Skocz do zawartości
sznikers23

Wywala elektrolit na górną pokrywę aku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zauważyłem, że na górnej pokrywie akumulatora w pobliżu korków do wlewu elektrolitu znajduje się mokre miejsce (na całej szerokości aku). Widocznie to elektrolit wywala, tylko co może być tego przyczyną? Akumulator kupowałem w ubr, ładowanie jest ok 12,9 - dotyczy zamontowanego aku w silniku.

Proszę o rady, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sprawdź ile jest na pracującym silniku, może przeładowuje.

 

W starszego typu akumulatorach było odpowietrzenie, jak by się zapchało, to pewnie by się jakoś tak aku pocił. W tych nowszych nie bardzo widziałem - może jest?

 

No chyba, że przyjąłeś tarnogrodzko-zamojski sposób pokonywania rond itp. przeszkód na drodze jako podstawowy styl jazdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio ładowanie właśnie było sprawdzane na pracującym silniku, podczas tzw. gazowania.

Edytowane przez sznikers23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś cieniutko. Powinno być w okolicach 14V - no chyba, że miałeś włączone wszystkie odbiorniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki były wszystkie wyłączone, takie ładowanie miałem już od dawna. W ubr miałem remont alternatora i ładowanie jest cały czas podobne...

Jednak nurtuje mnie ten nalot elektrolitu na aku... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest po wytarciu? Sprawdź poziom elektrolitu, jeśli jest ok to się nie przejmuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ejst tyle co nic. Ja bym się nie przejmował, pilnuj tylko poziomu i ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisz co jest tego przyczyną, że ten elektrolit w ogóle wywala? Nie pokonuję rond, ani zakrętów ze zbytnią prędkością... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam się czasem może zbierać jak mocno obciążysz akumulator, np. długo kręcisz rozrusznikiem lub zostawisz włączone światła etc, masz zbyt wysokie napięcie ładowania albo zatkany odpowietrznik o którym pisał Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia ładowania zbyt wysokiego nie mam, ponieważ jak pisałem wcześniej wynosi 12,9V na uruchomionym aucie, bez odbiorników.

Czyli przyczyna pozostaje w tych odpowietrznikach, ale gdzie ich można szukać przy aku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowietrznik zwykle znajduje się na wysokości zgrzewu przy górnej części aku, plastikowy króciec lub dziurka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności