Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest źle podłączony przekaźnik. W tym podłączeniu przewód czerwony jest spięty na krótko z czarnym (zacisk 87 i 87a). Tak nie powinno być. Zacisk 85 przekaźnika (jeden z biegunów cewki) jest nie podłączony. Przekaźnik nie może działać i na pewno nie działa. Przepnij czarny przewód (masa jak mniemam) na ten pusty zacisk. Aczkolwiek, żeby mieć pewność że jest 100% ok to przydał by się schemat instalacji wraz z kolorami przewodów.

Bezpiecznik jest nieco za duży - powinien być 5A a jest 7,5. Ale to jeszcze ujdzie ;)

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepnij czarny przewód (masa jak mniemam) na ten pusty zacisk

Dokładnie tak, dopiero teraz powiększyłem zdjęcie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzechy

Witam. Ja również jestem w podobnej sytuacji, a mianowicie: posiadam Opla Corsę 1.2 45 KM 1995r. LPG firmy Lovato I generacji - niestety. Dzisiaj zmieniłem filtr gazu. Zakręciłem gaz, włączyłem silnik, aby cały gaz się wypalił. Odkręciłem filtr w elektrozaworze, wymieniłem tak jak zawsze. Lecz po tym wszystkim kiedy, no wiadomo odkręciłem gaz, kiedy chcę przełączyć na gaz silnik gaśnie. Miałem tak kiedyś, że cewka, która znajduje się przy elektrozaworze, w którym to znajduje się filtr, się zacięła. Byłem z tym kiedyś u gazownika, który podłączał cewkę bezpośrednio do akumulatora. Ja też tak próbowałem, lecz to nic nie dało, a cewki "cykają" po podłączeniu akumulatora. Co to może być? Nie wiem co mam robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkręciłem gaz

A czuć w ogóle propanem?

Nie masz też czasem elektrozaworu na zbiorniku?

wymieniłem tak jak zawsze

Zajrzyj jeszcze raz do tego filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszko_zs

Witam! Ja mam taki problem kupiłem jakieś trzy miesiące temu Passata b3 2.0 16v silnik (9A) i autko chodzi tylko na gazie mimo przełączenia na benzynę w ogóle nie reaguje cały czas chodzi na gazie mam reduktor BRC AT90E to jest blitz prawdo podobnie. Brak reakcji na przełączanie może być przez uszkodzony przekaźnik czy może być coś innego. Bardzo proszę o pomoc. Prosze pisać na forum lub na maila: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! W pasku przy tych temperaturach odmówiła posłuszeństwa instalacja gazowa (stag 4) a mianowicie po odpaleniu centralka pokazująca ilość gazu miga i jest ok po kilku minutach gaśnie i nie przełącza się na gaz. Po przejechaniu na benzynie 30km również nic się nie działo. Sterownik podpiąłem pod komputer i żadnych błędów. Co może być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielozawór mógł zamarznąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zasilanie czy dobrze podpięte lub bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno kwestia pogody robi swoje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik i kable są w porządku od tego zacząłem sprawdzać. Wielozawór przygrzałem i też nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś

po kilku minutach gaśnie i nie przełącza się
Czyli brak napięcia, jeszcze raz sprawdź zasilanie , tak samo + po stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro na spokojnie postaram się sprawdzić dokładnie temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy masz reduktor? Moze AC-R-01?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reduktor Zavoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpinam się pod wątek. Mój problem polega na tym podczas jazdy gdy kręce paska powyzej 3,5 tys obrotów przełacza mi sie z gazu na benzyne i po chwili znów przełacza sie na gaz. Czasem dzieje sie tak w trasie gdy jade na 5biegu 110km/h. Bylem u instalatorów gazu podpieli mi nowy komputer do instalacji i problem ten sam. Mam polroczna instalacje sekwencyjna lovato. Macie jakieś pomysly za co sie zabrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś pomysly za co sie zabrać ?

Jak jest podłączona instalacja pod sygnał z cewki zapłonowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pod cewke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przełacza sie na gaz wraz ze wzrostem obrotów czy jeszcze inaczej, czyli pod co jeszcze jest podłączona, czujnik temp itd. ?

Sprawdziłbym połączenia, wypiął przełącznik , psiknął jakimś odrdzewiaczem i śmigał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn przelacza sie z gazu na benzyne jak mu mocniej wstawie, nie z benzyny na gaz. No pod czujnik temperatury tez. W zakladzie gdzie montowali mi gaz sprawdzal instalacje mowi ze niby jest wszystko ok. podłaczyl nowy komputer od instalacji i to samo. Powiedzial ze to moze byc przez cewke ze moze robic jakies przepiecie i rozlacza komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam przełącznik gazu...na początek obadaj wtyczkę jak wyżej napisałem.

Musiałbyś zwrócić uwagę czy gaśnie przełącznik gdy wskakuje na benzynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności