Skocz do zawartości
RaveN

Zgubiłem kluczyk...

Rekomendowane odpowiedzi

Na ostatnim wyjeździe zgubiłem gdzieś kluczyk do auta. Niestety miałem tylko jeden i teraz została mi tylko przywieszka z kodami (i dwa kryptotranspondery, bo kiedyś kupiłem).

Czy oprócz serwisu istnieje jakaś możliwość dorobienia kluczyka? Bo jeśli okaże się, że zamki były wymieniane poza serwisem to 1000zł w plecy..

Gdzieś na Forum wyczytałem, że można do fachowca pojechać z wymontowanym zamkiem z tylnej klapy (?).

Jestem z lubuskiego - jeśli ktoś z was zna kogoś dobrego z tego rejonu (lub np. wielkopolski) to będę wdzięczny za namiary!

 

Paska przywiozłem na lawecie po uprzednim otwarciu go przez "fachowca".

Powiem tylko tyle - przyjechał, wysiadł z samochodu, wziął ode mnie płaską 13-tkę (wcześniej przez telefon powiedział mi, że mam ją przygotować), otworzył mi auto i odjechał - wszystko trwało około 10-15 sekund...... Już kiedyś widziałem takie "awaryjne" otwieranie aut ale i tak zawsze jestem pod wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zrobił z tą płaską 13tką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że pozwolił mi patrzeć ;)?

Nie wiem, prawdopodobnie użył jej tylko jako dźwigni żeby przekręcić "tajemne narzędzie" włożone do zamka. Nie otworzył przecież auta przy pomocy samego klucza..

 

Jak z tym dorobieniem klucza :(?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem filmik w necie robiony dla telewizji sat 1 jak maja krasc auto i tez byl passat 3b fl i b3 gosciu otworzyl w 4 sec. tytul tego bylo ''tak kradna polacy na interii''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo otwarcie to u mnie też nie trwało to dłużej - po prostu podszedł, przekręcił i gotowe..

 

---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 17:47 ----------

 

Znalazłem firmę w Przeźmierowie - dorobienie kluczyka na podstawie wkładki + dojazd 160km i kodowanie kluczyka 600zł. Dorobienie samej surówki to 180zł. Mam znajomego który ma interfejs VAG - chyba spróbuję sam zakodować kluczyk, można coś popsuć :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyki zakodowałem ;)

 

Całkowite koszty zagubienia jedynego kluczyka:

1. specjalista od awaryjnego otwierania aut: 50zł

2. laweta (po wielkiej znajomości): 100zł

3. dorobienie kluczyka "oryginalnego", według wkładki: 220zł

4. jakiegoś zwykłego jako drugi kluczyk: 90zł

5. koszty przejazdu 200km: około 50zł

Razem nieco ponad 500zł :zdegustowany:

 

Oszczędziłem 400zł bo tyle zażyczył sobie fachowiec, gdyby miał przyjechać do mnie z laptopem i zakodować kluczyki (przejazd 160km w dwie strony + robocizna)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morał z tego taki, że na dniach dorabiam drugi kluczyk bo mam tylko jeden :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem jeden ale na szczęście nie zgubiłem ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o czymś takim? Gość na eBayu sprzedaje groty do kluczyka VW i dorabia za darmo...ze zdjęcia!!! "WE ALSO GUARENTE IT TO WORK YOUR CAR."

Na wszelki wypadek, mając tylko jeden klucz warto chociaż zrobić jego zdjęcie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zrobic mu zonka i wysłać zdjęcie zamkniętego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, prawdopodobnie użył jej tylko jako dźwigni żeby przekręcić "tajemne narzędzie" włożone do zamka. Nie otworzył przecież auta przy pomocy samego klucza..

 

A czy tego zamka nie otwiera się teraz każdym kluczem? :-)

Po kiego grzyba mu siłowe rozwiązanie (dźwignia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy tego zamka nie otwiera się teraz każdym kluczem? :-)

Po kiego grzyba mu siłowe rozwiązanie (dźwignia)

Tego zamka już się niczym nie otwiera - w środku jest wszystko zmielone..

A tak w ogóle, to około dwa tygodnie po dorobieniu i zakodowaniu nowych kluczy stary się znalazł... :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli fachowiec był raczej niskich lotów. Użył zapewne zwykłego łamaka (i nawet nie miał własnego klucza bo pewnie wystawał by z kieszeni ;-) ). Z otwieraniem zamka to niewiele ma wspólnego. Fachura zostawił by Ci zamek nienaruszony i mógłbyś go dalej używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma fachowca który by otworzył zamek 10-15sec. nie uszkadzając go (to by musiał być ogromny fart) lepszy łamak na 13-stke niż odginanie ramy okna przez mechaników,a dorobienie kluczyka( z ząbkami ) na podstawie wkładki to każdy potrafi ,co innego płaskie kluczyki z (rowkiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapsel... mylisz się.

Można otworzyć i nawet się nie zorientujesz czy gość walczy ze swoją zacinającą się wkładką czy otwiera cudzy samochód...

W tym nie ma siły, jest to po prostu znajomość rzeczy i odpowiednie techniczne przygotowanie.

A w passacie odginanie ramy drzwi przy podwójnym ryglowaniu zamka może pomóc najwyżej w przewietrzeniu auta.

No, chyba że łowisz zatrzaśnięty kluczyk, ale w tej sytuacji nie o to chodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwierz mi że zorientowałbym się i mam dużo do powiedzenia na ten temat, są sposoby otwierania nie dotykając zamka (bez uszkodzeń) otwierając zamek zawsze są uszkodzenia, nie licząc dorobienia kluczyka , z wyrwanej wkładki bagażnika itp. , ale nie o tym chcę tutaj pisać ;)

PS.Jeżeli tego sam nie robiłeś to bierz poprawki na to co ktoś mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapsel... mimo wszystkich moich poprawek na to co piszesz to mam wrażenie że Twoje wypowiedzi #15 i #17 stoją w sprzeczności... :-)

 

A w moich wypowiedziach nawet nie zbliżyłem się do wyrywania wkładek w celu dorobienia klucza. Słyszałeś o uniwersalnych kluczykach? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz złe wrażenie,ja nie widzę sprzeczności w moich wypowiedziach,chyba że jedyne co wiesz to uniwersalny kluczyk:)))))))))))) jeżeli taki by istniał i się rozejdzie(a na pewno by tak było) to za dwa lata nie będzie samochodów w kraju:)))

i ( www.)otworzymy wszystkie zamki nie uszkadzając ich (być morze???? ale nie w krótkim czasie).Przeczytaj uważnie o co mi chodziło jeżeli wiesz o co chodzi w tym. To nie będziesz widział sprzeczności.

Edytowane przez Kapsel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności