Skocz do zawartości
czarny0531

1131 błąd ciężki temat, proszę o rade.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poruszałem ten temat wielokrotnie i niestety bez konkretów.

Wyskakuje mi błąd 1131 w module komfortu.

Nie mam sygnału świateł przy otwieraniu i zamykaniu autka co bardzo mnie denerwuje.

Moduł jest suchy (jak nowy w środku), po zmianie ustawień z 1 na zero w adaptacjach w kanale 8 i 9 bo w tych mam ustawione 1 więc powinno mrugać, wyskakuje mi cała lista błędów ok 14 jak wykasuje i ponownie wykonam test znowu są, jak pozmieniam z powrotem na jedynki to wracam do normy ponownie 1131 wyskakuje, jak zrobie test to mi pokazuje wyjście aktywne ale światła nie mrugają. I dalej stoje w miejscu.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego zachowania się autka. Pozdrawiam i czekam za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniałeś na próbę sterownik? Sprawdzałeś, czy na wyjściu na kierunkowskazy bezpośrednio za sterownikiem pojawia się napięcie przy zamykaniu auta? Czujnik otwartych/zamkniętych drzwi sprawny? Skoro wszystko w module jest dobrze ustawione, przewody nieuszkodzone to coś się przepaliło albo nie łączy w elektronice sterownika. Podjedź do jakiegoś elektronika niech sprawdzi moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w moim przypadku mój m. komfortu powinien mieć opcję mrugania kierunkami z wypowiedzi na forum że taki komfort (sprawdzane po jego nr) ma mruganie przy otw/zam auta. W vag-u mam ustawione 1 przy otwieraniu i 1 przy zamykaniu i nic nie mruga. Zero błędów w module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1131 Przekładnia - elektrozawór sprzęgła (TCC) > przewody, wtyki, elektrozawór TCC

nic zwiazanego z m. komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1131 Przekładnia - elektrozawór sprzęgła (TCC) > przewody, wtyki, elektrozawór TCC

nic zwiazanego z m. komfortu

A gdzieś Ty to wynalazł ?? :rotfl:

Wyskakuje mi błąd 1131 w module komfortu.

Poniżej masz odpowiedź.

01131 - Control Circuit for Turn Signals : Unknown Switch Condition

Possible Symptoms

 

* Locking Confirmation not working

 

Possible Causes

 

* Fuse(s) faulty

* Wiring/Connectors from/to Central Locking or Comfort Control Module faulty

* Emergency Flasher Switch (E229) faulty

 

Possible Solutions

 

* Check Fuse(s)

* Check Wiring/Connectors from/to Central Locking or Comfort Control Module

* Check Emergency Flasher Switch (E229)

I jeszcze to ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=35239&highlight=01131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys znalazłem taka rozpiskie błedów VAG i tam on był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kiedys znalazłem taka rozpiskie błedów VAG i tam on był

Tylko jakoś nie wiedziałeś że kodami migowymi diagnozuje się paska B3 a nie B5.

Ja, jak czegoś nie wiem to nie odpisuję, bo po co mieszać w głowie komuś kto nie ma na ten temat pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kolega proszacy o rade ma B5 z 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kolega proszacy o rade ma B5 z 2001

I właśnie dlatego nie powinieneś mu podawać opisu kodów migowych które są do diagnozy passata B3, nie myl z B5 (3B) i B5 (3BG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś może mi napisać na które kabelki mam patrzeć tzn. które piny dokładnie mam sprawdzić w module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś może mi napisać na które kabelki mam patrzeć tzn. które piny dokładnie mam sprawdzić w module.

 

Czarno-zielony i czarno-biały to wyjście na kierunki. Zresztą w załączniku masz cały schemat.

Passat B5 AVF schemat zamka centralnego.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo jak tylko znajdę chwile to sprawdzę i dam znać wam co wyszło. Pozdrawiam

 

 

No i po kłopocie na wyjściu nie było prądu, bo przewód plusowy jest gdzieś uszkodzony i nie doprowadza prądu ( czerwono czarny ), kolega mi podciągnoł na krótko z inego miejsca i jest ok, nie mogliśmy dojść gdzie jest uszkodzony gdzieś pod dechą więc proste rozwiązanie i po sprawie śmiga aż miło popatrzeć jak mruga :-).

Podziękował wszystkim za pomoc.

Temat do zamkniecia.

Edytowane przez czarny0531

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze temat stary jak swiat ale ostatnio walczylem z tym bledem i udalo sie :)

Powod byl naprawde smiechu warty tzn. jak montowalem tempomat to bezpiecznik wypadl ze swojego miejsca.wiec przy tym bledzie na 1wszym miejscu sprawdzajcie bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Odgrzeję trochę temat.

Wczoraj po umyciu auta wyskoczył błąd 1131 w module komfortu.

Efekt taki że przy zamykaniu zamka nie ma błysku kierunkowskazów, syrena działa (bo mam włączoną)

 

Co może być powodem tego błędu - bezpieczniki sprawdziłem, spaliły się dwa (od awaryjnych i kierunkowskazów) ale juz działają bez problemu.

Czy koło przekaźników jest jeszcze jeden bezpiecznik? bo ktoś pisał że jest tam jeszcze jeden 15A tylko nie wiem gdzie.

 

Proszę o pomoc koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności