Skocz do zawartości
lukaszcl

przerysowany zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ktoś przerysował mi zderzak na parkingu w passacie nie jest to mocno ale widac ,czy warto zgłaszac to do ubezpieczalni mam pełen pakiet AC czy zabierają zniżki za takie coś ?? póżniej wkleje fotke i powiecie czy warto zgłosic czy sie lepiej z tym nie ośmieszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo warto spróbować pastą TEMPO spolerować ;) Jak szału nie ma z tym zarysowaniem to zejdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym skorzystaniu z AC lecą zniżki, więc wg mnie nie warto przy otarciu zderzaka.

Przetrzyj papierem ściernym 2000/2500 na mokro, potem przepoleruj fareclą G3 albo podobną pastą i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papierkiem na mokro to dobry pomysł ale zależy jeszcze jak mocno jest przytarty-kolega mam nadzieję pochwali się niedługo fotką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek WGR

Nie będę nowego wątku zakładał, ja mam drzwi z deka przyrysowane, też na parkingu ktoś. Jaka pasta najlepsza, TEMPO firmy K2?

Ogólnie mam trochę rysek na samochodzie (w sumie jak każdy), najlepiej pastą samemu, czy może jakaś polerka?

Jeszcze jedno, słyszałem, że są takie pasty polerujące tylko w kolorach, słyszał ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, słyszałem, że są takie pasty polerujące tylko w kolorach, słyszał ktoś?

Podobnie jak koledze poradzę, delikatnie wyrównaj papierkami 2000+2500 na mokro i przepoleruj ścierną pastą typu farecla 3G lub coś z 3M.

Pasta kolorująca typu T-cut czy ścierno-woskowe typu tempo to niestety amatorska tandeta. Efekt do 2-3 myć. Jeśli masz zmatowiały / porysowany samochód to tylko profesjonalna polerka mechaniczna dobrymi materiałami przez osobę z pojęciem, która nie przypali lakieru i nie porobi kółek-hologramów. Polecam produkty 3M.

Jeśli z lakierem nie jest tragicznie to kup mleczko polerskie 3M do polerki ręcznej, w dużych opakowaniach ale bardzo wydajne, na to dobry markowy twardy wosk i będzie OK.

Tutaj robiłem mazdę po myjni automatycznej. Domowa metoda (przystawka do wiertarki na wolnych obrotach):

1. Czarna gąbka + dużo wody + Farecla G3

2. Druga czarna gąbka + mleczko polerskie 3M

3. Wosk Farecla

 

EFEKT:

comp062.jpg

Edytowane przez Axello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności