Skocz do zawartości
michal308

Dziwne szarpnięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum

 

Jestem "szczęśliwym" ;) posiadaczem samochodu Passat 2004 avf - 4m. Od jakiegoś czasu zauważyłem jakieś dziwne szarpnięcia w czasie przyspieszania w zakresie 3 - 3.5 obr/min. Co może mu dolegać ... Z góry dziękuję za wszelką pomoc ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale moze to przez zapieczone kierowniczki w turbinie masz te poszarpywania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego i problem znikł po przeczyszczeniu turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz te poszarpywania wtedy kiedy zatankujesz do pełna a w czasie ubywania paliwa przestaje szarpać(do 3/4 baku) to znam odpowiedz ale czy o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegoś czasu zauważyłem jakieś dziwne szarpnięcia w czasie przyspieszania w zakresie 3 - 3.5 obr/min. Co może mu dolegać ... Z góry dziękuję za wszelką pomoc ...

 

po takim opisie to tylko wróżka potrzebna... poczytaj kolego o turbinie, zapchanym filtrze paliwa, pompie paliwa, wtryskach, złym paliwie, luzach w zawieszeniu, problemie z tylnim napędem, hamulcach, nieszczelnościach, czujnikach, zaworze N75, przepływce, brudnym filtrze powietrza itd.... wszystko się tyczy opisanego problemu.... a na początek sczytaj błędy vagiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem ...

Niestety drgania występuja bez względu na ilość paliwa w baku ..

Co do stwierdzenia kolegi kujona .. że po takim opisie to wróżka potrzebna musze schylić czoło i przyznac rację ;) .. Dzisiaj wybieram się do mechanika i zobaczymy co pokaże komputer .. może faktycznie są jakieś błedy .. i wtedy łatwiej będzie stwierdzić co mu dolega .. Jeśli coś będe wiedział więcej to napiszę ..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje zrobić logi dynamiczne jeśli na statycznych nic nie wyjdzie....po drugie pomyśl o własnym interfejsie a podstawowa diagnoza nie jest trudna a jak nie dasz rady zawsze mozesz na forum dać logi to koledzy pomogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności