Skocz do zawartości
Gość patryk1977

problem z elektroniką ! prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patryk1977

posiadam passata 2000r i mam nastepujacu problem a mianowicie w jednej chwili przestły mi działać nastepujące funkcje: otwieranie szyb, ustawianie lusterk, zamek centralny oraz owieranie wlewu do paliwa( za pomocą przycisku). Podejrzewam że zostało to spowodowane podmoczeniem samochodu z powodu szyberdachu a dokladnie uszkodzonego jednego z kanałów odprowadzających wode . Podejrzewam że uszkodzony został na wskutek wilgoci jeden z komputerów pod siedzeniami , lecvz nie wiem który czy tzw. comfort module pod siedzeniem kierowcy czy też bardziej prawdopodobne że bedzie to ECU ECM Computer pod siedzeniem pasazera a moze coś zupełnie innego. Bardzo prosze o podpowiedzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do modułu komfortu pewnie jest zawilgocony to on odpowiada za te usterki które wymieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajrzyj do modułu komfortu pewnie jest zawilgocony to on odpowiada za te usterki które wymieniłeś.

Jeśli to się stało w jednej chwili czyli naraz to sprawdź bezpiecznik nr.14. Moduł komfortu jeśli ci się dostała woda też bym sprawdził (jak napisał Andrzej). Miałem podobny przypadek w jednej chwili przestały mi chodzić te same funkcje co u ciebie rozebrałem pół auta i się okazało że to tylko bezpiecznik tutaj masz opis dla poprawienia twojego humoru klik post nr. 129 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dokładnie jest moduł komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie dokładnie jest moduł komfortu?

Pod nogami kierowcy, pod wykładziną, w takim plastikowym pojemniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przygotuj sobie nerwosol ( piwiarnie ) , lutownice, cyne, izolacje i sruuu do roboty :-) u mnie bylo napprawde zielono na kablach, po osuszeniu, wymianie pękniętych przewodów, - zero problemów

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable w lewym progu ugnily a konkretnie złączka kabli czerwono-niebieskich od 38(15A) bezpiecznika...

 

Najprosciej sprawdzić? Wyciagnac przelacznik od wlewu paliwa i sprawdzic napiecie na czerwono-niebieskim kablu ;)

 

O ile szyby mógłaby zablokować uszkodzona sieć CAN (sterowniki<>komfort), to z pewnością nie zablokuje ona wlewu paliwa... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam u siebie w Passacie B5 problem z elektryką. Właściwie to problem, z którym mogę żyć, ale wolałbym aby wszystko było ok. A mianowicie:

1. Nie działa elektryczne ustawianie lusterek ani ich podgrzewanie (jak kupiłem to kilka razy zadziałało i koniec).

2. Nie działa centralny zamek ani z kluczyka ani z pilota.

3. Z pilota otwiera się tylko bagażnik.

4. Przy otwarciu drzwi (albo bagażnika ) czy to z pilota czy kluczykiem migają 'awaryjne', ale nie ma tego dźwięku. Przy zamykaniu ani nie miga ani nie ma dźwięku.

5. Nie działają lampki, które powinny się zapalać po otwarciu drzwi. Działa tylko jedna i to ta w drzwiach co oświetla próg i ziemię (w tylnych lewych drzwiach ).

6. Nie działa klapka wlewu paliwa - trzeba otwierać ręcznie (podhaczając kluczykiem ;)).

 

O ile z tym wszystkim da się żyć to wolałbym, aby było sprawne. Szczególnie ten centralny zamek bo irytuje otwieranie drzwi od środka jak kogoś zabieram. Z tymi wadami już auto kupowałem (świadomie ). Poprzedni właściciel twierdził, że elektronika zaczęła wariować po tym jak własnoręcznie założył odcięcie zapłonu wg jakiegoś schematu z internetu. Ale zdaję sobie sprawę, że równie dobrze mógł kłamać, a te wady są wynikiem kiepsko wykonanej przekładki elektroniki (przekładka z anglika). Ale liczę na to, że poprzedni właściciel mówił prawdę bo mechanik, który oglądał auto mówił, że przekładka wygląda na solidnie zrobioną, ale na elektronice się za bardzo nie zna więc do niej nie zaglądał.

 

I teraz mam pytanko: gdzie można znaleźć w Internecie schemat elektroniki Passata i czy możliwe jest bym sam sprawdził co może być nie tak? Dodam, że mechanikiem nie jestem i pojęcie mam raczej marne o budowie auta. Jeśli konieczna jest wizyta u elektryka to polecacie kogoś niedrogiego i dobrego we Wrocławiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam u siebie w Passacie B5 problem z elektryką. Właściwie to problem, z którym mogę żyć, ale wolałbym aby wszystko było ok.

podepnij vag i zobacz błędy i już na 95% będziesz wiedział co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnij vag i zobacz błędy i już na 95% będziesz wiedział co jest.

Myślę ze może mieć problem ze sczytaniem błędów. Wg mnie to albo moduł zalany, albo polowa kabli do modułu już zgniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnij vag i zobacz błędy i już na 95% będziesz wiedział co jest.

 

Pod vag był podpinany z 2 tygodnie temu, błędów nie było. A przynajmniej tak mówił mechanik (sam vaga nie mam więc nie mam jak sprawdzić). Sprawdziłem już bezpieczniki, jutro sprawdzę ten moduł. W przeróbce szukać go po prawej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności