Skocz do zawartości
kmalinek

Powłoka gumowa na niektórych elementach... Usuwanie...

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy zna ktoś z wasz jakiś fajny sposób aby usunąć tą gumeczkę np z tego elementu co się ciągnie za niego wewnątrz chcąc zamknąć drzwi? Ta guma się ściera a ja wolę śliski plastik niż pościeraną gumę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy uchwyt drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy uchwyt drzwi?
No na przykład :) Inne elementy też są powleczone tą gumką... Czy ktoś ma jakiś sposób?? Bo tarcie mi się nie uśmiecha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba jedynie to ci zostało ja darłem delikatnie paznokciem, szkoda że vw powlekł te elementy takim kupowatym materiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :D Ale takiej gumy pozrywanej to nie przeżyje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/search.php?string=uchwyt+passat&from_showcat=1&category=4132&country=1

 

---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

 

tu zerknij, jak masz wykorkować to lepiej kupić:)

 

---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

 

http://moto.allegro.pl/search.php?string=uchwyt+drzwi+passat&category=4132&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0&from_showcat=1&country=1

a tu nówki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo ale to i tak się wytrze... Bo to taki lipny materiał :/ Więc zedrę i będzie goood :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakier też kiedyś zmatowieje;)

 

---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

 

w drugim linku masz nówki to na jakiś czas styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na leonclubie. W leonach m1 bardzo popularna usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w seacie usunąłem denaturatem :) można też benzyną ekstrakcyjną ale zapach jagodzianki lepiej mi się podobał :D Następnie papier wody 2500 i zeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja ten uchwyt od sterowania szybami oczyściłem tak:

1. najpierw wszystko papierem wodnym 800 żeby zedrzeć tą gumę

2. potem papierem wodnym 1200 i na koniec 2000, robi się fajna gładka powierzchnia

3. następnie wszystko pastą Farecla G3 razem z wodą

4. na koniec wszystko wygładziłem i nabłyszczyłem pastą tempo. Wyglada to ślicznie, błyszczy się i nie ma nawet grama tej gumy. Każdy kto to zobaczy to pyta się jak to zrobiłem że tak ładnie wyszło.

Polecam tak zrobić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W audiku problem rozwiązałem przez zmatowanie papierem wodnym 1500 i lakierowanie czarnym matem, po prawie dwóch latach eksploatacji są miejsca wybłyszczone tam gdzie najczęściej dotykasz.

W passacie wymieniłem na nowy panel w drzwiach od strony kierowcy, tyle że kupiłem go w serwisie INETR-Welm w Bielsku i o ile dobrze pamiętam cena oscylowała wokół 30 zeta (ok pół roku temu). Na allegro było zdecydowanie drożej. Jeżeli chcesz mogę w poniedziałek zadzwonić do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat pod górkę ... tzn. w sposób opisany powyżej. w trakcie malowania klamek samo się wyjaśniło :-) wystarczy rozcieńczalnik do lakierów akrylowych i pseudoguma zama złazi!!! nie trzeba skrobać drapać i polerować. Zmyć rozcieńczalnikiem, pomalować lakierem bazowym ( pięknie kryje ) i po wyschnięciu w/g zaleceń producenta lakieru pomalować bezbarwnym. Efekt przekracza oczekiwania. Ja osobiście kupiłem w leroy merlin grafitowy metalic jako bazę i do tego bezbarwny. Po roku nie ma zniszczeń, są przyjemne w dotyku i inni właściciele VW zazdroszczą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wziąłem ostrą gąbkę i CIFa - zeszło idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 9 lat mi wytrzymała.

50 zeta na 9 roczków to chyba niedużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności