Skocz do zawartości
Gość robcio

Woda na dywaniku - z przodu lub z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Toms_87

witam.moze ja cos poradze. jakies 2 tygodnie mialem dokladnie to samo. dziwilem sie ktoredy moze sie to lac. po ulewach jak wracalem z trasy doslownie mozna bylo sopie stopy moczyc do kostek z kierowca. naprawde dziwilem sie co moze sie dziac. wjechalem na kanal... wszystkie korki po spodem byly szczelne. na poczatku myslelem ze zrobila sie jakas dziurka po serwem.. ale to nie bylo to... tam bylo wszystko szczelne... zastanawialem sie wczesniej tez dlaczego stala mi woda tam gdzie aku... dopiero jak szukalem usterki zauwazylem dwa kanaly odplywowe.. byly zapchane mulem itp... jak odetkalem to woda tak szybko jak tam wplywala to szykbsko splywala... wracajac do problemu... jakis czas temu wymienialem linke od otwierania maski... zaraz pod podszybiem gdzie skapuje woda wychodzi ta linka z pancerzem... jest tam taka gumowa zaslepka... ja podczas montowania tej zaslepki popelnilem jakis blad... zaslepka po prostu wyszla z tego otworu.. przez ta wlasnie dziurke nalalo sie wiadro wody.. teraz po wysuszeniu auta jest ok. dla pewnosci zalepilem to bitguma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolut_C

hura już nie cieknie mi ta woda!!!!:6:57:

po demontażu schowka pasażera, (przypominam mam wersje angielska z kierą po prawej stronie) znalazłem miejsce którędy woda sie dostawała do środka. mianowicie uszczelka pod dolną osłoną filtra pyłkowego/kabinowego była mocno już zużyta pewnie od ciągle zalegającej tam wody! która tamtedy właziła do środka i po ściance dmuchawy strużką płyneła sobie w dół i częściowo kapała na wierzch dywanika a częściowo po blasze pod dywanik pasażera tamtędy dalej wędrowała sobie ku tyłowi , po podłodze omywając/zatapiając ster komfortu tworząc w ten sposób wspomniane wcześniej jezioro większe tylnie:)

ster komfortu "zmienił adres" teraz mam go za schowkiem,za rada darkaw6 thx!

farelka :JC_fan:,pod nadzorem ,dmucha sobie w autku już drugi dzień (nawciskali te szkopy tego filcu tam!!!) jak już dobrze sobie przeschnie ,to wszystko poskręcam i zawiozę do profejonalnego czyszczenia tapicerki, gdyż o zgrozo ,zauważyłem pod fotelem pasażera i na boku tunelu pierwsze oznaki GRZYBA!!!

p,s,

jaki qrwa jestem szcześliwy ze mi juz nie cieknie!!!

pozdrawiam

p.s.2

boshe dzięki za to forum passata:655:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Mnie po zalaniu, przy 2 farelkach, sechł tydzień :eek:

Uzbrój sie w cierpliwość. Jak zamkniesz tam wilgoć, to ci zbutwieje wygłuszenie i zrobi się gnój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy woda może lecieć przez lampę tylną?? Woda stoi tylko za pasażerem z tyłu po prawej stronie a nigdzie więcej jej nie ma. Woda była także w bagażniku na miejscu zmieniarki było mokro. A po myciu są krople wody w bagażniku pod tapicerką. Czy ma to związek z lampą tylną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
Czy woda może lecieć przez lampę tylną?? Woda stoi tylko za pasażerem z tyłu po prawej stronie a nigdzie więcej jej nie ma. Woda była także w bagażniku na miejscu zmieniarki było mokro. A po myciu są krople wody w bagażniku pod tapicerką. Czy ma to związek z lampą tylną ??

 

Kiedy ja mialem wode w miejscu ktore opisujesz, dostawala sie ona do samochodu przez drzwi pasazera z tylu (uszkodzona uszczelka pomiedzy drzwiami a blacha podnosnika szyby) po wymianie bylo sucho.

Co do wody w bagazniku to juz troche gorzej, zobacz czy nie bylo tam nic szpachlowane - po dzwonie. Nadkola z tylu samochodu, okolice swiatla, przestrzen pomiedzy zderzakiem a lampa - te miejsca sprawdz w poszukiwaniu niefachowo wykonanej naprawy blacharza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem niedawno po dosc intensywnej ulewie myslałem ze oszaleje wody u pasazera i za nim było po kostki jest to niesamowity problem ale wyciagnałem wszystkie fotele i wykładzine i wysuszyłem natomiast dopiero pózniej dostrzegłem ze kanały spustowe za akumulatorem sa zanieczyszczone od tamtego czasu mam spokój mysle ze to bedzie ta przyczyna pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberto1981

Moim zdaniem to problem z uszczelką szyby czołowej. Przerabiałem to passacie b4, wycięcie szyby i ponowne wklejenie załatwiło temat. Woda też u mnie stała z tyłu. Teraz po kłopocie

Witam.Wiem, że był już na forum podobny temat, ale dotyczył dywaników z przodu.

U mnie problem pojawił się z tyłu za siedzeniem kierowcy. Po deszczu na dywaniku pojawiła się woda. Po ostatniej ulewieprawie stoi kałuża. Woda przychodzi raczej od spodu bo dotykając tapicerkę wyżej (idąc do góry miski na nogi) jest ona sucha. Uszczelki w drzwiach, cały kanał oraz reszta miejsc na nogi są suche. Zauważyłem, że prawie centralnie pod miską na nogi pasażera pod spodem jest otwór, którym skapuje woda. Czy nim się również dostaje ?. Czy trzeba go zatkać, a może powinien być odetkany. Jeśli odetkany to któredy może dostawać się woda. Proszę o informację.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam pomocy,bo mam już drugi raz problem z wodą w passatku.Pod tylnym siedzeniem z prawej strony pod wykładzinke zbiera mi sie duża ilość wody i nie wiem z kąd to sie bierze.Jest mokra cała wykładzinka za tylnim fotelem i troche pod przednim.Ostatni raz taki problem mniałem 3-4 mniesiące temu i od tamtej pory nie zauważyłem że by woda się tam juz zbierała.ostatni tydzień stał na dworzu i były ulewy i dzisia zauwżyłem że znowu jest mokro.Nie wiem z kąd ta woda sie bierze i wiem że tak nie powinno być.POMOCY!!RATUJCIE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lutek

Tu gdzies na forum bylo super opisane i udokumentowane zdjeciami skad ta woda, radze poszukac bo ja niestety nie pamietam w ktorym watku to bylo. Ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie korzystajcie z opcji szukaj. A oto co ja znalazłem po wpisaniu do szukajki woda z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli woda leci ci z prawej strony samochodu to może ona wchodzić::(

 

1. Pomiedzy uszczelką pod filtrem pyłkowym. Musisz rozkręcić obudowę filtra, wyjąć filtr, wykręcić podstawę filtra i wymienić tą uszczelkę. Ja ją wyczyściłem i wystarczyło.:D

 

2. Jeżeli ściągniesz boczek od drzwi jest przykręcona tam metalowa płyta osadzona na uszczelce jeżeli pada deszcz od zewnątrz woda wpada do środka drzwi i częściowo wychodzi przez właśnie tą nieszczelną metalową płytą i wchodzi do środka. Ja załatwiłem to małą ale idealnie osadzoną ilością silikonu i pomogło.:D

 

3. Pod samochodem są korki plastykowe jest ich 2 (jeżeli się nie mylę) z przodu i 3 z tyłu . U mnie 1 z przodu i 1 z tyłu puszczał wodę. Lała się strumieniami. Załatwiłem je poxyliną. Przy tym punkcie jest tyko 1 problem ciężko do tych korków dotrzeć. Ja rozebrałem cały środek samochodu i wyciągnąłem wykładzinę 2 dni roboty.:633:

 

Najlepiej ja tak zrobiłem, wziąłem wąż ogrodowy i po wyciągnięciu wykładziny i ściągnięciu boczków lałem wodę na drzwi, pod samochód w miejscach tych korków i na filtr pyłkowy. Jeżeli nie masz wykładziny widać jak na dłoni którędy woda dostaje się do samochodu.2 dni ciężkiej pracy ale jak narazie susza w samochodzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc,już znalazłem tą strone gdzie jest wszystko pięknie opisane.Jak by ktoś potrzebował tej strony to piszcie,a ja pomoge w odnalezieniu jej.Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie był podobny problem woda leciala mi spod uszczelki miedzy obudowa komputera a karoseria a woda z tylu przelewa sie po prostu otworami technologicznymi po rozebraniu bylo tam chyba z 2 litry wody az na dywaniku bylo widac przewody wwszystko zalane to czesta usterka w passatach.Pusc sobie wode na szybe przednia wejdz do srodka i obserwuj nad nogami kierowcy czy nie saczy woda odciagnij wczesniej koncowke dywanika za pedalami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekbpa

U mnie jest podobnie dywanik jest mokry z tyłu za pasażerem po każdym deszczu i myciu samochodu. Prawdopodobnie zlokalizowałem przyczynę woda dostaje się poprzez drzwi tzn. zacieka po wew. stronie leci na uszczelkę i wali do środka. kanały są drożne ale nie wiem jak zdjąć tzw. boczek bo tam gdzieś po jakimś przewodzie woda leci do wew. samochodu.

Sprawdziłem to tak kubek wody i lu na szybę tylnyvh dzwi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yakub1

Witam!

Masakra sie wydarzyla mam ten sam problem z woda w aucie na tylnim dywaniku. olaboga a co bylo pod nim to trudno opisac,wody chyba z litr,pol godziny wyciagalem ja stamtad. Najgorsze jest to, ze nie mam pojecia jak ona tam sie dostala. Na poczatku myslalem.ze to woda od spryskiwacza bo ten mi z tylu nie podaje wody ale woda byla czysciutka,bezbarwna od dolu raczej tez sie nie dostaje bo byla klarowna,wiec mam zapytanko do kolegow ktoredy ona moze tam dochodzic? Zaznaczam,ze posiadam anglika a woda jest za siedzeniem pasazera z lewej strony. Dywanik przedniego pasazera czysciutki i suchy natomiast z tylu Aquapark...

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grajeś

panowie najprawdopodobniej ta woda dostaje sie przez filtr kabinowy -wykręćcie i zobaczcie-przez nawiew na nogi u pasażera i pod siedzeniem ,tam też jest wyjście nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu miałem identyczny problem !! Okazało się ze woda leci podszybiem. Z przodu suchutko ale z tyłu była masakra !!! Silikon załatwiłsprawe !!!!! Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek23

ja miałem ten sam problem tyle ze woda była za fotelem kierowcy(anglik) i okazało sie ze dostaje się przez nieszczelną uszczelkę w drzwiach kierowcy,występowało to zwłaszcza podczas silnego deszczu.Rozebrałem boczek,troche silikonu i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam zaj... wielki problem, z prawej strony ciagle leje mi sie woda jakas szklanka na ok. 5 min. zlokalizowalem to miejsce wode wlatuje do przedniego slupka nastepnie wylewa sie wszystkimi otworami i spywa po kablach (tam na samym dole obok nog pasazera pod plastikowa oslona jest jakas wiazka przekaznikow zamocowana do boku slupka) nie mam pojecia jakim cudem woda dostaje sie tam z zewnatrz ( czy mozliwe jest ze przedostaje sie przez filtr przeciwpylkowy??) dodam ze w slupku do momentu pierwszych otworow stoi woda zrobilem tam w w okolicy zawiasu dolnego dziure ale jest tam jakas pianka w srodku i woda slabo splywa mam zamiar sciagnac prawy blotnik i sprawdzic tam wszystko . Moze ktos mial taki problem, lub wie czym mnoze to byc spowodowane. Prosze o pomoc z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda prawdopodobnie cieknie spod metalowej pokrywy w drzwiach znajdującej się za boczkiem (tapicerką drzwi).

Mam takie pytanko: Czy po zdjęciu samego boczku będę widział ta uszczelke między drzwiami a metalową osłoną w nich zamontowaną czy musze także ta metalową osłonę wymontowac by silikonem uszczelnić drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności