Skocz do zawartości
Gość piterw

Umowa kupna w j.angielskim i polskim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piterw

Witam poszukuję umowy kupna samochodu po angielsku jak i jego odpowiednik po polsku. Tak żebym nie musiał iść do tłumacza. Szukałem na forum jednak nie znalazłem a w googlach to jest owszem, ale na stronce chcą żeby wysłać sms i wtedy będę miał do tego dostęp. Niech ktoś serdeczny mi pomoże. Pozdrawiam:564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.angliki.info/topics3/dwujezyczna-umowa-kupna-sprzedazy-auta-vt34.htm

http://forum.angliki.info/topics3/opis-procesu-rejestracji-anglika-vt41.htm#2938

skocz na te stronki i poczytaj,jasno jest to wyjaśnione.Jeżeli sprzedający nie będzie chciał ci oddać dowodu rejestracyjnego to se odpuść.Sprzedający zostawia sobie tylko kwit w którym mowa jest o eksporcie auta i to jego problem by wysłał to do DVL .

 

 

 

dodam,że obecnie masz 2 tygodnie na zgłoszenie się do urzędu celnego od dnia zakupu,oraz różnica między kwotą na umowie,a cennikiem (zasadniczo wartość giełdowa auta)jaki ma celnik nie może przekraczać 21%.

Edytowane przez darius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piterw

Dzięki wielkie za pomoc, znam już tą stronkę, ale ostatnio nie mogłem na nią wejść z niewiadomych powodów..teraz wszystko pięknie chodzi. A tak off-top super jest to forum, ilekroć o coś zapytam otrzymuję zadowalającą odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła zmiana,ponieważ poprzednia strona została zamknięta przez moderatora.Nowy adres:http://www.angliki.info/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piterw

bylem u tłumacza z tą umową co mi darius pod sam nos podsunął:564: i powiedział, że jest ok. Poradzili mi, że mogę napisać umowę w języku polskim i powiedzieć w urzędzie celnym, że gość od którego kupowałem auto ma żonę polkę. Mam jeszcze jedno pytanie: czy w umowie mogę napisać np. że auto było do lakierowania i dzięki temu zaniżyć cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w Celnym to się takich bajek nasłuchasz bo taki kit chce wcisnąc ponad 90% osoób które tam przychodza, a ich to nie interesuje , oni patrzą w rocznik i to wszystko, mogł byc nawet bez foteli albo z zajechanym silnikiem, wiec twoja sprawa co kupowaleś. Szkoda tylko czasu na latanie i wyjasnianie a oni tak swoje CI powiedza. ja kupowałem auto na firme i kupiłem odrazu bez VAT i Celny mi powiedziałze cena zanizona, a ja im na to ze to bez VAT jest bo tak sie kupuje w DE, a oni na to ze za niska cena i to wszytsko i doliczyli mi tam jakies grosze ale trzeba jechac zapłacic i wracac na nowo i słuchac tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piterw

Rozumiem co masz na myśli. Niestety nie mam znajomości w celnym więc odpuszczę sobie kombinowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej jest spisac umowe która jest w dwóch jezykach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności