Skocz do zawartości
Gość robcio

Woda na dywaniku - z przodu lub z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

wyrwij te gumy i temat do zamkniecia..jeden zostal zamkniety to juz nastepny sie rozkreca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od strony pasazera z tylu nalozylem wykladzine na nawiew nog - tak ze leci powietrze pod wykladzine. mam tak od 2 lat i w razie zalania wykladzina szybciej sie suszy tym bardziej jak dziala klima (suche powietrze). z poczatku oczywiscie mialem poodkrecane rozne listwy zeby byl jakis obieg powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyrwij te gumy i temat do zamkniecia..jeden zostal zamkniety to juz nastepny sie rozkreca

OT

Póki co zostaje,będzie podczyszczony ;) Ale może jednak będzie zamknięty zaniedługo :)

EOT

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Czytajac te posty odnosnie wody pod dywanikami myslałem ze mnie ten temat nie dotyczy, suchutko w srodku aż miło. No i nieźle sie zdziwiłem jak tu nagle po roku od zakupu paska pełno wody pod nogami pasazera z przodu. Widocznie jak to juz ktos napisał kazdy musi przejsć "chrzest wodny". Sprawdziłem pod maską a tu wody w grodzi przy aku że rybki by mogły pływać. Udało mi sie wyrwać tą gume spod serwa bez wyjmowania aku, spłyneło dobre kilkadziesiad litrów wody!

Jedyny problem to jak wysuszyć teraz tą wykładzine w środku. Odkreciłem listwy na słupkach z przody i z tyłu ale tej listwy progowej nie moge wytargać. szukałem na forum ale nigdzie nie ma takowej instrukcji jak sie dostać pod ta wykładzine a przy okazji nie połamac tych plastików. Prosze o jakąś rade lub link bo od góry to raczej farelką tego nie wysusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się jeszcze wiem że jest tu mowa o dywanikach ale dziś rano podnoszę klapę mam sedana b5 fl a tu nagle zonk spod obicia klapy tam gdzie jest trójkąt woda się wylała:( normalnie załamka mam kurcze akwarium w aucie:/ pomóżcie plis:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnę się jeszcze wiem że jest tu mowa o dywanikach ale dziś rano podnoszę klapę mam sedana b5 fl a tu nagle zonk spod obicia klapy tam gdzie jest trójkąt woda się wylała:( normalnie załamka mam kurcze akwarium w aucie:/ pomóżcie plis:)

 

Uszczelka-to na początek,woda może także dostawać się poprzez "słoniki"-ta osłona gumowa kabli pomiędzy klapą a karoserią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak w miarę bezpiecznie podnieść wykładzinę po stronie pasażera bez wyjmowania fotela??? jest taka możliwość???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak w miarę bezpiecznie podnieść wykładzinę po stronie pasażera bez wyjmowania fotela??? jest taka możliwość???

w sumie da radę ją trochę odchylić ale nie w tym rzecz!!! tym bardziej jeśli masz mokro to trzeba to troche przewietrzyć. a wyjęcie fotela nie jest takie trudne. tylko jeśli masz poduszki to nie zapomnij zdjąć klem z akumulatora ponieważ możesz sobie zmartwień narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek

odpowiedz czy robiłeś coś z tapicerką tylnych drzwi.pomiędzy blachą a szkieletem drzwi jest cienka uszczelka .Ten problem u siebie zlikwidowałem poprzez przesmarowanie przed założeniem krawędzi warstewką uszczelniającą i skręciłem w całość a następnie założyłem tapicerkę drzwi.Problem zniknoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nic nie było robione z drzwiami także wydaje i sie że problem powinien zniknąć po tym jak wyczyściłem odpływy z przodu pod aku i serwem wody było tyle że ponad pół aku było w wodzie masakra a teraz suchutko:) teraz pozostało mi wysuszyć wykładzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nic nie było robione z drzwiami także wydaje i sie że problem powinien zniknąć po tym jak wyczyściłem odpływy z przodu pod aku i serwem wody było tyle że ponad pół aku było w wodzie masakra a teraz suchutko:) teraz pozostało mi wysuszyć wykładzinę

 

Jak będziesz suszył to zostaw ją podniesioną na parę dni,chociaż ze dwa-napewno,niech to wszystko pożądnie wyschnie żeby nie było dalszych problemów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciekło przez tylne lewe drzwi przez tą uszczelkę w blaszy pod boczkiem i miałem pod sobą jezioro :) Oczywiście długo dochodziłem którędy mi cieknie bo grodź była sucha, myślałem, że szyber ale też sucho i dopiero po którejś z koleii myjni jak postanowiłem wytrzeć progi to zobaczyłem mokro... Przejechałem ręką w miejscu gdzie boczek łączy się z drzwiami od spodu i mokro... Sylikon w łapę i uszczelnione, tylko że dalej były problemy... Nie dość, że z auta wylałem 10l wody to jeszcze przez to wszystko wcześniej przestały mi działać szyby, wlew paliwa, światło w aucie i coś tam jeszcze... Okazało się, że kable pogniły i generalnie kruszyły się w pył w palcach... Lutownica, cyna i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=704929&postcount=184 uszczelnianie drzwi jeszcze raz ;)

odpływ pod akku i serwem http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=927048&postcount=31 i błagam-nie pytajcie poraz sety o to samo... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sprawa wyjaśniona na chwilę obecną u mnie winny był tylko otwór-y przy aku i servie. po wyczyszczeniu i przesuszeniu wykładziny spokój i cisza zobaczymy co będzie dalej:) dziękuję za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem problem z wodą w samochodzie i tak: 1. miałem zapchane otwory odpływowe pod akumulatorem i serwem. 2. lała się woda od strony prawych drzwi - powód zużyta uszczelka pod metalową blacha - uszczelniłem poliuretanowym uszczelniaczem (żadnego silikonu jeżeli nie chcecie mieć korozji -ocet=korozja). 3. zużyta uszczelka pod filtrem przeciwpyłkowym (Kabinowym). nadmienię że więcej wody było z tyłu od strony pasażera ale to normalne gdyż z przodu pasażera pod wykładziną jest styropian i dywanik jest wyżej niż z tyłu. Teraz koledzy do Was mam prośbę mianowicie jak mogę zdemontować obudowę komputera która jest od strony kierowcy pod maską - chciałbym tam za wczasu wymienić uszczelkę by z tej strony mi się woda nie lała. przeglądałem forum ale nigdzie nie znalazłem sposobu odkręcenia tej obudowy. z góry dziękuję z pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam miałem problem z wodą w samochodzie i tak: 1. miałem zapchane otwory odpływowe pod akumulatorem i serwem. 2. lała się woda od strony prawych drzwi - powód zużyta uszczelka pod metalową blacha - uszczelniłem poliuretanowym uszczelniaczem (żadnego silikonu jeżeli nie chcecie mieć korozji -ocet=korozja). 3. zużyta uszczelka pod filtrem przeciwpyłkowym (Kabinowym). nadmienię że więcej wody było z tyłu od strony pasażera ale to normalne gdyż z przodu pasażera pod wykładziną jest styropian i dywanik jest wyżej niż z tyłu. Teraz koledzy do Was mam prośbę mianowicie jak mogę zdemontować obudowę komputera która jest od strony kierowcy pod maską - chciałbym tam za wczasu wymienić uszczelkę by z tej strony mi się woda nie lała. przeglądałem forum ale nigdzie nie znalazłem sposobu odkręcenia tej obudowy. z góry dziękuję z pomoc.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40008&highlight=skrzynka+komputera Post #1,chyba czwarty akapit ;)

 

EDIT// I to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23085&highlight=obudowa+komputera

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdemontować obudowę komputera która jest od strony kierowcy pod maską - chciałbym tam za wczasu wymienić uszczelkę by z tej strony mi się woda nie lała.
Sadze ze tej uszczelki nie ma sensu wymieniac. Mialem przy kompie tez kaluze przez liscie przy nim i nic nie przecieklo. Dobrze przeczyscilem szparke komputer-karoseria, wyrwalem odplyw pod serwem i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam ten sam problem ale ja wyczailem ze do mnie woda sie dostaje przez drzwi leci woda po szybie dosrodka drzwi i wyplywa dolem prosto do srodka auta a kanaliki mam drozne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda leci po wewnetrznej stronie drzwi, prawdopodobnie po wymianie glosnika. Na szczescie nie wlewa sie do srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej ja mam ten sam problem ale ja wyczailem ze do mnie woda sie dostaje przez drzwi leci woda po szybie dosrodka drzwi i wyplywa dolem prosto do srodka auta a kanaliki mam drozne

W takim razie zdejmij boczek i uszczelnij tą blachę co jest pod spodem,bo poprostu woda dostaje się poprzez nieszczelną uszczelkę w drzwiach.Odkręć tą płytę i uszczelnij silikonem-nie musisz nawet całej wykręcać.Poza tym-sprawdź czy są drożne odpływy w drzwiach.Są trzy od dołu.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności