Skocz do zawartości
bienias

Znowu centralny zamek + wlew paliwa nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

pod wykładziną kierowcy w wiązce przy progu napewno znajdziesz, miałem to samo ale już działa klapka i drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O masz taki jak mój :)

Ok dzis to sprawdzę i będę naprawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Połączyłem kabelki 2 czerwono - niebieskie z 4 czerwono -niebieskimi drzwi działają i klapka wlewu też ale jest jeden mały problem. Przy zamykaniu auta z pilota włącza się alarm. Proszę o pomocną odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

któryś mikrostyk z drzwi nie działa/podaje sygnału poprawnie ew. jeszcze jakiś kabelek nie przewodzi. Alarm włancza się właśnie w takich sytuacjach. Spróbuj zamknąć auto z drzwi kierowcy jak i sprawdź czy lampki wszystkie poprawnie świecą pod drzwiami a najszybciej to pod vag podpiąć i sprawdzić błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystko już ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że jestem nowy na tym forum postaram się opisać konkretnie Mój problem. Szukałem już naprawdę sporo ale nic nie znalazłem.

Wiec problem wygląda następująco w moim passacie nie otwierają się drzwi. Gdy go kupiłem było wszystko ok. bylo to jakies 7 miesiecy temu.

Teraz jest tak, że nie otwierają się drzwi pasażera. Ani drzwi tylne i prawe oraz lewe ani co dziwne klapka od wlewu paliwa. Jestem pewien że nie jest to żadna usterka mechaniczna ponieważ miałem ściągniętą tapicerke ze wzystkich drzwi. W drzwiach nie ma żadnej wilgoci, linki nie sa nadmiernie napięte. Wiec stawiam na elektryke, dodam że przewody w slupakach sa całe. Tydzień temu gdy wyszedłem z domu celem pojechania do pracy odziwo wszystkie drzwi i klapka działały bez proglemu tak było przez 1 dzien poten znów ten sam problem. Naprawde nie wiem juz z czym walczyć bo nic mi do głowy nie przychodzi. Gdy byłem w warsztacie po podlaczeniu do komputera facet ktory to robil stwierdzil ze komputer nie wykrywa tylny dzwi. Prosze o pomoc bo niedługo urlop, a mi nie uśmiecha otwierac tylko jedne drzwi. Czekam na pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kable pod wykładzina kierowcy o czym było już pisane wcześniej może masz wilgoć pod nogami i kable zaśniedziały , najlepej rozwiń izolacje na wiązce kabli i sprawdź czy nie przegniły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Postaram się to sprawdzić we wtorek mam czas wiec zdam realcje z przebiegu naprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam takie maleńkie pytanko. Przód z prawej strony gdy jest sucho lub mroźno trzeszczy jak stare drzwi w zamczysku. Proszę o podpowiedź co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak rozbebeszyłem "cały" samochód wilgoć była, ale się jej pozbyłem wykladzinę, wysuszyłem przewody posprawdzałęm są ok. Tylko jeden był przetarty już myślałem ze to jest przyczyną ale zlutowałem na nowo i nic to samo. Moduł wyciągnąłem przelutowałem na nowo to samo. Wiem, że moduł wysyła sygnały do drzwi dlatego, że przykładając ucho do zablokowanych drzwi i jednoczesnie naciskajac przycisk na pilocie slycze dzwięk jakby chciały sie otworzyc, a nie moga. Wlew paliwa wgl. nie reaguje na przyciśniecie przycisku na konsoli. nie weim co mam juz robić. Prosze o kolejne porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo u siebie rafaell. Wyciągnij przycisk od otwierania klapki wlewu paliwa i podłącz zasilanie do jednego z przewodów, niestety nie pamiętam do którego(miernik w łapę). Powinno wrócić zasilanie całego układu. Jeśli wróci musisz po tym przewodzie lecieć do wiązki i szukać dalej przerwy w obwodzie, najlepiej porozrywaj te otuliny na przewodach pod wykładziną i tam sprawdzaj bo przeważnie w 99% tam są utlenione połączenia i dlatego elektryka świruje.

Edytowane przez Shaft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Shaft. Sprawdze w najbliższym czasie i dam znać, a co myślisz o tych nieszczesnych drzwiach bo ja juz nie mam pomysłu na rozwiazanie tego problemu. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ klapki wlewu z centralnym jest powiązany więc powinno wszystko działać po podłączeniu zasilania. Spróbuj tak jak pisałem, bynajmniej u mnie było tak samo, brak centralnego i klapki, po podłączeniu zasilania wszystko grało więc szukałem dalej i znalazłem przerwę w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi konkretnie powiedzieć o akie przewody chodziło ?? Byłbym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie u siebie skończyłem lutować przerwaną wiązkę przy module komfortu - kolory przewodów to czerwony gruby przechodzący w cztery inne czerwone przewody pomieszane z innymi kolorami. Polutowałem to przejście z jednego grubego czerwonego przewodu na cztery inne i klapka zadziałała:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam Panowie. Proszę o pilną pomoc. Mianowicie postanowiłem dzisiaj wymienić sobie zarówki z przodu w podsufitce i gdy zacząłem zmieniać jedną dotknąłem ręką coś i chyba zrobiło sie zwarcie. Efektem tego jest że nie działa mi teraz centralny zamek, nie mogę otworzyć wlewu paliwa, bagażnika, nie działają elektryczne szyby. Podejrzewacie ze jest to tylko bezpiecznik czy mogło pójść coś wiecej. Pozdrawiam gorąco i czekam na szybką odpowiedź. Nie byłoby tragedii gdyby nie świeciła mi się juz kontrolka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocznij od bezpieczników,od czegoś jednak są....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam passata B5 1,6. Kupiłem go jakiś miesiąc temu i od początku nie działał centralny żadne drzwi oprócz tylnej klapy" działa prawidłowo" także wszystkie drzwi otwieram i zamykam recznie:/ Mam jeszcze problem z klapka paliwa i lusterkami , Przy sterowaniu lusterek nie podswietla się nawet panel. Sprawdzałem moduł jest suchy i wygląda jak nowy sprawdziłem tez cała instalacje nie zauważyłem nigdzie przetarcia;/ Czy ma ktoś pomysł co mogę zrobić albo co wymienić żeby centralny i lusterka zaczęły działac? Z góry dziekuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się tutaj może uzyskam odpowiedz na nurtujący mnie problem do rzeczy od kilku tygodni nie działa (działa) siłownik od klapki wlewu paliwa , wygląda to tak że po naciśnięciu przycisku jest szmer który pojawia się raz na jakiś czas . Zakupiłem nowy siłownik i bez poprawy następnie podłączyłem stary siłownik bezpośrednio do akumulatora działa w 100% zarówno nowy jak i stary . Przycisk wlewu paliwa przekazuje sygnał po naciśnięciu przycisku na brzeczku zamyka się obwód . Po sprawdzeniu miernikiem na wtyczce do siłownika dochodzi napięcie 4V. Proszę o Pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody koło modułu, jak w temacie, na bank są ugnite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności