Skocz do zawartości
focusgr

Sprzęgło dziwne objawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przepraszam, że to nie passat ale grupa w końcu ta sama.

Mam mały problem z golfem mojego brata ( MK IV ASV TDI 110KM). Nagle zaczął się problem z płynnym wrzuceniem wstecznego biegu i jedynki. Pozostałe biegi wchodzą bez problemu. Sprzęgło nie ciągnie, nie ma odczuwalnych drgań ani łomotu przy gaszeniu silnika, poziom pedału sprzęgła się nie zmienił, zaczyna brać po środku tak jak było co świadczy raczej że docisk nie padł. Po nagłym wciśnięciu sprzęgła i próbie wrzucenia 1 lub R jest szarpnięcie i zgrzyt. Gdy wciśniemy sprzęgło odczekamy chwilę i wrzucamy bieg wszystko jest już OK. Obstawiliśmy hydrauliczny wysprzęglik. Dolaliśmy płynu hamulcowego i przepłukaliśmy i odpowietrzyliśmy układ hydrauliki sprzęgła. Bez efektu. Wycieków brak. Ktoś ma pomysł? Szkoda w ciemno wyrzucić kasę na kompletne sprzęgło z dwumasą, a zmieniać samo sprzęgło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ciegla na skrzyni :)

 

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

 

miałem podobnie i to było to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogł polec synchronizator jedynki a na wstecznym go wogóle nie ma

poza tym aj tez obstawiałbym sterownie od lewarka do skrzyni i w samej skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał podobnie w golfie III brat i synchronizator w skrzyni padł...Kupił za jakieś 60-70złotych i wymieniliśmy sami,jest teraz dobrze...Do tego oczywiście simeringi dochodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

koledzy sprzęgło mi bierze bardzo wysoko czy jest możliwość jakiejś regulacji czy tylko wymiana ? Passat B5 99r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

koledzy sprzęgło mi bierze bardzo wysoko czy jest możliwość jakiejś regulacji czy tylko wymiana ? Passat B5 99r

 

mozesz jedynie odpowietrzyć. Nie ma zadnej regulacji poniewaz sprzeglo masz hydrauliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie szulac odpowietrznika ,normalnie jak chamulce czy od pompy do zbiorniczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wysprzęgliku. Zasada działania taka sama, ktoś pompuje i trzyma sprzęgło, tam popuszczasz. Tylko później sprzęgło samo nie wróci, trzeba ręką odciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podpinam sie pod temat,gdyz sam nie moge zakladac nowych. Passat 2001, 1,9 tdi 130KM Krotko o problemie. Po wcisnieciu sprzegla slychac dziwne hrobotanie. Zostaly wymienione sprzeglo, docisk, lozysko i dwumasa,ktora zostala zamieniona na sztywne. Po wymianie bez zmian. Gdy wcisne sprzeglo po ok dwoch sekundach slychac dzwiek. prosze o pomoc.

Edytowane przez sajo88
zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności