Skocz do zawartości
Danek75

Jak skonfigurować połączenie PULPIT-u ZDALNEGO w Win XP?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie: czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć, jak ustawić funcję PULPIT ZDALNY w Windowsie XP. Ściślej mówiąc to chodzi mi o to, że chcę mieć dostęp do domowego kompa z innego kompa. Czy w przypadku neostrady to działa? Bo NEO zmienia IP za każdym razem. Wiec czy trzeba ustalic IP komputera i je wpisac jako stałe czy jakoś inaczej się to kofiguruje? No i mniemam, że żeby wejść na kompa to musi być włączony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz

dwa

 

---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

 

pierwszy link i komenty

Działa bardzo sprawnie. Aby się połączyć trzeba ustawić możliwiść połączenia zdalnego na docelowym komputerze (panel sterowania->system>zakładka Zdalny i zaznaczyć checkboxa "Zezwalaj użytkownikom...".

 

---------- Post added at 23:25 ---------- Previous post was at 23:23 ----------

 

zdalnykopia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ale nie mam jeszcze nazwy drugiego kompa. Wiec jesli ją wpisze to jak mam ją potem odnaleźć w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start -panel - system- ogolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten 20 cyfrowy numer? To muszę podać przy wyborze w opcjach dodawania komputera? czyli w funkcji: "wybierz użytkowników zdalnych" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, ale nie jestem pewien.

Jak zainstalujesz to daj opis dla potomnych. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to prawda co piszą w linku co podaleś, że komputer się wtedy jakoś blokuje i żeby go odblokowac to trzeba pyknać ALT+CTRL+DEL? To trochę lipa. No i w przypadku uzywania kompa przez inna osobe to w końcu kto kogo blokuje? Ja jak wchodzę "skądś tam" to blokuje tego co siedzi? czy ten co siedzi to zezwala mi na wejście? bawiłeś się tym? Jak to w rzeczywistości działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawilem. Czekam az skonfigurujesz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pulpitu zdalnego zainteresuj się logmein.com - na komputerze który chcesz kontrolować instalujesz małą aplikację dostępowa, ustawiasz hasło dostępu, a później, z dowolnego komputera z dostępem do internetu logujesz się na swoje konto a następnie na komputer docelowy. Szybko, łatwo i przyjemnie - a na dodatek za darmo i o wiele szybciej/wygodniej niż remote desktop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Możliwość połączenia się przez Remote Desktop jest tylko i wyłącznie w XP Pro.

Włącza się w okienku z posta #2 w dolnej połowie okienka.

Należy jeszcze umożliwić połączenie się w Zaporze Systemu Windows lub innym firewallu.

Komputer naturalnie musi być włączony

Jest taka strona jak DynDNS, gdzie możesz sobie wybrać adres i ściągnąć program. Program po każdym uruchomieniu uaktualni wpis na http://www.dydns.org i "przekieruje" Twój alias (np. http://www.mietek.ath.cx) do Twojego komputera - jeśli używasz zewnętrzengo routera (pudełka podłączonego do kompa skrętką, a nie USB) to będziesz w nim również musiał ustawić przekierowanie portu 3389 lub strefę zdemilitaryzowaną (DMZ).

Jak już to wszystko zrobisz to łacząc się skądkolwiek ze swoim kompem spowodujesz (po wpisaniu hasła) wyświetlenie komunikatu, że chcesz się połączyć i że spowoduje to zablokowanie monitora. Jak nikogo nie będzie to po iluśtam sekundach OK się "samo" kliknie.

 

Jak coś to pisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie, można by olać RemoteDesktop i wrzucić vnc

też prosta konfiguracja z mozliwością takiego ustawienia aby komputer do którego się łączysz nie blokował się tak jak przy rdc

 

jeśli dodatkowo chcesz z jednego kompa zza NAT'a łączyć się z innym, który też jest za NAT'em i jeszcze obydwa mają dynamiczny IP to będziesz potrzebował programiku do tunelowania połączeń... tylko tak dawno tego używałem, że nawet nazwy nie pamiętam - idea była taka, że można sobie było utworzyć wirtualną sieć, która była łączona poprzez zewnętrzny serwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer z którego chcę wchodzić - ma stały adres, natomiast drugi komp to neostrada, tak wiec zmienny. Czyli mniemam ze sprawa będzie prostsza. A co to jest ten NATT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne ze ten z któego chcesz wchodzic musisz miec dostep dp routera i przekierowac VNC na port którego on uzywa. W przypadku komputera w firmie, mało prawdopodobne by IT dało Ci taka usluge lub dostep do routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komputer z którego chcę wchodzić - ma stały adres, natomiast drugi komp to neostrada, tak wiec zmienny. Czyli mniemam ze sprawa będzie prostsza. A co to jest ten NATT?

 

NAT - network address translator; takie coś co pozwala na bezbłędną (w dużym uproszczeniu) komunikację np. z internetem komputerom z adresami lokalnymi poprzez ruter/bramę/ czy cokolwiek innego, posiadające 1 adres zewnętrzny, stały, itp. i odwrotnie - odpowiedź z internetu do konkretnego kompa z podsieci z adresami lokalnymi

...

łatwiej jest wstrzelić się na komp z IP stałym z dowolnego kompa niż odwrotnie - odwrotnie to tylko tunelowanie

...

 

HA... już wiem jak nazywał się ten program co swego czasu ułatwił mi wiele - hamachi http://www.instalki.pl/programy/download/p2p/Hamachi.php

 

jak to działa?

1. na obydwu kompach zainstalowany hamachi

2. na jednym z nich zakłada się nową sieć hamachi i uaktywnia ją

3. na drugim dołącza się do sieci hamachi utworzonej na pierwszym

4. na kompie z którego się będziemy łączyć trzeba zainstalować klienta vnc

5. na kompie z którym się będziemy łączyć - server vnc, najlepiej wrzucony w serwisy

 

i już - wybieram w kliencie vnc połączenie z serverem (poprzez wirtualny adres ip hamachi) i hulam po ekranie innego kompa w innym mieście, a nawet innym kraju

wydajność uzależniona jest od przepustowości łączy

hamachi "omija" konieczność konfigurowania portów na ruterze, ważne żeby sieć działała ze standardowymi usługami (www, ftp, itp)

Edytowane przez gregus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten program mam zainstalować na kompie z neostradą, tak? Czy na drugim kompie - ze stałym IP - też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ten program mam zainstalować na kompie z neostradą, tak? Czy na drugim kompie - ze stałym IP - też?

 

aby połączenie działało przy użyciu np. vnc, albo vnc+hamachi, to odpowiednie oprogramowanie musi zostać zainstalowane na obydwu komputerach

jeśli, oczywiście, masz możliwość instalowania, czegokolwiek na tych komputerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ten program mam zainstalować na kompie z neostradą, tak?

 

A spróbowałeś logmein.com ? Program instalujesz tylko na końcówkach do którch chcesz mieć dostęp, nie ma znaczenia jakie IP mają komputery, nie musisz tworzyć żadnych sieci jak w Hamachi - prościej się chyba nie da ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. na obydwu kompach zainstalowany hamachi

OK

 

2. na jednym z nich zakłada się nową sieć hamachi i uaktywnia ją

Czyli na tym ze stalym IP. No i jak będę robił hocki klocki na drugim kompie (ze zmienny IP) to mój komp musi być włączony , tak?

 

3. na drugim dołącza się do sieci hamachi utworzonej na pierwszym

Czyli musze mu podać co? Ten 20 cyfrowy numer mojego kompa?

 

4. na kompie z którego się będziemy łączyć trzeba zainstalować klienta vnc

To jest dodatkowy program?

 

5. na kompie z którym się będziemy łączyć - server vnc, najlepiej wrzucony w serwisy

Tu już zaczynają się schody bo nie mam pojecia o co kaman...

 

SORKI za takie błache pytania ale w tym temacie jestem bardziej zielony niż trawa w lipcu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK

 

 

Czyli na tym ze stalym IP. No i jak będę robił hocki klocki na drugim kompie (ze zmienny IP) to mój komp musi być włączony , tak?

 

 

Czyli musze mu podać co? Ten 20 cyfrowy numer mojego kompa?

 

 

To jest dodatkowy program?

 

 

Tu już zaczynają się schody bo nie mam pojecia o co kaman...

 

SORKI za takie błache pytania ale w tym temacie jestem bardziej zielony niż trawa w lipcu :D

 

1. ściągasz i instalujesz hamachi na obydwu kompach

2. gdzie utworzysz sieć - nie ma znaczenia, może być i komp z neonką i ten ze stałym

a) w zasadzie proces tworzenia sieci przebiega z pomocą programu więc nie będzie to trudne

3.jak już masz utworzoną sieć w hamachi pod nadaną przez Ciebie nazwą, to dołączasz się klientem do tej sieci podając jej nazwę, np: moja_siec_domowa

4.nie próbowałem nigdy łączyć sie przy użyciu windowsowego RDC za pośrednictwem hamachi, zawsze robiłem to poprzez np. tinyVNC, albo realVNC (ogólnie vnc; jest to odrębny program do instalacji na obydwu kompach); możesz spróbować połączyć się poprzez rdc i sprawdzić czy będzie działać (konfigurację podawali koledzy wcześniej)

5. przy instalacji vnc (czy jakiegokolwiek oprogramowania serwerowego) moduł obsługi jest domyślnie wrzucany do tzw. serwisów, czyli grupy programów uruchamianych wraz ze startem systemu - nie musisz się tym przejmować na tym etapie, a tylko mieć tego świadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę gościł w Dęblinie to zalecę do Lublina i rzucę ci parę browców :zdrowko: No chyba że będziesz na zlocie to szybciej to nastąpi. :D

Co do kompa to tak w ciągu dwóch tygodni powinienem coś pokombinować. Będę ewentualnie pytał - jakby co ... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności