Skocz do zawartości
grek-32256

tempomat -passat b5 tdi 90 km z taksówkarskim alarmem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeszukałem całe forum nie mogę znalezć czy moja manetka która wyglada jak od tempomatu ale podczas załaczenia migaja kierunkowskazy na przemian ze światłami drogowymi i brzęczy alarm .Moje pytanieto czy moge tą manetke wykorzystać do tempomatu i czy można wykorzystać wiązkę która tam jest odcinajac ją od kostek .Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt z takim czymś się nie spotkał i nikt nie może mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz zrobić foto tego wynalazku? Ciekawy temat, chętnie pokminię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli faktycznie zwykła od tempomatu. Wygląda na jakiś patent, podejrzewam, że specjalnie tak to ktoś podłączył (pomysłowość taksówkarzy nie zna granic), aby wyzwalać alarm, pewnie w razie zagrożenia, itp. :)

Ogólnie rzecz biorąc, jak chcesz sprawdzić ten tempomat, to podłącz VAGa i wartościach bloków mierzonych przetestujesz każdy z przycisków. Poza tym wiązka od tempomatu powinna biec bezpośrednio do ECU przy podszybiu. Tyle z rzeczy ogólnych na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem przemierzyć kabelki wg. schematów znalezionych na forum ale tam sa tylko 4 kabelki i nie sa podłaczone do ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wypnij złączkę tą małą biało czarną od tempomatu, nie będziesz miał alarmu. Wywal tą starą wiąchę, skorzystaj z odciętej złączki i podłącz ją prawidłowo pod ECU, kodowanie VAGiem i będziesz miał tempomat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sipowitz masz może schemat podłączenia tego tempomatu ale tak bardziej obrazowo same numerki mi za wiele nie pomogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem się i przeorałem archiwa... ;)

 

graypv.jpg

E45 - wyłącznik do GRA (w manetce)

E227 przycisk w wyłączniku do GRA

T10 - wtyczka przy manetce do GRA (taka mała jest tylko w manetce z GRA w org. bez tempomatu jej nie ma)

T15a - wtyczka biała (15pin) pod ECU. silnika (te wtyczki są widoczne jak otworzysz obudowę ECU po lewej na podszybiu, są także widoczne od wewnątrz pod tablica po lewej stronie za bezpiecznikami) kabelek z T10/6 ciągniesz do wtyczki T10e pin 8 (wtyczka żółta kolo T15a) lub podłączasz obojętnie gdzie pod klemę 15

 

Ja przeprowadziłem wiązkę od manetki do Skrzynki ECU, wystawiłem od góry i podlutowałem do górnych wtyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki kolego teraz chyba dam radę .Pozdrowionka dla ciebie i jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Dzięki za punkcik! :ok:

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to ogólnie schematów nie lubię i wolę wytłumaczenie "ręczne".

Tutaj i tutaj masz ciekawe opisy.

Tylko moim zdaniem ta manetka do tempomatu się nie nada, gdyż obsługuje tylko 3 funkcje:

-OFF

-ON

-SET.

W normalnym tempomacie mamy 4 funkcje:

-OFF

-ON

-SET

-RES.

Tutaj wygląd manetki od tempomatu i wiązki (samoróbka :))). Ale może jednak z tyłu manetki jest 6 pinów. Sprawdź to, bo jeżeli jednak są tylko 4, to tempomat będzie "ograniczony", nie będzie obsługiwał jednej funkcji i bym poradził kupno nowej manetki. Chyba, że są 3 funkcje, ale takie:

-ON

-SET

-RES.

Wtedy tempomacik by ładnie śmigał, tylko cały czas byłby włączony i jeżeli będziesz miał kontrolkę od tempomatu to, będzie się ciągle świeciła.

Więc sprawdź manetkę ile ma pinów i napisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności