Skocz do zawartości
rzulu

Skrzypienie przy skrecie i hamowania, ruszania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje że to przegub! Bo jak wahacze ....

Długi czas w zimę jeździłem z pękniętą gumą na nim, bo późno zobaczyłem! Taki objaw pojawił mi się nie dawno.

Sprawdzę jeszcze jak kolega w innym wątku napisał, że trzeba skręcić kierownicę np w lewo i ruszać dość gwałtownie i jak będzie strzelać to wiadomo co i potem w drugą stronę.

Po zimie zawsze wychodzą jakieś cuda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten dźwięk skrzypienia wydobywał się z przedniego z prawej strony tylnego wahacza. Guma która jest w wahaczu i jest na nim zamocowany amortyzator cały ze sprężyną, ta guma właśnie wydawała takie dźwięki i dla tego wymieniłem ten wahacz bo miał również luzy + z drugiej strony jeden i góra cała po jednej i po drugiej stronie + łączniki stabilizatora i końcówki drążków reakcyjnych teraz wszystko śmiga jak ta lala :) A jak mówię główną przyczyną była ta guma, która jest na wahaczu i trzyma amortyzator z niej wydobywał się taki dziwny skrzypiący głośny dźwięk....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Przednie zawieszenie skrzypialo mi jak cholera na nierownosciach, takze przy skrecie w prawo lub w lewo. Wiec zabralem sie sam za to ,podnosnik auto do gory ,zdjalem kolo, strzykawka (tak jak tu koledzy opisywali... dzieki chlopaki)plus olej najzwyklejszy silnikowy lub do skrzyni z towotem wymieszalem i do roboty. Po zdjeciu kola wszystkie gumowe koncowki ponabijalem, wcisnalem strzykawka az bulgotalo i sie troche wylalo, takze te elementy zawieszenia gdzie sa gumy posmarowalem, z mysla o przyslowiu "kto smaruje ten jedzie". Nie wiem jak to bedzie dzialac na gumy ,ktore ochraniaja koncowki, czy ich za jakis czas nie zezre olej ,ale o tym sie musze przekonac na wlasnej skorze,zobaczymy pozyjemy.

 

Skrzypienie ucichlo jest super ,ale...... no wlasnie ... skrzypi tylko jak skrecam w prawo nie zaleznie czy jade czy stoje i slysze to jakby posrodku z przodu auta i nie wiem czy to przypadkiem w okolicy przegubu kierownicy przy scianie grodziowej. jak znajde czas to tam popatrze chyba ,ze ktos juz to przerabial i zechce sie pochwalic swoja wiedza.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Przednie zawieszenie skrzypialo mi jak cholera na nierownosciach, takze przy skrecie w prawo lub w lewo. Wiec zabralem sie sam za to ,podnosnik auto do gory ,zdjalem kolo, strzykawka (tak jak tu koledzy opisywali... dzieki chlopaki)plus olej najzwyklejszy silnikowy lub do skrzyni z towotem wymieszalem i do roboty. Po zdjeciu kola wszystkie gumowe koncowki ponabijalem, wcisnalem strzykawka az bulgotalo i sie troche wylalo, takze te elementy zawieszenia gdzie sa gumy posmarowalem, z mysla o przyslowiu "kto smaruje ten jedzie". Nie wiem jak to bedzie dzialac na gumy ,ktore ochraniaja koncowki, czy ich za jakis czas nie zezre olej ,ale o tym sie musze przekonac na wlasnej skorze,zobaczymy pozyjemy.

 

Skrzypienie ucichlo jest super ,ale...... no wlasnie ... skrzypi tylko jak skrecam w prawo nie zaleznie czy jade czy stoje i slysze to jakby posrodku z przodu auta i nie wiem czy to przypadkiem w okolicy przegubu kierownicy przy scianie grodziowej. jak znajde czas to tam popatrze chyba ,ze ktos juz to przerabial i zechce sie pochwalic swoja wiedza.

 

pozdrawiam

skrzypi ci lozysko amortyzatora http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2876&highlight=lozysko+amortyzatora

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz. Sprawdze te łożyska tez, ale mnie gdzies odglosy skrzypienia dochodza bardziej przy kierownicy wewnatrz auta przy pedalach,tak przynajmniej to wyczuwam ,ale poszerze horyzont poszukiwan o te wlasnie łozyska amorkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za podpowiedz. Sprawdze te łożyska tez, ale mnie gdzies odglosy skrzypienia dochodza bardziej przy kierownicy wewnatrz auta przy pedalach,tak przynajmniej to wyczuwam ,ale poszerze horyzont poszukiwan o te wlasnie łozyska amorkow.
podnies auto do gory i sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 nie ma łożyska amortyzatora z przodu - amorek jest nieruchomy - nie obraca się przy skręcie kół - u góry jest tylko jakaś guma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez tak mi sie wydaje ,ze nie ma , ale sprawdze osobiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Przednie zawieszenie skrzypialo mi jak cholera na nierownosciach, takze przy skrecie w prawo lub w lewo. Wiec zabralem sie sam za to ,podnosnik auto do gory ,zdjalem kolo, strzykawka (tak jak tu koledzy opisywali... dzieki chlopaki)plus olej najzwyklejszy silnikowy lub do skrzyni z towotem wymieszalem i do roboty. Po zdjeciu kola wszystkie gumowe koncowki ponabijalem, wcisnalem strzykawka az bulgotalo i sie troche wylalo, takze te elementy zawieszenia gdzie sa gumy posmarowalem, z mysla o przyslowiu "kto smaruje ten jedzie". Nie wiem jak to bedzie dzialac na gumy ,ktore ochraniaja koncowki, czy ich za jakis czas nie zezre olej ,ale o tym sie musze przekonac na wlasnej skorze,zobaczymy pozyjemy.

 

Skrzypienie ucichlo jest super ,ale...... no wlasnie ... skrzypi tylko jak skrecam w prawo nie zaleznie czy jade czy stoje i slysze to jakby posrodku z przodu auta i nie wiem czy to przypadkiem w okolicy przegubu kierownicy przy scianie grodziowej. jak znajde czas to tam popatrze chyba ,ze ktos juz to przerabial i zechce sie pochwalic swoja wiedza.

 

pozdrawiam

Kolego ja mam identyczne objawy - skrzypi przy skręcie w prawo, i na postoju i w czasie jazdy. I dźwięk tak samo - wychodzi jakby ze środka auta. Wahacze dolne mam w miarę świeże, łączniki stabilizatora nóweczki. W moim przypadku podejrzewam któryś z wahaczy górnych, ale nie chce mi się ich diagnozować olejem bo i tak wszystkie wyglądają marnie, więc będą wymienione. Spróbuj jeszcze wstrzyknąć olej w tuleje górnych wahaczy po kolei. Te tuleje którymi wahacze są przymocowane do nadwozia u góry. Być może znajdziesz winowajce. W każdym razie daj znać jak rozwiążesz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B5 nie ma łożyska amortyzatora z przodu - amorek jest nieruchomy - nie obraca się przy skręcie kół - u góry jest tylko jakaś guma.
a bylem pewny ze jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!! Od niedawna mam też ten sam problem ze skrzypieniem na wahaczu lewym z przodu. Mój mechanik od razu zdiagnozował problem i też jak tu koledzy opisują wstrzyknął mi oleju w gumy i na razie cisza. Ale zapowiedział że czeka mnie wymiana wahacza. Trochę zmartwiłem się jak usłyszałem cenę - ok 270zł za wahacz przedni lewy dolny??? Czyżby tyle kosztował??? A może ktoś podpowie na jakie wahacze sie zdecydować? Jakiej firmy ?? Serdeczne dzięki za każde info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam gościa z allegro o nicku danielloss kupiłem już niejeden wahacz u niego i są ok-najwyższa półka. skrzypienie to najczęściej objaw zużytych wahaczy górnych. dolne nie skrzypią tylko stukają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam gościa z allegro o nicku danielloss kupiłem już niejeden wahacz u niego i są ok-najwyższa półka. skrzypienie to najczęściej objaw zużytych wahaczy górnych. dolne nie skrzypią tylko stukają.
i tu sie mylisz dolne tez skrzypia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info...znalazłem, ale qrnia ;-(( cena ok 245zł za dolny wahacz ( banan). A znacie może coś tańszego i dobrego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też skrzypiało z przodu przy wolnej jezdzie,strasznie to denerwujace,tym bardziej,ze miesiac wczesniej wymieniałem wahacze górne.Po ogledzinach nic nie było widac,auto na podnośniku i cisza,brak skrzypienia.Ale mechanik był uparty,okazało sie ze do wymiany jest DRĄŻEK KIEROWNICZY z końcówką,ale glówne skrzypienie to drążek,lemfordera z wymianą to koszt kolo 320zl.Mam teraz ciszę,jaka to ulga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ja mam identyczne objawy - skrzypi przy skręcie w prawo, i na postoju i w czasie jazdy. I dźwięk tak samo - wychodzi jakby ze środka auta. Wahacze dolne mam w miarę świeże, łączniki stabilizatora nóweczki. W moim przypadku podejrzewam któryś z wahaczy górnych, ale nie chce mi się ich diagnozować olejem bo i tak wszystkie wyglądają marnie, więc będą wymienione. Spróbuj jeszcze wstrzyknąć olej w tuleje górnych wahaczy po kolei. Te tuleje którymi wahacze są przymocowane do nadwozia u góry. Być może znajdziesz winowajce. W każdym razie daj znać jak rozwiążesz problem.

 

 

U mnie również winny skrzypieniu był drążek kierowniczy - na przegubie kulowym już miał rdzawy nalot. Teraz cisza jak makiem zasiał. Wymiana górnych nic nie zmieniła w kwestii skrzypienia. Aczkolwiek konieczna była - góra była jeszcze fabryczna LEM'99.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj również pojawiły się jakieś skrzypienia. Przejechałem około 20 km i nic nie było. Poszedłem do sklepu zaciągnąłem ręczny, wróciłem za około 20 min i naraz ni stąd ni zowąt słysze jakieś skrzypienie. Mam wrażenie że wydobywa się to tak jakby z okolic podszybia z prawe strony. Po naciśnięciu na hamulec dźwięk staje się jakby bardziej wyraźny. To samo jak ciągnę za ręczny podczas jazdy. Czy ktoś miał coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie był w stanie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo występuje po zimnej nocy w dzien problem ustaje, za kilka dni znów się pojawia.

Skrzypienie występuje głównie na gumach od drążków kierowniczych podczas skręcania na nierównościach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta, bo kazdy ma troszke inne objawy niz moje.

Mianowicie u mnie skrzypi tylko i wylacznie podczas ruszania, kiedy przód auta sie unosi. Nie slychac nic lub na prawde bardzo delikanie kiedy probuje nim pobujac. Jak myslicie tuleje albo sworznie? Czy strzykawka i smar choaciaz tymczasowo zalatwia sprawe? Dodam ze w dni bardziej wilgotne lub deszczowe nie slychac nic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności