Skocz do zawartości
krzysioh1983

Skradziony scyzoryk....Jak zabezpieczyć auto??

Rekomendowane odpowiedzi

OPA!!!

Mam pytanko!MIałem włam na chatę i między innymi pociagnęli mi scyzor do mojego paska. Zastanawiam się co zrobić. Wymiana wkładek kosztuje ponad 1000zł - mnie nie stać,ale nie w ASO - tam prawdopodobnie ponad 2000 grubo. W ASO sam kluczyk żeby zamówić i zakodować to prawie 700PLN!!!!!!!Zdecydowałem się na założenie alarmu (nie miałem do tej pory - tylko fobryczne imo i centralny) i przekodowanie kluczyka.Alarm z odcięciami zapłonu dodatkowymi itd z "wyższej półki" nazwy nie pamiętam. Drugi klucz sobie dorobie jak się dorobie:))."NIEwASO" dorobienie i zakodowanie kluczyka to około 400PLN.

Tamtym skradzionym kluczykiem najwyżej by otworzył drzwi. Auto trzymam na strzeżonym, a jak gdzieś jedzie się to ma sie na oku lub ktoś znajomy ma. Nie mam AC narazie. Jak myślicie wytrczy takie zabezpieczenie???

Edytowane przez krzysioh1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień tytuł wątku na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że strata gadgetów z samochodu. radia, navi czy bagaży z bagażnika (np. laptopa, aparatu foto itp) to wystarczy.

 

Jeżeli uważasz też, że widok gościa z kluczykiem przy wyjącym samochodzie zmotywuje kogoś do działania i pytań "dlaczego wyje?" (odpowiedź będzie: bo się alarm spie.... :) ) to tez wystarczy.

 

Teraz musisz sam sobie odpowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja takich rzeczy nie zostawiam a aucie jak navi czy aparat foto, czy laptopa!!!!Nic nie trzymam w aucie nigdy nawet w bagażniku!!!Radio mam fabryczne. Po za tym jak mówiłem - auta nie trzymam pod blokiem tylko na strzeżonym.Do miasta jak jadę to tylko na szybko a tak to na piechotkę - dla ruchu - jeśli na dłuzej jadę to mam go cały czas na oku.

 

PS. A jeśli Ty trzymasz takie rzeczy w aucie to gratuluje przezorności...Jaki zamek w passacie wyłamać i otworzyć to 5-15 sekund roboty. I nie trzeba żadnych przyrządów skomplikowanych. Wystarczy śrdnie wielkości śrobokręt.Także i wymiana wkładek nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal wkładki, tylko jak pilot się zje..e to wtedy będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak zrobić tylko tak na pół roku lub do końca roku, ale zrezygnowałem właśnie ze względu na to że jak się zepsuje coś w pilocie albo sterowniku to bedzie lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat forum > Życie towarzyskie vw-passat.pl > Spotkania, zloty, imprezy > podlaskie

 

BARDZO STYLOWY WĄTEK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalenie wkładek w zamkach, albo całych zamków to jest bardzo dobry pomysł. B5 łatwo otworzyć nawet nie mając odpowiedniego kluczyka. A co do spieprzonego pilota/sterownika/akumulatora to są dwa wyjścia, albo wcześniej wyprowadzić sobie odpowiednie kable na zewnątrz w tobie tylko znane miejsce, albo tłuc szybę w razie problemu. Ja osobiście wolałbym stłuc szybę w razie problemu, niż kupować nowe radio w razie kradzieży (taniej mnie to wyjdzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast alarmu załóż u zaufanego elektryka ukryte zabezpieczenie typu odcięcie pompy paliwa / zapłonu itp, a w twoim przypadku najlepiej dwa różne. Malutki ukryty przycisk gdzieś np pod tapicerka, który sam się uzbraja po 10s od zgaszenia auta. Koszt 150-200zł a pożytek większy niż z najlepszego alarmu, na który nikt nie zareaguje. W mojej rodzinie dwukrotnie takie zabezpieczenie ocalilo auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności