Skocz do zawartości
zdun_VW

Pogawędki na każdy temat - taki Warmińsko Mazurski Off topic

Rekomendowane odpowiedzi

Serio nie opłaca się montować głośników w tył ... szkoda kasy ,zachodu itd

 

Potrzebny Ci wzmak pod te głośniki co podałeś w linkach inaczej to nie zagra w żaden sposób przyzwoicie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc muszę zamienić swojego Pioneera co napędza mi skrzynię na jakiś 4-ro kanałowy. Coś godnego polecenia w dobrych pieniążkach masz?

 

Skrzynię mam taką -->http://www.audiosklep.pl/blaupunkt-gtb-1200-mystic-series-850w-p-2741.html

 

I na początku myślałem o głośnikach z tej samej serii, które mają ok 30-40W więc obyło by się bez wzmaka.

Radyjko też będę pewnie musiał zmienić... Szkoda, bo te co mam (made by Biedronka) bardzo mi odpowiada (pilot, bluetooth i te sprawy). http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.masterpiece.dk/UploadetFiles/11174/138/DENVER_CAD-471.jpg&imgrefurl=http://www.denver-electronics.com/high-res-photo-cad-471/&h=1007&w=4029&sz=1505&tbnid=Ic95GXdZ21H13M:&tbnh=30&tbnw=120&zoom=1&usg=__fAcj1C4hylvgjGQM3Bn6aETpM78=&docid=JPRURjjQo-nqiM&hl=pl&sa=X&ei=vuuTUfGNE8vasgaMpYGoDA&ved=0CC8Q9QEwAA&dur=271

Edytowane przez Freeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza zasada.

Nigdy nie dawaj głośników na tył

 

tu się Piotrze z Tobą nie zgodzę! :P to tak samo jak mieć kino domowe w domu, a tylko dwa głośniki przed telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu się Piotrze z Tobą nie zgodzę! to tak samo jak mieć kino domowe w domu, a tylko dwa głośniki przed telewizorem.

 

Edi , nie porównuj sceny(dźwiękowej) kina domowego 5.1 ze sceną w samochodzie . Po za wydobywaniem się dźwięku to nie ma nic wspólnego. W domu głównym celem uzyskanego dźwięku oprócz czystości ozcywiście jest efekt SURROUND , natomiast w samochodzie chodzi o to żebyś dźwięk miał "przed sobą".

 

Każdy "specu" od Car Audio odradza montaż głośników w tył, niepotrzebne koszta a do tego psuja a na pewno nie poprawiają efektu dźwięku w samochodzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edi , nie porównuj sceny(dźwiękowej) kina domowego 5.1 ze sceną w samochodzie . Po za wydobywaniem się dźwięku to nie ma nic wspólnego. W domu głównym celem uzyskanego dźwięku oprócz czystości ozcywiście jest efekt SURROUND , natomiast w samochodzie chodzi o to żebyś dźwięk miał "przed sobą".

 

Każdy "specu" od Car Audio odradza montaż głośników w tył, niepotrzebne koszta a do tego psuja a na pewno nie poprawiają efektu dźwięku w samochodzie ...

 

zależy co chcesz osiągnąć... mimo wszystko głośniki za placami jak dla mnie robią robotę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy "specu" od Car Audio odradza montaż głośników w tył, niepotrzebne koszta a do tego psuja a na pewno nie poprawiają efektu dźwięku w samochodzie ...

 

Z tym się zgodzę, ale nie wyobrażam sobie słuchania muzyki w samochodzie tylko z przednich głośników i suba w bagaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym się zgodzę, ale nie wyobrażam sobie słuchania muzyki w samochodzie tylko z przednich głośników i suba w bagaju.

 

Jak masz wszystko poprawnie poskładane to suba w bagażniku nie słychać. Tzn niskie tony jakie wydobywa sub maxymalnie 60-80hz rozchodzą się po samochodzie i nie powinno się dać zlokalizować źródła dźwięku (niskich tonów). Średnie oraz wysokie tony z woofera jak i z tweetera powinny być tak ustawione czasówkami bądź też zwrotnicami abyś miał źródło dźwięku gdzieś na wysokości oczu pod lusterkiem . Oczywiście wszystko jest ustawiane pod kierowcę a nie pasażerów z tyłu :)

 

P.S. z resztą car audio jest tak rozległym tematem jak hmmmm rzeka ? :D główną rolę odgrywają gusta a wiadomo o tym się nie dyskutuje :) ja tylko poruszam powiedzmy jakieś tam zasady przyjęte w tym temacie. A kto co wsadzi i czego słucha to indywidualna sprawa każdego z osobna.

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z subem akurat jest tak, ze rzeczywiście siedzący z przodu nie są w stanie go zlokalizować, ale ci którzy siedzą z tyłu dostają po uszach, tym bardziej że jest to kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi drodzy.Jako że w tym roku z żoną chcemy uderzyć na urlop na Mazury pytanie do was.Może ktoś ma jakiś namiar na jakiś fajny pensjonat albo coś podobnego????Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moi drodzy.Jako że w tym roku z żoną chcemy uderzyć na urlop na Mazury pytanie do was.Może ktoś ma jakiś namiar na jakiś fajny pensjonat albo coś podobnego????Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi

A dokładnie w jakie miejsce? jak cos moge polecić pensjonacik koleżanki http://www.pokoje-natalis.pl/ w Mikołajkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Mikołajkach

Zdecydowanie ciekawsze miejsce niż Mrągowo ale ceny są z kosmosu (jak to w miasteczku turystycznym, w NMR jest zdecydowanie taniej). Dlatego zwiedzać i bawić się w Mikołajkach a tankować auto (i siebie) oraz jeść w Mrągowie :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może jedzie na majovwke ?? podobno fajna imprezka ... może by sie wybrał ... hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jade na spota pod Real :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr o to caman IMG_1119.jpg :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie po to chcę jechać .. :) mojego passacika takie mycie by ucieszyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściciela bardziej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś może jedzie na majovwke ?? podobno fajna imprezka ...
Wybierałam się, ale niestety auto do soboty nie będzie gotowe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sie wam widzi

 

dafota.2.ue51369147685l.JPG.smDSC01413.JPG&th=2068

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duża różnica w kolorze dekielków z felgą jest w rzeczywistości ? .. ja tak jak mówiłem dał bym bez dekielków tylko odnowił śruby i środek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności