Skocz do zawartości
Shewush

Ciągle paląca się lampka w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio natknąłem się na problem ciagle świecącej się lampki podświetlającej wnętrze bagażnika w passacie 3b kombi

 

Próbowałem już wszystkimi przełacznikami na konsoli, przedniej lampe, bocznych i nie przyniosło to skutków. Problem jest bo przez to rozładowałby się akumulator.

 

Prawdopodobnie jest w bagażniku przycisk powodujący zgaszenie lapki, i się może popsuł. Może spowodowane jest bespiecznikami.

Prosze o zdjęcie konkretnej odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za włączenie oświetlenia wnętrza bagażnika odpowiada włącznik umieszczony w zamku/ryglu w klapie. Uszkodził się lub masz zwarcie w kabelkach. To wszystko jest dostępne po demontażu tapicerki klapy bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być również objawem uszkodzenia wycieraczki tylnej (sam tak miałem) lepiej rozbierz już i zobacz czy nie cieknie Ci płyn do spryskiwacza po tylnej klapie wewnątrz. Zaraz potem robią się fajne liszaje zewnątrz na powłoce lakierniczej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był już wielokrotnie przerabiany - jeśli nie w FAQu, to na pewno w wyszukiwarce znajdziesz.

 

A tak na marginesie to czytając ten wątek przypomniał mi się ten dowcip o mężu, który miał pretensje do żony za nie gaszenie światła w lodówce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość l.mosiolek

Ta pretensje!

wlał jej i to zdrowo "bo to zła kobieta była"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

Shewush

 

otwórz klapę bagaznika i palcem zarygluj zamek do oporu wtedy lampka powinna ci zgasnać

rozbierałem z tyłu klapę i moge ci przeslać parę fot jak to zrobić . Do zamka jest podłączone złącze elektryczne przez które idzię sygnał o otwarciu klapy, Lub po prostu odłącz zarówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lub po prostu odłącz zarówkę

Jaki jest sens usuwać skutek, nie przyczynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Najczęstszą przyczyną takiego zachowania lampki bagażnika (temat ruszany chociażby TUTAJ ;-) ) jest uszkodzenie spryskiwacza szyby tylnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

momencik zobacz gdzie jest rygiel i podłaczony kabel a gdzie wycieraczka .

raczej to nie ma nic wspólnego. Kabel idzie do rygla cos więcej mozna powiedziec po sciągnięciu tapicery. Passat do 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz gdzie jest rygiel i podłaczony kabel a gdzie wycieraczka .

raczej to nie ma nic wspólnego

Ano ma, chociaż niekoniecznie w Twoim przypadku. Rygiel przy zamkniętej (opuszczonej) klapie jest bezpośrednio pod mech. wycieraczki. Jeśli tenże się uszkodzi w taki sposób, że płyn leje się do wnętrza, a nie na szybę, to zalewa rygiel i kable elektryki powodując korozję styków włącznika. Wtedy światło się nie włącza, czyli inaczej niż u Ciebie, ale kto wie? Zawsze kiedyś jest ten pierwszy raz. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem problem!! Nie domknięta była klapa, trzeba było cofnąć zamek.

 

Ale wyniknął z tego nowy problem, NIE MOGę PRZYMOCOWAć POKRYWY KLAPY BAGAżNIKA!! CHOLERNE ZATRASKI!! NIE MOZNABYłO NORMALNYCH śRUBEK ZROBIć :[:[:[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

banalnie, a pisałem otwórz klape i zamknij zamek palcem.

ja zaczynałem wciskac od prawej strony od góry(od strony wycieraczki) patrzą na podniesiona klapę z tyłu to od prawej strony najpierw dopasowałem patrząc z boku spinki te co są przy szybie z jednej i drugiej stron, później docisnąłem te z prawej od szyby i powoli te na dole . sam się namęczyłem bo mi klapa się opuszczała najlepiej z pomocnikiem . niektóre spinki trzeba wyprostować lub lekko naprowadzic cienkim śrubokrętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności