Skocz do zawartości
tomek24833

zamek brak reakcji

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z zamkiem w moim pasku problem polega na tym ze otworze caly samochod z pilota bez problemu natomiast jezeli wloze kluczyk w drzwi od kierowcy to nie ma zadnej reakcji nie zamyka nie otwiera dodam ze bagaznik otworze z pilota i z kluczyka rowniez prosze o porade fachowcow i ewentualna cene takiej naprawy pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak reakcji zamka przy otwieraniu z klucz wskazuje na:

- przy optymistycznej i najbardziej prawdopodobnej wersji na uszkodzenie wybieraka we wkładce, koszt to około 20-50 PLN na szrocie + własna niezbyt wielka robocizna. Nie posiadam info czy w ASO wybierak występuje jako część zmienna.

- równiez przy optymistycznej wersji, uszkodzone wiosełko, koszty jak wyżej.

- mniej optymistyczna, lecz najmniej prawdopodobna wersja to uszkodzenie mechaniczne lub elektroniczne w samym zamku, tu koszty sa zdecydowanie wyższe, w zależności od rozwiąznia które się wybierze, tzn. zakup zamka na szrocie i przełożenie uszkodzonych elementów...zakup zamiennika...zakup oryginału w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czujesz opór kluczyka czy kreci Ci sie wkolo? Wciaga (zamyka) drzwi kierowcy? Jesli zamyka drzwi kierowcy a reszty nie to do przelutowania plytka zamka badz wymiany switche zamka. Jesli nie ma wogole oporu kluczyka to jak kolega wyzej radzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnej reakcji niczego nie zamyka wloze od kierowcy i czy w prawo czy w lewo zakrece nie ma reakcji sam za bardzo sie nie znam a jak podjade do mechanika nie chce zeby mnie naciagnal wiecie sami jakto jest dzieki koledzy za pomoc napisze jak to zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panther2Dobrze pisze i zgadzam się w 100% z tymi wersjami najbardziej prawdopodobnymi

przy optymistycznej i najbardziej prawdopodobnej wersji na uszkodzenie wybieraka we wkładce, koszt to około 20-50 PLN na szrocie + własna niezbyt wielka robocizna. Nie posiadam info czy w ASO wybierak występuje jako część zmienna.

- równiez przy optymistycznej wersji, uszkodzone wiosełko, koszty jak wyżej.

 

Ja obstawiam wiosełko trzyma się tylko na jednej zaślepce i może po prostu spaść.

Wyjmij wkładkę i sprawdź śrubokrętem czy możesz otwierać drzwi

 

Wyjęcie wkładki polega na wykręceniu 1 śruby i nawet jak by ci to w ASO robili to nie powinni zedrzeć tak jak napisał panther2 koszt max 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za odzew narazie nie mam czasu bo troszke zalatany jestem ale mysle ze w tygodniu sie to zrobi oby koszt byl niski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu mialem czas i dobralismy sie razem z kolega do zamka i jak sie okazalo zlamana łopatka koszt nowej łopatki 12pln :-) łopatka od seata :-) troche trzeba bylo obciąć ale jest ok zamyka i otwiera pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności