Skocz do zawartości
Walter

Czujnik Parktronika jak spradzić czy działa??

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzić czy czujniki Parktronic nie są spalone. Centralka wyłapuje błąd. Są używane, co prawda były lakierowane ale bardzo małą warstwą lakieru.

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAG'a. Pokaże Ci dokładnie które czujniki są uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat bo nie mogę zakładać nowych.

Mój problem z parktronikiem wygląda tak

Po wrzuceniu wstecznego jeden krótki potem długi sygnał po czym parktronik się wyłącza

Vag pokazał błąd 01547 zwarcie z masą prawy środkowy.

faktycznie ten jeden nie "cykał", zamieniłem miejscami ten cykający z niecykającym i okazało się że czujnik działa bo po przełożeniu cykał bardzo dobrze (w vagu normalnie pokazywał odległość) natomiast w tym gnieździe prawym środkowym żaden czujnik nie działa.

co w takim razie zrobić wymienić całą instalację? czy miał ktoś podobny przypadek

Nie znalazłem na forum podobnego przypadku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij zderzak może kabel jest przetarty albo jak masz możliwość bez zdejmowania rozepnij wszystko i pomierz kazzdy kabelek z osobna czy nie ma przerw albo zwarć z innym. Ewentualnie mogło coś zawilgnąć i robi zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zderzak mam zdjęty kable wyglądają na całe.

jak pomierzyć te kabelki mam miernik ale nie umiem się nim posługiwać :/

 

Edit: dodam jeszcze, że problemy zaczęły się w zimie raz działał raz nie potem padł całkiem.

 

Edit2:Problem rozwiązany wystarczyła probówka okazało się że do jednego gniazda nie dochodził "+", kable na pierwszy rzut oka wyglądały ok, ale jak dokładnie je sprawdzałem okazało się że jeden się przepalił? w izolacji. Połączyłem i teraz pięknie śmiga.

Więc moja rada zanim będziecie zamawiać nowy czujnik sprawdźcie instalację najprościej na początek pozamieniać czujniki miejscami.

Edytowane przez L3g1on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio borykalem sie z tym samym problemem jeden czujnik według vaga był uszkodzony kupiłem inny i dalej to samo wiec weszlem pod auto z miernikiem i okazało sie ze ktos kiedys sciagal zderzak i nie załozył wiazki od czujników poprawnie i przez to przetarł sie jeden przewód i po zlutowaniu go wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności