życia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie zaleca się polerowania szyb, powstają wtedy zniekształcenia i reflexy.Nie wim na ile to prawda,ale czytałem kiedyś na ten temat.

Osobiście polecam See Spray , firmy AMWAY,jest to pianka to czyszczenia szyb, nie zostawia smug i zawiera preparat zmniejszający parowanie.Opakowanie 500 ml to wydatek 35 zł, no i musicie znaleść kogoś kto rozprowadza AMWAY'a.

Do tego ręczniki do czyszczenia szyb firmy Bounty - Glass and surface .pewnie dostępne w Polsce , lub jakiejś innej firmy.Są świetne.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z patentu mojej żony: mycie jakimś płynem i wycieranie specjalną ściereczką do szyb, koloro żółtego, ponoć to cienka skóra. Nie wiem jak sie fachowo nazywa, ale bardzo skuteczne. Po 2 - 3 pociągnięciach szyba zostaje sucha, nie trzeba polerowac ani cudować. A kupić toto można w sklepie typu GS - czyli tam gdzie jest wszystko do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja korzystam z patentu mojej żony: mycie jakimś płynem i wycieranie specjalną ściereczką do szyb, koloro żółtego, ponoć to cienka skóra. Nie wiem jak sie fachowo nazywa, ale bardzo skuteczne. Po 2 - 3 pociągnięciach szyba zostaje sucha, nie trzeba polerowac ani cudować. A kupić toto można w sklepie typu GS - czyli tam gdzie jest wszystko do domu

kazio, chodzi Tobie o irche?? Ja właśnie takim czymś poleruje zarówno szyby jak i samochód na sucho(jedna zasada ściereczka musi być najpierw zmoczona, wyciśnięta i jazda) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazio, chodzi Tobie o irche??

Nie o irche. To podobno jest skóra, z wyglądu i z dotyku. Tylko bardzo cienkie to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazio, chodzi Tobie o irche??

Nie o irche. To podobno jest skóra, z wyglądu i z dotyku. Tylko bardzo cienkie to jest.

Zrób zdjęcie i pokaż...maybe I will buy it :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazio, chodzi Tobie o irche??

Nie o irche. To podobno jest skóra, z wyglądu i z dotyku. Tylko bardzo cienkie to jest.

Zrób zdjęcie i pokaż...maybe I will buy it :P

Ok, ale to za 2 - 3 dni, musze aparata pozyczyc. Moj zostal wywieziony w swiat i wroci za 2 miechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazio, mikrofibra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazio, mikrofibra?

włókna pochodzenia naturalnego: bawełna, wiskoza

 

Eureka !!! Normalnie trzeba złapać to w rękę, przeczytać napis, wpisać w wyszukiwarkę i wszystko jasne :)

http://www.vileda.pl/do_okien.php?pro=80

Znalazłem producenta, moja ma co prawda inny kod towarowy, ale tak na oko to jest właśnie to.

Z opisu wynika, że jednak nie jest to skóra, ale w dotyku i na wygląd jest. No i to co napisali na stronie: "czyści i osusza bez smug" to jest najprawdziwsza prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....aaaa to już wiem w końcu o co chodzi. Moja mama chyba to ma-EUREKA :P

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Embyrys
Osobiście polecam See Spray , firmy AMWAY,jest to pianka to czyszczenia szyb

No właśnie. To był rewelacyjny środek oparty na amoniaku. Żaden tłuszcz nie miał szans (prawie jak pragnienie ze Spritem :) ) Tylko, że od czasu jak sie okazało, że Amway to prawie sekta to już tego w Polsce raczej nie kupisz. A może znacie jakiś środek - piankę z amoniakiem innej firmy. Wiem, że są takie do czyszczenia np. Monitorów, ale nigdzie nie moge trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Cifa za pare zl w sklepie mozna nabyć ;] juz mi się kończy i rozcieńczylem go troche z plynem do spryskiwaczy zimowym, a i taka fajna ściereczka ktora dobrze zbiera wilgoć ;]

 

tak czy siak efekt jest znakomity, zadnych smug, szyby wyglądaja pięknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności