Skocz do zawartości
Nenio

Odpalenie samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś chciałem podjechaćsamochodem do sklepu wsiadam odpalam a tu nic . Silnik kręci ale nie odpala. Poczytałem troche na forum i mam już przemyślenia.

Mam takie pytanie jak bede dłużej kręcił to może sięcoś złego stać że tak spytam.

Czytałem że niektorym nawet po 20 minutach takiego kręcenia odpala.

Prosze o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się długo kręci no najszybciej rozładujesz akumulator, jak będziesz kręcił bez przerwy to nawet rozrusznik możesz spalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie bede kręcił 10 minut

Poprostu chce potrzymać to jakieś 30 sekund.

To chyba nie powinno zaszkodzić prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30s to moim zdaniem trochę dużo ale z 15s to możesz pokręcić. Miałem styczność z jednym paskiem który na ciepło słabo palił i po ok 15s kręcenia łapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info zaraz sięzorientuje czy to cos da.

U mnie sie dzis zaczęło od tego że odpalilem a on po sekundzie gasł. i tak ze trzy razy.

Potem już nie było problemu. Po 2 godzinach postoju już ani rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze paliwo nie dochodzi siece zarowe nie pala

podłacz VAG i zczytaj błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też jutro zrobie i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świce żarowe przy tych temp. nie mają wpływu na uruchamianie silnika - u mnie kiedyś sprawna była tylko jedna świeca i palił jeszcze późną jesienią, więc świece można wykluczyć.

objawy "rzucenia" palenia po dłuższym postoju mogą świadczyć o tym,że spada ciśnienie w układzie paliwowym - prawdopodobnie coś gdzieś nie trzyma - kwestia weryfikacji układu paliwowego

- moze też się gdzieś zapowietrzać - trzeba to poprostu sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc na hol i poszedł do warsztatu bo chyba innej opcji nie ma.

Że tak powiem zaskoczyło mnie to bardzo bo nie było problemów wcześniej z odpalaniem.

 

---------- Post added at 20:40 ---------- Previous post was at 20:01 ----------

 

Słuchajcie a czy możliwe że filtr paliwa się zapchał i nie chce przez to odpalić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie a czy możliwe że filtr paliwa się zapchał i nie chce przez to odpalić???

Możliwe, że załapał gdzieś powietrza ;) W moim się kiedyś odkręcił taki plastikowy korek od spodu przy filtrze paliwa i też łapał powietrze i nie palił. Sprawdź ten korek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakaś myśl jak się tylko jasno zrobi na bank zerkne ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe, nie wiem jak w passacie ale w mercedesie 308D (z 94) mają ogromny wpływ na odpalanie. Jesli normalnie nagrzeje świece odpala za pierwszym obrotem. Ale jesli nie nagrzeje i odrazu będe próbował odpalac to muszę pokręcic chwilkę. Az odpali.

 

P.S nawet przy temp 25 st.

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa-Mercedesy to co innego - teść ma mietka i nie zapali bez grzania świec - taka ich uroda - pasek ma inaczej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wszystko sie już wyjaśniło. Okazało się że układ sie zapowietrzył. Sprawa jest o tyle dziwna że w baku było około 15 litrów ropy. NA szczęście samochodzik już elegancko pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności