Skocz do zawartości
auchi007

Tuba aktywna po chwili traci BASS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow. Może ktoś z was mi pomoże. Mam zamontowaną tubę aktywna w moim aucie i mam z nią od niedawna problem. Chodzi o to, że po 5min grania tuba traci BASIK :( ale gra dalej slychać takie dziwne charczenie jak by głośnik nie miał już siły grać. sprawdzałem już sam głośnik czy czasem nie jest na zawiasach zatarty, przy ręcznym dociskaniu membrany nie słychać nic co by miało niepokoić głośnik chodzi czysto bez żadnego skrzypienia. sprawdzałem już kable myślałem ze straciło gdzieś masę lub zasilanie. wszystkie końcówki mam polutowane tak więc nie ma możliwości żeby straciły kontakty. Koleś w sklepie z car audio powiedział ze to spowodowane jest brakiem ładowania w aucie ale ładowanie mam 14.6V. Nie mam już pomysłów:( CZY MIMO TEGO ZE GŁOŚNIK CHODZI CICHO PRZY DOCISKANIU RęCZNYM MOżE BYć ZEPSUTY??? dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. objawy jak by sie wzmacniacz przegrzewał ... i wyłącznik przeciw przegrzaniu rozłączał go ... sprawdz czy sie nie robi gorący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobnie u mnie tak się działo ale we wszystkich głośnikach przy głośniejszym graniu (też mam aktywną).

Zacząłem grzebać przy audio zdemontowałem tylnie głośniki , okazało się że spadła izolacja i było zwarcie na kablach głośnikowych ( mimo fadera przestawionego tylko na przód ).

 

Myślę , że kolega w poprzednim poście ma rację coś się przegrzewa i zabezpieczenia się włączają.

 

Kiedyś jeszcze miałem przypadek że czincze szlak trafił i wtedy subek dziwnie grał.

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę co i jak z tą moja tubą. kabel zasilający jest cały. izolacja na nim jest oki natomiast przewodów z czinczmi nie sprawdzałem. Pożyczę nowy kabel od kolegi ze sklepu i podłącze na szybkiego żeby to sprawdzić :) dzięki Panowie za wskazówki:zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co masz na myśli mówiąc:

" GŁOŚNIK CHODZI CICHO PRZY DOCISKANIU RęCZNYM MOżE BYć ZEPSUTY??? "

Jeśli wyraźnie słabnie podczas grania to jak wyżej piszą nie wyrabia wzmocnienie, a jeżeli gołym uchem słyszysz że z głośnika wydobywa się coś więcej niż bas to może być początek końca tego głośnika.

wracając do Twojego pytania - to jeśli masz na myśli DOCISKANIE membrany w celu sprawdzenia sprawności głośnika to masz racje. Jest to pewien sposób na określenie czy cewka w głośniku została uszkodzona czy jest sprawna nadal - jeżeli przyciskasz membranę głośnika i nie słyszysz takiego jakby delikatnego "charczenia" albo "jakby coś przycierało" to głośnik jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego co masz na myśli mówiąc:
mam na myśli to ze jezeli docickam gliśnik ręcznie nie slychać tego dziwnego skrzeczenia. wychodzi na to ze glosnik jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Cie teraz kolego, ale mi chodziło o to, żebyś sprawdził w ten sposób głośnik gdy nie gra - jest sprzęt wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadutm tak własnie sprawdzałem głośnik w stanie spoczynku sprzęt odłączony i nie bylo słychać żadnego chrupania, charczenia, czy skrzypienia. śmiga jak nowy :) i nie wiem co jest przyczyną że po kilki minutach czystego grania zaczyna się coś dziać i głośnik wydaje z siebie dziwne odgłosy charczenia.

 

rainman777 wszystkie głośniki w aucie grają bardzo dobrze dzieje sie tak tylko z TUBĄ :(

Edytowane przez auchi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek 79

To chyba wina wzmaka, jak zacznie to się dziać to podłącz inny głośnik na próbę i wtedy się dowiesz.

 

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnik dostaje za mało mocy, stawiam na uszkodzony wzmacniacz, a nie głośnik..

Przy rozgrzaniu może coś nie stykać w środku i nie produkuje tyle mocy i nie ma siły ruszać membraną

Pytanie jakie grube masz kable zasilające do wzmacniacza?

Dotknij je czy nie robią się ciepłe po tych paru minutach

Druga sprawa to dotknij wzmacniacz czy nie jest bardzo gorący jak się to dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IroN_87 cala instalacja jest oki. kable są zalożone dobrej firmy, grubość standardowa jak pod wzmacniacz. przewód masowy tej samej grubości. Nic nie zostaje tylko doczepić sie tak jak koledzy piszecie do wzmacniacza wewnątrz tuby. możliwe że znajdę jakiś zimny lut. pierwszy raz mam coś takiego że nie wiem co jest grane ze sprzętem audio w samochodzie hehehe. jak już coś znajdę dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej jak piszą koledzy wina wzmacniacza wbudowanego w tubę. Niestety to jest pewna wada tych wzmaków - tuba aktywna. Nie jest tak mocna jak w przypadku osobnego zestawu, ale tańsza... będzie problem wzmacniacza, jeśli masz pojęcie i wiesz jak odszukać ten zimny lut to spróbuj go wykręcic i dobrze przejrzeć. Może akurat trafisz centralnie w problem i zniknie. Radiator od wzmaka jest widoczny? grzeje się bardzo mocno?? Przewody wydaje mi się że nie mają w tym przypadku znaczenia, bo wzmacniacz samoczynnie wyłączyłby się wtedy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę musiał wywalić wzmacniaczyk i dokładnie sprawdzić. radiator umieszczony jest w środku tuby. czy sie grzeje nie wiem bo jest w srodku. to co widać nie jest gorące ma normalną temperaturę pracy. w sobotę będę badać co z tym fantem się wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegos głośnika na podmiankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobotę połlaczylem tubencje od kolesia z auta i zasuwa. podlączyłem swoją tubę to jego kabli w aucie i tuba grala pol dnia zanim zaczęła sie dlawic. podlaczylem ja dzisija do siebie do auta i od razu dostała padaczki ;/ nie wiem o co loko hehe. sprawdzałem wzmacniacz i na płytce nie ma żadnych zimnych lutów ani czegos podejrzanego. Koledzy powyzej prosili abym sprawdzil czy radiator sie grzeje - odpowiadam radiator ma normalna temperaturę pracy, czuc że jest ciepły ale nie gorący cos mi sie widzi ze oddam ja do jakiegos mądrego serwisu niech się motają albo jeszcze obadam sytuacje na nastepny weekend. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności