Skocz do zawartości
chmielo1980

Co sądzicie o marce Peiying.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś z forumowiczów słyszał jak grają te głośniki??

http://www.allegro.pl/item635961788_nowy_subwoofer_speaker_system_peiying_240watt.html

 

Chcę kupić głośniki do swojego paska, za niewielkie pieniądze. Nie znam się kompletnie na tym sprzęcie, głośniki podłącze do radia jakie mam w aucie, jest to kenwood moc 4x45. Żadnych wzmacniaczy czy tub basowych nie chcę montować bo szkoda miejsca w bagażniku. Chciałbym uzyskać trochę więcej basu niż na oryginalnym zestawie głośnikowym. Pozdrawiam i proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamontuj sobie woofery. Ja mam firmy PYLE i grają naprawdę dobrze. Z tym, że ja mam wzmacniacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podpowiada kolega key86 - poszukaj wooferów, ale nie tej firmy.

Boschmann też na Twoim miejscu bym ominął.

jeśli zdążysz to kup:

http://www.allegro.pl/item638719584_glosniki_alphard_etp65_b2_czysty_bass_2_szt.html

stosunkowo dobre głośniki, bez wzmacniacza powinny też dać rade, ale nie oszukujmy się... radio dostarczy nie więcej niż 18 wat na jeden głośnik. Szału nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty wciskasz? Używki?? Sprzedam głośniki - mało używane? Firma dobra, ale ja bym brał nówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry mój błąd, nie dostrzegłem tego... Cena dlatego troszke była mi podejrzana :P

Masz racje, lepsze były by nówki, ale w tej cenie na miejscu kolegi i tak myślałbym nad kupnem.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się. Nigdy nie wiesz jak były używane i ile. I właściwie czemu koleś sprzedaje prawie nowe, mało używane? I co to znaczy prawie nowe? Nawet nie są na gwarancji, bo jakby były to by koleś napisał. Więc podejrzewam, że wcale nie są takie nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alphard? Co Ty polecasz? Kiedyś kupiłem bo nie miałem kasy na nic konkretniejszego i żałowałem. Przecież to nisza wśród głośników. To już lepsze te głośniczki Peiying niż Alphard.

Co do pytania autora, nie wiem ile głośników chcesz wymienić ale jeśli wszystkie to lepiej na początek kupić parkę jakiś Keenwood'ów, JBL'ów czy Magnat'ów.

Odpuść sobie wszystkie Alphardy, Dibeisi, Peiyingi, Boschmanny i inne tanie, bo niebawem i tak będziesz wymieniał.

A tak jak pisano wyżej to najlepiej ze wzmacniaczem

 

Pozdrawiam DNA007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup sobie Phonocary-widzialem na Allegro takie za 89zl z serii "budzetowki".Oczywiscie nowe.To jedna z najlepszych firm klasy sredniej.

Co do Peiyinga tez sie zastanawialem i pytalem na forum elektrody.

Mowia ze glosniki cieniutkie, ale wzmacniacze (szczegolnie Alien) masakrycznie mocne, przy czym nie ma az tak duzych spadkow jakosci dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wogule to rzden nawet najlepszy głośnik w drzwiach nie zagra bez tłumienia to podstawa,pozamykaj komory jak trzeba a wtedy nawet buszmen czy alpierd zagra basem,a jeśli chodzi o jakość to już inny temat.pozdrawiam:)

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych Alphardów, Boshmanów, Peiying'ów czy Pyle. Jak pod samo radio to najlepszym rozwiązaniem będą głośniki Phonocar z serii Y-Line. Wygłusz konkretnie drzwi a bedziesz zadowolony. Sam szukałem swego czasu głośników do paska pod samo radio. Na każdym forum kolesie zgodzili się ze mną, że Phonocary będą najlepsze. Jak masz mozliwość odsłuchania gdzieś tego zestawu to polecam.

 

http://automaxlook.com/sklep/?p=productsMore&iProduct=246&sName=phonocar-yl1602-extra-flat

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o cenę tu chodzi. Pokazałem tylko poglądową stronkę... Zresztą nawet gdyby chodziło tu o cenę to nic co dobre nie jest tanie. Zamiast alphardów można kupić jeszcze tańszy sprzęt i też zagra ;) tylko jaki tego efekt @!

 

ale zaporowa cena :o

 

Znajdziesz taniej ??

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro phonocary kosztuja 130zł i to jeszcze nowsza seria, 219 zł to przesada gdy helixy chodza po 250, a sa nieporownywalnie lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygłusz porządnie drzwi i wstaw Helixy DB 62.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jbl gto ?? komplet kosztuje 300 pln... warte to jest tyle kasy? firma jest jak najbardziej znana więc powinno to grać ok. sam nie bardzo wiem jak to brzmi a podłaczam się bo sam bedę stał za jakis czas przed takim dylematem kupienia glośników do radia, bez wzmacniaczy i tub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
firma jest jak najbardziej znana

Firma znana z świetnych zestawów estradowych. Car Audio JBL'a to teraz Made In P.R.C. :P

Za 250zł można kupić Hertz'a DSK 165 w systemie. ;)

 

Co do wygłuszania na siłę drzwi w B5,to panowie trochę przesadzacie. Wygłuszanie drzwi ma przede wszystkim zrobić z nich w miarę szczelną komorę rezonansową dla głośnika, czyli polega na zaklejeniu wszystkich dużych otworów w konstrukcji drzwi, a następnie zminimalizowaniu drgań elementów blaszanych, okablowania itp. W starszyh modelach samochodów konstrukcja wewnętrznego poszycia drzwi była szkieletowa, czyli trzeba było zaklejać wszystkie otwory stanowiące dostęp do wnęki drzwi. W Passacie B5 ( i nie tylko w Passacie) jest już blacha profilowana przykręcana szczelnie do głównej konstrukcji drzwi, dlatego ewentualne wytłumianie drzwi pozwoli tylko zredukować wibracje blach i okablowania. Nie wpłynie to na pewno znacząco na poprawę dynamiki i niskich tonów woofera.

Ufff. Tyle ode mnie.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Firma znana z świetnych zestawów estradowych.

 

ojjj Marku, swietne to one nie są, a wręcz przeciętne.. Jedynie seria srx jakos gada, ogolnie systemy są drogie a nie powalają brzmieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ojjj Marku, swietne to one nie są, a wręcz przeciętne.. Jedynie seria srx jakos gada, ogolnie systemy są drogie a nie powalają brzmieniem

Nie mówię tu o estradówkach sprzedawanych na allegro. Chodzi mi o profesjonalne systemy sceniczne (np.VerTec). Miałem okazję grać na koncercie nagłaśnianym paczkami JBL'a i wiem co słyszałem i czułem.;)

Ale koniec tego tematu , bo wątek nie o tym.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem ze mam verteca i uzywam na małych imprezach, bo jest cienki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlaśnie kupilem u kolegi mającego firmę car audio morele tempo i jestem pewny że dadzą radę oczywiście pod piecem i po tłumieniu drzwi!;)maty standard plast,nadal sądze że tłumienie to podstawa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności