Skocz do zawartości
czarnuch

Problem z szybami elektrycznymi i centralnym Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tutaj nowy no i od razu chciałem zapytać o pewien problem jaki nęka mojego niedawno zakupionego paska:

 

1.Z prawej strony z przodu i z tyłu nie opuszczają się szyby, a właściwie to silniczki słychać że chodzą, jak się "pomoże" to w sumie zejdą i podniosą się i moje pytanie to czy przypadkiem te ślizgi, a jak tak to ile ich jest do jednej szyby i które to mogą być?

 

2.Co się tyczy centralnego to jak zamykam od strony pasażera z kluczyka to zamyka się pasażer przód, pasażer tył tez lewy i bagażnik a nie zamykają się z lewej strony.Jak zamykam w bagażniku i otwieram to reaguje na otwieranie i zamykanie tylko cała prawa strona i bagażnik oczywiście.

Jak pozamykam wszystkie drzwi i próbuje otwierać z bagażnika lub od strony pasażera z kluczyka to otwierają się wszystkie, a jak zamknięte próbuję otwierać z kluczyka od strony kierowcy to otwierają się chyba tylko od kierowcy.

Jeszcze tuz przed zakupem to w sumie reagowały wszystkie na zamykanie i otwieranie od strony kierowcy, przy zakupie dokładnie tego nie sprawdziłem ale w sumie działało jako tako a teraz tak jak opisałem.

Coś tam doczytałem że może to być coś z komfortem i jeżeli tak to prosze o podpowiedzieć jak problem rozwiązać?

 

3.Wycieraczki chodzą dość ciężko i czy da się je jakoś przesmarować czy coś takiego żeby ruszyły?

 

Powiem jeszcze, że bardzo możliwe że samochodzik przestał około pół roku max do roku.

 

 

Passat B5 sedan, produkcja 1997r, 1,9tdi, 110 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przypadkiem te ślizgi, a jak tak to ile ich jest do jednej szyby i które to mogą być?
bardzo mozliwe ale jest jednak jeszcze opcja ze beda to linki ktore ciagna caly silownik
Co się tyczy centralnego to

w 2-gim przypadku jest wiele mozliwosci, zaczalbym od podlaczenia VAG-a i przynajmniej troche bys niejasnosci mial z glowy, ja mialem zasniedziale koncowki w module komfortu a jak sie pozniej okazalo jeszcze w zamku mikrostyki,moze to tez byc kabel przetarty w miejscu gdzie cala wiazka wchodzi w drzwi, sprobuj to sprawdzic

Edytowane przez przemekkTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3.Wycieraczki chodzą dość ciężko i czy da się je jakoś przesmarować czy coś takiego żeby ruszyły?

 

wyjaśnione nawet metodą obrazkową

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40008

Tylko zachowaj ostrożność by nie urwać tego (cholernie delikatne) bo ciężko dostać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z wariującymi szybami i centralnym obsługiwanymi z drzwi kierowcy. Na vagu wyszlo nieprawidłowe napięcie na przyciskach sterownika. Winna okazała się wiązka elektryczna a dokładniej chyba brak lub słaba masa. Podłącz kompa, będzie łatwiej zlokalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z szybami już rozwiązany: w prawym tyle wypadł taki plastikowy bolec, a w prawym przodzie pękła linka i teraz się zastanawiam czy sama linka jest wymienialna a jeżeli tak to prosił bym podanie jakiegoś linka lub naprowadzenie na temat.

 

Codo centralnego to jeszcze występuje coś takiego że po przekręceniu zapłonu TYLKO z lewej strony w przodzie i tyle czyli tam gdzie nie działają siłowniki tak jak trzeba, tak zabzyczą, miał ktoś taki problem?

 

Na razie chciałbym spróbować wszystkich możliwości zanim podepnę pod kompa bo to koszt około 60zł u mnie i na razie jestem trochę spłukany, ale jak będzie to ostateczność to zrobię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w prawym przodzie pękła linka i teraz się zastanawiam czy sama linka jest wymienialna a jeżeli tak to prosił bym podanie jakiegoś linka lub naprowadzenie na temat.

Sama linka, tylko własna rzeźba. Można dostać linkę z prowadnicami, ale koszt nie wiele mniejszy od całego panela z prowadnicami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego z drzwiami to zobacz, otwierajac kazde drzwi osobno czy zapala sie lampka w srodku. jezeli tak to wlaczniki masz ok. nastepnie sprawdz czy w kazdych drzwiach nie przetarly sie kable w gumach pomiedzy drzwiami a buda. jezeli tam tez jest ok to musisz podniesc wykladzine pod kierowca i sprawdzac modul i kable wchodzace/wychodzace do niego :) u mnie bylo podobnie i okazalo sie ze kable sie utlenily i poodpadaly :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to jest tak że nie przy wszystkich przy otwieraniu zapala się lampka, nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi się że przy lewej stronie tam gdzie centralny świruje się nie zapala.

 

We wtorek prawdopodobnie odstawię do elektryka bo nie mam nikogo znajomego co by miał kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mikrowlacznik w zamku siadl :) sprobuj popsikac tam WD do zamka ale jak to nie zadziala to czeka cie naprawa mikro lub wymiana zamka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

a sądzisz że na kompie da sie zdiagnozować problem z tymi drzwiami??

 

tak podejrzewałem że to mikrowłącznik, ale może coś innego np załamane kable lub kostki, tylko ze niby przerwy niema .

 

Jeszcze nurtuje mnie taka kwestia jak ktoś miał problem że na kompie wyskoczyło mu za małe napięcie na włącznikach czy coś takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z mikro ale jesli bedzie kabel uwalony to napewno wyskoczy blad ze przerwa w obwodzie czy jakos tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich posiadaczy paska . mój problem polega na tym że szyby i lusterka przestały działać. pod VAGIEM nie wyskoczył żaden błąd. gdzie może leżeć przyczyna? proszę o jakieś podpowiedzi...... z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich posiadaczy paska . mój problem polega na tym że szyby i lusterka przestały działać. pod VAGIEM nie wyskoczył żaden błąd. gdzie może leżeć przyczyna? proszę o jakieś podpowiedzi...... z góry dziękuję

 

poszukaj w module komfortu a szczególnie na kablach w progu lewym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności