Skocz do zawartości
kamil-b3

problem z elektrycznymi szybami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum i z góry przepraszam że nie założyłem tematu przedstawiającego mnie i mojego paska, ale nadrobię to w najbliższej przyszłości. Na razie mam problem, w którym mam nadzieje mi pomożecie. A mianowicie w passacie b3 jedna z tylnych szyb elektrycznych bardzo powoli się opuszczała i podnosiła ( czasami trzeba było ją podciągać ręką ) więc mówiłem wszystkim żeby jej nie ruszali, aż do dzisiaj kiedy to jeden znajomy ją odsunął i nie dało się jej podnieść więc dociągnąłem ją ręką. Na moje nieszczęście obie przednie szyby były na max opuszczone i teraz żadna szyba nie działa, ratuje mnie to że mam garaż i mogłem zostawić auto na noc z otwartymi oknami z przodu. Jedyne co robiłem to sprawdziłem bezpieczniki i są ok. Co to może być?? bardzo proszę o "łopatologiczne" tłumaczenie, bo to jest moje pierwsze auto które ma jakąkolwiek elektrykę i nigdy przy tym nie grzebałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w tylnej szybie linka wyskoczyła z prowadnicy i ciężko szło. U mnie tak było. Teraz to mógł moduł nawalic który jest pod kanapa. I wszystkie szyby szlak trafił :/

Sprawdz jeszcze raz bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdzę moduł jutro, ale w jaki sposób mam go sprawdzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tkwi problem, ciężko go tak sprawdzic, najlepiej podmienić na inny. zobacz najpierw jeszcze raz bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. a powiedz mi jeszcze jedno, można szyby z przodu spiąć jakoś " na krótko, żeby je zamknąć bez tego modułu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna. Zapodaj 12V do wtyczki z silniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamil, podnieś kanapę i odłącz na chwilę wtyczkę w której siedzi m. in. gruby czerwony kabel. Podłącz ją z powrotem i już przód powinien działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym schemacie nie znajdziesz tego bezpiecznika, to jest dodatkowy bezpiecznik, powinien być gdzieś wczepiony w takiej małej czarnej obudowie przy skrzynce bezpieczników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności