Skocz do zawartości
gremar9

wyjazd do czeskiej pragi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie czy ktoś z kolegów był ostatnio w czechach ??

chodzi mi głównie o walutę czy kupować koronę po ok:1.8zł za 10CZK czy może euro. wybieram sie co prawda na 1 dzień ale chciałbym trochę alko zakupić (mam nadzieje ze nadal jest tani) :) i pozwiedzać więc trochę kaski pójdzie

 

I Jeszce jedno pytanko jak cena LPG w czechach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ja jeździłem, to zawsze kupowałem korony na wyjazd...

bo po co placic dwa razy przy wymianie.. złoty... euro .... czeska korona...

Odnośnie LPG nie pomoge...

Edytowane przez Duży
usunięty dubel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jadąc własnym samochodem starczy Ci czasu.

Z przygranicznych miejscowości wyjeżdżają autokary-nawet i co dzień jak jest komplet- z przewodnikiem,wycieczki po Pradze bez stresu o parkowanie , błądzenie po mieście szukanie ciekawych miejsc,autostrady i paliwo.

Ja tak zwiedziłem Pragę, wyjazd z Kudowy Kłodzkiej,wszystko by było okey ,tylko to był weekend majowy i ludzi w Pradze (paleta języków z całego świata) było od za......nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1 dzień to cieżko będzie samochodem - więcej będziesz jeździł, szukał miejsc parkingowych niż zwiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc,

generalnie jade na kilka dni do szklarskiej a z tamtąd planuję wyskoczyć na jeden dzionek do pragi. jedno co mnie martwi to kurs korony 10 czk= 1.77zł. moze ktoś sie oriętuje czy przy granicy ew. po stronie czeskiej bedzie lepszy kurs??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić zakupy w Czechach to się skończyło, dzisiaj czesi przyjeżdżają do nas, pełno bazarów po polskiej stronie, jedno co warto kupić to piwo-maja extra "złoty bażant-primator" a np. jogurcik u nas 80gr w czechach ze cztery razy drożej , kup ze 300- 700 koron żebyś zasmakował w czeskich knedliczkach gdzieś na obiad a reszta na piwo i pamiątkę z Pragi, a co do wymiany jeśli będzie gdzieś blisko granica tam gdzie jedziesz to wykup tam, miejscowi Ci doradzą co ,jak , gdzie , za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za pomoc,

generalnie jade na kilka dni do szklarskiej a z tamtąd planuję wyskoczyć na jeden dzionek do pragi. jedno co mnie martwi to kurs korony 10 czk= 1.77zł. moze ktoś sie oriętuje czy przy granicy ew. po stronie czeskiej bedzie lepszy kurs??

 

Na granicy może dostaniesz za 1,74 - cudów nie oczekuj - tam teraz wszystko jest droższe oprócz alko i słodyczy

 

kup ze 300- 700 koron żebyś zasmakował w czeskich knedliczkach gdzieś na obiad a reszta na piwo i pamiątkę z Pragi

 

Zapiekany ser jest też wart polecenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kase wymieniaj w PL. Różnica w kursie niewielka a będziesz spokojny, że masz czeskie korony...

No i uważaj na Czeskich autostradach...

lubią latac w rejestratorami i potrafią mierzyc prędkośc z góry, czyli nie oznakowany samochod stoi na wiadukcie na autostradzie, robi pomiar i przesyła do następnego samochody, który Ciebie haltuje... oni nas nie lubią... ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirsiv

Witam i zgadzam się z kolegami.Ja byłem 3 tygodnie temu korony kupywałem po 170 zł za 1000 Kć.I uważaj na parkingi mi założyli buta na tylne koło i wołali 2000 Kć, zlitowali się jak zobaczyli dziecko i zeszli do 1000 Kć. Stawaj na parkingach z zieloną kreską płatne a w niedziele część jest darmowa. Aha i weż ze sobą tak 1200 Kć na osobę. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do parkowania to nie musi byc tak tragicznie. Bylem tam samochodem i zaparkowalismy gdzies w bocznej uliczce nie daleko centrum (najczesciej mozna stac bez oplat w weekendy w okreslonych godzinach - zawsze pisze przy parkometrze).

 

Oczywiscie nie ma co sie wybierac w samo centrum samochodem ale polaczenie komunikacyjne jest w Czechach swietnie rozwiazane. Szybko mozna sie przemieszczac czy to tramwajem czy metrem.

 

Jak na jeden dzien tam jedziesz to lepiej wczesniej zaplanuj sobie co chesz zobaczyc bo jest tego masa i troche malo czasu.

Starowka jest super ale bardzo duzo ludzi w sezonie.

 

Pamietaj o winiecie, jak dobrze kojaze to jeszcze z miesiac temu za tygodniowa (nie ma krotszych okresow) placilem kolo 200/300 CZK ale nie pamietam dokladnie..

 

Co do waluty to masz pecha bo korona coraz lepiej stoi w stosunku do zlotego i utrzymuje sie tendencja wzrostowa od paru miesiecy.

 

PLN wymien lepiej po polskiej stronie, dogadasz sie lepiej a moze cos spuszcza ale przy malej kwocie to chyba i tak niewiele da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"złoty bażant
jest akurat slowacki:) ale nie zmienia to faktu ze dobry :)

jeden dzien to za malo lepiej sobie tam zalatw nocleg gdzies na obrzezach bo w centrum to mozna zbankrutowac. koniecznie tez winiete. przy granicy jest pelno sklepow gdzie zaplacisz zlotowkami a oni ci to przelicza po takim samym kursie jak w kantorze a czasami ciut lepiej. zjesc tez mozesz przy granicy. super sprawa sa zapiekane kalafiorki i smazony ser w tatarskiej omaćce czy jak sie to zwie. dodatkowo proponuje palaczinki czyli nalesniki z dodatkami ktorych my nie jadamy zazwyczaj bo nie wiemy ze mozna:) ja przez taki wyjazd przestalem jesc zwykle nalesniki z serem bo mi tam zasmakowaly inne i teraz zmienilismy recepture nadzienia:)

aaha a co do piwka to....duuuuzoooo piwaka bo doooobreeee

a w knajpach piwko w bardzo dobrej cenie w porownaniu do sklepu. tylko oczywiscie problem z kursem korony jest nadal:( jak w zimie jezdzilem na deske do nich to ciagle roslo i roslo i roslo....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności