Skocz do zawartości
spidi

Wyjazd do/z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do podróżników ;)

 

Bilet na prom kupuję na 4 rano, 1 maja. Czy jeśli wcześniej przyjadę jest szansa popłynąć wcześniejszym kursem, np jeśli są wolne miejsca na promie?

 

PS. Jeśli ktoś chce jechać PL->UK w dniu 30 kwietnia - pisać. Mogę też zabrać jakąś paczkę. Narazie jadę sam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do podróżników ;)

 

Bilet na prom kupuję na 4 rano, 1 maja. Czy jeśli wcześniej przyjadę jest szansa popłynąć wcześniejszym kursem, np jeśli są wolne miejsca na promie?

 

PS. Jeśli ktoś chce jechać PL->UK w dniu 30 kwietnia - pisać. Mogę też zabrać jakąś paczkę. Narazie jadę sam :(

 

prom ale jaki - firma lub skąd z calle czy dunkierki

 

jak dunkierka to wpuszcza cie nawet 4 h wczesniej mój rekord to 22h przed czasem i 76h po czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taraz już nie bardzo chcą wpuszczać wcześniej bez dopłaty - chyba zbyt dużo ludzi kupowało tańsze bilety na noc, a przyjeżdżało w normalniejszych porach gdy bilety były dużo droższe. Wiadomo Polak kombinuje. Jak mają miejsce to pół biedy, ale jak nie to i dopłata nie pomoże.

Ale różnie bywa - pewnie zależy od szczęścia. Ja w każdym razie staram się być zawsze o czasie, ewentualnie na kurs wcześniej jak się uda - szkoda stresu. Co innego sytuacja losowa - wtedywyjścia nie ma.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunkierka - Dover, DFDS.

 

Dużo wcześniej raczej nie będę, aż tak dużego zapasu czasu nie będę robił :D Ale może się zdarzyć że będę przed 1 powiedzmy. Jak nie zechcą wpuścić wcześniej to płakał nie będę - drzemka też się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 rpomy przed i 2 promy po wykupionej godzinie wpuszczaja bez wiekszych problemow o ile sa mijesca. promy plywaja co 2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 rpomy przed i 2 promy po wykupionej godzinie wpuszczaja bez wiekszych problemow o ile sa mijesca. promy plywaja co 2 godziny.
Jasno i konkretnie :) Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 rpomy przed i 2 promy po wykupionej godzinie wpuszczaja bez wiekszych problemow o ile sa mijesca. promy plywaja co 2 godziny.
mi ostatnie 2 przeprawy mówili że według regulaminu dfds jeden prom przed i po jest bezpłatny to teoria. w praktyce w dużej mierze zależy to od "bramkarzy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za 10 doplaty do biletu daja 36 godzin luzu w jedna i druga strone....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a za 10 doplaty do biletu daja 36 godzin luzu w jedna i druga strone....
tego nie wiedziałem:hmm można to dokupić podczas zakupu biletu na prom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wybierz ten bilet o 10 drozszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jutro wracamy. Jak bardzo się cieszę już na podróż :

ImageUploadedByTapatalk1364758154.890465.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ktoś się wybiera do polski w maju ? bo ja tak :) wyjazd 23.05 12.50 tunel , powrót 02.06 7.50 też tunel :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytan o eurotunel bo w tym roku pojadę chyba tunelem zamiast promu bo ceny niewiele większe i będzie to mój pierwszy raz.

1.ile minut przed godziną odjazdu trzeba przyjechać

2.czy można sie załapać na wczesniejszą godzinę czy tylko na wyznaczoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30-45 minut wcześniej

i raczej musisz być na wyznaczoną godzine

czy Cię wpuszczą wcześniej zależy od tego czy mają miejsce, w sezonie letnim raczej nie

ale wjeżdżając masz bramki wbijasz się w komputer(zazwyczaj kamera sama odczyta nr rej) i jak jest miejsce to masz do wyboru

3 pociągi wybierasz który chcesz i albo wjeżdżasz odrazu albo czekasz na terminalu (sklepy itp)

 

moj rekord na tunelu to 55 minut od zjazdu z autostrady w uk do wyjazdu we francji :D

 

ja jade 22.06-07.07 oczywiście tunel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjazd jutro, 12.06 prom o 14.00

powrot 29.06 6.00 am

ktos jedzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc zastanawiam sie nad kupnem biletu na prom ale chce dokupic opcje flexi czyli ze mam 72 godziny zapasu kupowal juz ktos z Was co myslicie o tym pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a za 10 doplaty do biletu daja 36 godzin luzu w jedna i druga strone....

cos sie chyba pozmienialo Adam (jelsi mowimy o dfds). sprawdzalem teraz wlasnie i podczas wyboru biletu masz opcje eko i opcje flexi.

flexi jest 20 funtow drozsze jednorazowo. wiec jak wybierasz flexi w 2 storny to extra 40 pandow.

a definicja biletu flexi i eco ponizej

 

Bilety Flexi

 

Elastyczne godziny podróży – możliwość przeprawy w ciągu 72 godzin przed lub po zarezerwowanej przeprawie bez ponoszenia dodatkowych kosztów, w zależności od ilości dostępnych miejsc.

 

Darmowe zmiany – opłata jedynie za różnice w cenie podróżując ponad 72 godziny przed lub po zarezerwowanej przeprawie.

 

Pełna refundacja – możliwość uzyskania 100 % refundacji, w przypadku anulowania rezerwacji 48 godzin lub więcej przed planowaną godziną przeprawy (po złożeniu pisemnej prośby do Działu ds. anulacji rezerwacji)

Bilety ekonomiczne

 

Nasz bilet ekonomiczny umożliwia podróż na jednej przeprawie wcześniej lub później od zarezerwowanej, za darmo i pod warunkiem, że będą dostępne miejsca.

 

Daje to możliwość odbycia wcześniejszej podróży, jeśli przyjedziesz na miejsce wcześniej lub późniejszej w przypadku opóźnień w podróży do portu.

 

Obowiązuje opłata w wysokości 15 € za zmiany dokonane do każdego odcinka przeprawy (tam i z powrotem) dodatkowo do wszelkich różnic w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy kto ile ma do promu i kto jak jest zorganizowany.

do polski mysle ze to zbyteczny lukus ale juz z polski to mysle ze warto doplacic bo kilometorw troche jest i trzeba przwidywac nieprzewidziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cos sie chyba pozmienialo Adam (jelsi mowimy o dfds). sprawdzalem teraz wlasnie i podczas wyboru biletu masz opcje eko i opcje flexi.

flexi jest 20 funtow drozsze jednorazowo.

Nie pamietam czy to dfds czy p&o ale napewno 10 w jedna strone doplacalem

 

---------- Dodano o 22:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:03 ----------

 

Moja rada, jeśli jest możliwość przez terytorium Niemiec przejeżdżać w miarę możliwości w dzień.

Najwiecej korkow i ograniczen predkosci i nieoznakowane radiowozy...

powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nt niemcowni. ja jechalem kilka razy i jak sie dalo to niemcy w nocy.

kontrole mialem tylko 1 raz i to w godzinach popoludniowych - kolo 17? zaraz po przekroczeniu granicy polsko niemieckiej.

tez probowali sie czepic ale po 20 minutach odpuscili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności