Skocz do zawartości
Gość burza1982

Wymiana zegarów w B3 z zegarkiem na zegary z B4 z obrotomierzem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam parę problemów podobnych do kolegi z pierwszego posta, mianowicie:

 

Miałem licznik z jedną kontrolką kierunków i zegarkiem(passat b3, bez obrotka), zmieniłem na licznik z obrotkiem i 2 kontrolkami kierunków (z passata B4, szare tarcze) i mam następujące problemy:

 

-Obrotomierz wariuje, na wolnych obrotach pokazuje mi 5-5,5 tys obr/min (jak zwiększe obroty to od 3,5 tys obr/min pokazuje prawidłowo)

 

18161026.th.jpg

 

-Migająca lampka temperatury(choć już JACU6X6 mi odpowiedział, muszę sprawdzić czy będzie działać ;D)

 

92876617.th.jpg

 

-No i lampki kierunkowskazów, nie wiam jak przerobić na 2. Wiem że do licznika dochodzą 2 przewody( od lewego i prawego kierunku) jednak tylko jeden(bodajże od prawego dostaje impuls a drugi nie)

 

Jeżeli to możliwe prosiłbym o zdjęcia (podłączenia tych kierunków)

 

Ale się rozpisałem..;) jednak mam nadzieję że znajdę tu odpowiedź na moje problemy.. bo już mnie to wszystko zaczyna denerwować..

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Vipergti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem tam nic sensownego, co by mi pomogło...Obrotek dalej wariuje nie wiedzieć czemu, a co do kierunków, to nie mam drugiej wiązki żeby jakieś wtyczki wlutowywać.. Poprostu myślałem to zrobić bezpośrednio bez żadnych wtyczek, tylko nie wiem jakie przewody nalezy połączyć..

Edytowane przez Vipergti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunek lewy - pin 22

kierunek prawy - pin 24

fabrycznie wchodzą ze skrzynki bezpieczników, odpowiednio wtyczka A1 pin 2 i A2 pin 4. Jak wygodniej, możesz wziąć sobie je z przełącznika zespolonego (czarno-biały i czarno-zielony kabel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem jak kolega tylko że odwrotnie miałem licznik z dwoma kontrolkami kierunków i zmieniłem na licznik z jedną kontrolką kierunków czy jest możliwość podłączenia tego tak aby obrotomierz działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a może ktoś posiada schemat licznika z obrotomierzem i z dwoma kontrolkami kierunków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki a może ktoś posiada schemat licznika z obrotomierzem i z dwoma kontrolkami kierunków?

A czytałeś czwarty post z tego wątku, jest tam pin-ologia wtyczki jak Twoja wtyczka w licznikach posiada większość kabelków wg. rozpiski wtyczki (a na99% tak jest)to spokojnie możesz podłączać inne liczniki, dodam tylko że licznik to nie jest jednolity element, można w nim wymieniać i zamieniać wskaźniki , obrotomierz, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego czytałem pino-logie wtyczki posiadam tylko mój problem polega na tym że wcześniej miałem licznik z dwoma kontrolkami kierunków z zegarkiem a teraz mam z jedną kontrolką kierunków z obrotomierzem i oczywiście obrotomierz nie działa i pali sie kontrolka kierunków wczoraj podpiołem licznik od kolegi na taki z dwoma kontrolkami kierunków i wszystko śmiga czyli zmiany zaszły nie w kostce tylko w samym liczniku i teraz pytanie czy jest możliwość podłączenia tego tak żeby działał obrotomierz wiem że temat był młynkowany wiele razy ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym odnowić temat czy ktoś wie czy jest możliwość podłączenia licznika z jedną kontrolka kierunków jeżeli wcześniej były w liczniku były dwie kontrolki tak aby działał obrotomierz i zgasła ta kontrolka od kierunków wiem że zmiany zaszły przy skrzynce bezpieczników czy ktoś wie jak pozamieniać piny tak aby działał obrotomierz z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepinamy kabelek z pinu 8 na 7

 

w kostce C w moim passacie nie ma kabla w pinie 8, jest w 7, lecz po przełożeniu 7 na 8 problem migającej kontrolki cieczy nadal występuje, czy ktoś może mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności