Skocz do zawartości
stbsm

elektryczne szyby dziwna przypadłość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem dotyczy podnoszenia i opuszczania szyb elektrycznych przednich (tylko te mam). Używałem szukajki ale tożsamego problemu z moim nie znalazłem.

 

Otóż. W deszczowe dni można bez problemu opuszczać szybę od od strony kierowcy po uprzednim przyciśnięciu przycisku w górę lub 2 przyciśnięciach a następnie w dół - (czasami szyba się zatrzymuje i trzeba ponownie powtórzyć procedurę, czyli klik "w górę i w gół").

Zeszłego lata było podobnie - całą zimę szyby działały z wyjątkiem możliwości podnoszenia szyby od strony pasażera sterując włącznikiem od kierowcy.

Szybę pasażera również można otworzyć w taki sam sposób jak kierowcy (2 razy klik do góry i potem schodzi normalnie). Domykanie z kluczyka działa bez zarzutów.

Wiem, że to brzmi trochę dziwnie ale jak auto postoi trochę na słońcu szyb w ogóle nie można otworzyć.

Dodam, iż na razie wymieniałem włącznik od strony kierowcy (niestety na używany - więc niewiem czy sprawny).

 

Moje pytanie brzmi w jaki sposób mogę sprawdzić (np. miernikiem) czy włącznik jest sprawny (np. które piny przemierzyć)?

Drugie pytanie to gdzie mam szukać niesprawności?

Proszę o wskazówki.

 

Pozdrawiam

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawił na moduł komfortu. Znajdziesz go pod tylna kanapa. Skrzynka koloru czarnego. Może tam jakaś kostka nie ma styku itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zimne luty w module silnika szyby . aby do płytki się dostać trzeba przeciąć obudowę potem należy dobrze uszczelnić bo będą cyrki z szybami i centralnym zamkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnika szyby . aby do płytki
Dosłownie przed chwilą wyczyściłem obydwa włączniki. Styki na przyciskach były mocno przybrudzone jakby przykopcone lekko. Jak narazie wszystko działa bez zarzutu. Potestuję i zobaczymy jak będzie. W razie czego będzie trzeba się dobrać do tych silniczków i sprawdzić połączenia.

Pozdrawiam

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności