Skocz do zawartości
Gość arthemiss

Problem z rozgrzanym silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arthemiss

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem posiadaczem Passata B2 1981 1.9 Benzyna. Niestety nie wszystko działa jak powinno.

 

Autko pali na dotyk. Póki silnik jest chłodny mruczy jak młody kotek i nie ma z nim żadnych problemów. Te pojawiają się po ok. 10 przejechanych kilometrach. Silnik zaczyna szarpać, spadają obroty po kilku chwilach gaśnie. Ponowne odpalenie i przegazowanie poprawia sytuacje tylko na kilka chwil. Potem to samo. Próbując jechać na wysokich obrotach odgłos pracy silnika jest wyraźnie inny, niezabardzo wiem jak go opisać.

 

Odwiedziłem już z tuzin warsztatów ale nikt mi nie pomógł. Albo mnie gonili twierdząc, że koszty naprawy przekroczą wartość tak starego auta, albo chcieli wymieniać wszystko po kolei zaczynając od tłoków w silniku a na całym samochodzie kończąc.

 

Nie pomogło ani czyszczenie świec ani wymiana kopułki i przewodów.

 

Sam problem pojawił sie kilka dni po wymianie filtru paliwa, ale warsztatowcy twierdzą, że to nie mogło mieć wpływu na awarię i tylko zbiegło się w czasie z czymś większym. Wcześniej przez trzy lata auto śmigało bezproblemowo (nie licząc jednej dziury w tłumiku).

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i będzie umiał mi pomóc?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ewidentnie z filtrem paliwa nie tak,po jakimś czasie jakby się zapychał.Może w nim tkwi problem?Może jakiś zacisk słabo dokręcony i łapie jakieś powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arthemiss

Dziękuję za odpowiedź ale to nie to. Filtr został sprawdzony nie rozwiązał problemu. Nie rozwiązało go też wymiana palca, kopułki, przewodów i świec.

Czy ma ktoś jakiś pomysł czy muszę oddać autko na złom ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

a wez i popatrz na szczelnosc dolotu.

to jest gaznik czy wtrysk mechaniczny? jesli wtrysk mechaniczny to bardzo dokladnie sprawdz caly dolot od kolektora do rozdzielacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności